Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PODRÓŻ DO MLECZNEJ KRAINY DZIECI Z SPWP NR 7 W KĘTACH

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PODRÓŻ DO MLECZNEJ KRAINY DZIECI Z SPWP NR 7 W KĘTACH"— Zapis prezentacji:

1 PODRÓŻ DO MLECZNEJ KRAINY DZIECI Z SPWP NR 7 W KĘTACH
SPRAWOZDANIE

2 ZABAWA Z JAJAMI Poznajemy wartości odżywcze jajka, a wszelką wiedzę czerpiemy z prezentacji opracowanej przez AZP. Ostatecznie wszystkie dzieci oświadczają, że jajko jest niezbędnym produktem żywieniowym dzieci. Jest skarbnicą białka, wielu witamin i składników mineralnych niezbędnych do prawidłowego rozwoju Jajko to nie tylko zdrowy i smaczny posiłek, to również dobra zabawa. Wiersz J. Brzechwy „Jajko” był dobrą okazją do zdrowego śmiechu i zabawy. Dzieci zbiorowo i indywidualnie deklamowały jego treść. Odgrywały role kury i jajka. Zastanawiały się nad dylematem, co było pierwsze? Jajko czy kura? Najaktywniejszym działaniem było malowanie, ozdabianie jajek. Maluchy pieczołowicie ozdabiały farbą i kredką kolorowanki – jaka, kury, koszyczki wielkanocne. Starsze dzieci innymi technikami tworzyły wielkanocne pisanki. Na Święta Wielkanocne całe przedszkole było udekorowane – radosne i kolorowe. Bierzemy udział w akcji „Podróż do Mlecznej Krainy”, wszystkie dzieci maluchy, średniaki i starszaki zabierają się do pracy. Ponieważ późno dotarła do nas informacja o działalności Akademii Zdrowego Przedszkolaka rozpoczynamy dopiero w połowie marca. Zbliżające się Święta Wielkanocne są przyczyną, iż podróż zaczynamy od poznania odpowiedzi na pytanie : Skąd się biorą jajka? Dzieci zdobywają wiedzę o różnych ptakach i innych gatunkach m.in.. owadach, rybach, płazach, gadach, które znoszą jajka. Dowiadują się, że tylko ptaki hodowlane znoszą jajka, które spożywamy. Wymyślamy jadłospis , w którym oferujemy różne dania z jaj – jajko na miękko, sadzone, jajecznica, omlet, jajka w koszulkach, sałatki jajeczne, kogel-mogel, itp.

3 JADAMY JAJKA I ŚWIETNIE SIĘ NIMI BAWIMY.

4 PIRAMIDA ŻYWIENIA PRZEDSZKOLAKA
Co to jest piramida? Zapoznajemy się z produktami spożywczymi; układamy je i grupujemy, budujemy piramidę żywienia. A gdzie będzie jajko, które tak polubiliśmy?

5 DZIŚ WIEMY, CZEGO ILE JEMY!
Starsze dzieci malowały różne produkty żywieniowe, układały na odpowiednich półkach. Maluchy natomiast wymyśliły łatwiejszy sposób. Do papierowych talerzyków włożyły prawdziwe produkty. Wszyscy już wiedzą, na czym polega codzienna dieta przedszkolaka. Podróż do wnętrza piramidy dokładnie dzieciom pokazała produkty z każdego piętra. Wszyscy już wiedzą, że jedząc je w odpowiednich proporcjach w codziennych posiłkach gwarantujemy sobie zdrowie i odporność na choroby.

6 Z CIOCIĄ RÓŻĄ WĘDRUJEMY DO MLECZNEJ KRAINY.
Głośno już śpiewamy nasz hymn. I w jego rytm wędrujemy dalej. Zwiedzamy Mleczną Krainę. Wiemy jakim zwierzętom zawdzięczamy mleko – krowa, koza, owca. Dzieci wiedzą, że z mleka powstaje wiele pyszności: maślanka, jogurt, serki homogenizowane, lody, sery białe, żółte pleśniowe. Poznały nowe słowo – nabiał. Dziwiły się, że jajka nie są z mleka, a również są nabiałem.

7 SAMI ROBIMY JOGURT! Dużo różnych smacznych produktów mlecznych można kupić w sklepie. Dobrze smakują, a potem jeszcze można zrobić na przykład jogurtowy tort dla lalek. Jednak wszystkie dzieci przyznały, że najsmaczniejszy deser przygotowały same. W domu nauczą swoje mamy i od teraz będą jadać jogurt domowej roboty pełen żywych kultur bakterii, zdrowy dla małego brzuszka.

8 NIE MA TO JAK ZDROWE, MOCNE KOŚCI!
Wiemy już bardzo dużo; że jest wielki wybór serów; że biały robi się z kwaśnego mleka, a żółte ze słodkiego; że mogą być topione. Dzieci zgodnym chórem przyznały, że mają w czym wybierać i od teraz, każdy maluch będzie się częstował serkiem, który mu najbardziej smakuje. Wszystkie dzieci chcą mieć silne kości, aby móc zdrowo się rozwijać.

9 NASZA WIZJA MLECZNEJ KRAINY!
Na koniec podróży po Mlecznej Krainie, dzieci twórczo pracowały i zrobiły makiety tego mlecznego zakątka. Duża makieta należy oczywiście do dzieci dużych 5-6 latków. Małą krainę zrobiły dzieci młodsze 3-4 letnie.To duży wysiłek, więc praca jest zbiorowa.

10 A TAK EDUKOWALIŚMY RODZICÓW.


Pobierz ppt "PODRÓŻ DO MLECZNEJ KRAINY DZIECI Z SPWP NR 7 W KĘTACH"

Podobne prezentacje


Reklamy Google