Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Sprawozdanie Podróż do mlecznej krainy Przedszkole Nr 9 Bajka Ul. Pułtuska 143 07-200 Wyszków.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Sprawozdanie Podróż do mlecznej krainy Przedszkole Nr 9 Bajka Ul. Pułtuska 143 07-200 Wyszków."— Zapis prezentacji:

1 Sprawozdanie Podróż do mlecznej krainy Przedszkole Nr 9 Bajka Ul. Pułtuska 143 07-200 Wyszków

2 Podróż po mlecznej krainie Ruszyła kolejna część Programu Akademia Zdrowego Przedszkolaka, udział brały wszystkie grupy wiekowe z naszego przedszkola. Realizacja programu trwała na przełomie marca i kwietnia. Tym razem nasze przedszkolaki dowiedziały się jak ważnym składnikiem w codziennej diecie jest mleko i produkty pochodzenia mlecznego, jaki wpływ mają na prawidłowy rozwój i funkcjonowanie człowieka. Nie tylko nasze dzieci zostały zapoznane z programem. Koordynator przedstawił prezentację programu nauczycielom na Radzie Pedagogicznej, zaś nauczyciele rodzicom na zebraniach grupowych.

3 ODKRYWANIE PIĘTER PIRAMIDY ŻYWIENIA PRZEDSZKOLAKA Dzieci zapoznały się z Piramidą Żywienia. Dowiedziały się skąd forma piramidy w przedstawieniu zbilansowanej diety, że zdrowa dieta jest urozmaicona i składająca się z produktów z każdego Piętra Piramidy Żywienia.

4 Dzieci kolorowały piętra piramidy, zostały zapoznane z pierwszą i drugą częścią bajki Podróż do wnętrza piramidy, tworzyły ilustracje do bajki, bardzo chętnie brały udział w zabawach ruchowych.

5 Rysujemy piramidę.

6 Kolorujemy kupony z produktami.

7 Układamy Piramidę Żywienia Przedszkolaka.

8

9 Podczas kolejnych zajęć dzieci wzbogaciły swoja wiedzę na temat nabiału i produktów mlecznych. Nauczyły się piosenki, która towarzyszyła im podczas podróży po mlecznej krainie. Zapoznały się z bajką Podróż po mlecznej krainie, dowiedziały się skąd pochodzi mleko, degustowali je, przygotowali pyszny mleczny deser.

10 Zabawy ruchowe dawały dzieciom dużo radości.

11 Maluszki na zajęciach.

12 Pijemy mleko każdego dnia.

13

14 Robimy pyszne mleczno-owocowe koktajle.

15

16

17 SEROWY ZAWRÓT GŁOWY Podczas zajęć dzieci poznały różne rodzaje i smaki serów, uświadomiły sobie, że sery są zdrowe i powinny znajdować się w codziennej diecie. Poznały znaczenie wapnia, fosforu i witaminy D w budowie kości i zębów.

18 Obejrzeliśmy film z serii Było sobie życie.

19 Poznaliśmy budowę ludzkiego ciała.

20 Smakowaliśmy mleczne pyszności.

21 I wspaniale się bawiliśmy.

22 ZABAWA Z JAJKAMI W trakcie zajęć dzieci dowiedziały się skąd się biorą jajka, zrozumiały, że jajka są zdrowe i powinny stanowić element diety. Dowiedziały się że można je przyrządzać na wiele sposobów.

23

24

25

26 PRZEDSZKOLE NR 9 BAJKA UL. PUŁTUSKA 143 07-200 WYSZKÓW


Pobierz ppt "Sprawozdanie Podróż do mlecznej krainy Przedszkole Nr 9 Bajka Ul. Pułtuska 143 07-200 Wyszków."

Podobne prezentacje


Reklamy Google