Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Przystępując do realizacji edycji programu „ Piramida Zdrowego Żywienia” w grupie 3-latków wprowadziłyśmy dzieci do w/w programu z pomocą bohaterów.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Przystępując do realizacji edycji programu „ Piramida Zdrowego Żywienia” w grupie 3-latków wprowadziłyśmy dzieci do w/w programu z pomocą bohaterów."— Zapis prezentacji:

1 Podróż do Mlecznej Krainy dzieci z Przedszkola Publicznego Nr 2 w Brzegu

2 Przystępując do realizacji edycji programu „ Piramida Zdrowego Żywienia” w grupie 3-latków wprowadziłyśmy dzieci do w/w programu z pomocą bohaterów bajki „Zwierzątka ze Zdrowego Zakątka” w mleczną krainę pełną przygód. Razem z bohaterami pochodzącymi ze świata zwierząt dzieci poznały lepiej zdrowe produkty znajdujące się na poszczególnych piętrach piramidy zdrowego żywienia.

3 Na następnych zajęciach dzieci losowały wcześniej przygotowane małe emblematy z produktami, które rozpoznawały i prawidłowo nazywały. Podczas zabawy ruchowej przy piosence „ My zdrowe dzieciaki” przedszkolaki odszukiwały wśród dużych kuponów swoje produkty, które w następnej części zajęć mogły je pokolorować. Z dużych szablonów wspólnie ułożyliśmy piramidę, którą umieściliśmy na przedszkolnej gazetce. Na tej gazetce znajdują się również plakaty przygotowane przez dzieci z innych grup.

4 W podróż do Mlecznej Krainy zaprosiliśmy naszych rodziców
W podróż do Mlecznej Krainy zaprosiliśmy naszych rodziców. Dzieci z grupy 3-latków poznały zwierzątka, które dają mleko. Mogły poznać produkty otrzymywane z mleka, które wyszukiwały w piramidzie . Naszych gości rozbawiły dzieci podczas inscenizacji piosenki” Hymn Mlecznej Krainy”, która dzieci poznały na wcześniejszych zajęciach.

5 Razem z rodzicami wykonały deser ze świeżych owoców i jogurtu naturalnego i kefiru. Zajęcia zakończono prezentacją „ Podróż do Mlecznej Krainy”, która uzmysłowiła rodzicom znaczenie mleka i jego produktów w diecie swoich dzieci.

6 Na początku zajęć w grupie 6-latków dzieci przypomniały sobie wiadomości na temat PIRAMIDY ŻYWIENIOWEJ - co ona oznacza i jak poprawnie się ją czyta, czyli co jest w niej najważniejsze dla zdrowego organizmu. Wspólnie segregowaliśmy obrazki z poszczególnych szczebli piramidy. Następnie zatrzymaliśmy się na NABIALE. Określiliśmy wspólnie CO TO JEST NABIAŁ, czyli produkty pochodzenia mlecznego oraz jajka. Następnie metodą burzy mózgu dzieci wymieniały produkty pochodzenia mlecznego, które były przyczepiane do obrazka krowy. Dzieci wysłuchały co daje organizmowi mleko, jakie ma w sobie witaminy - stworzyliśmy plakat o wartościach odżywczych nabiału. Na końcu dzieci odbyła się degustacja produktów mlecznych: ser biały, żółty, kefir oraz ser pleśniowy.

7 Dzieci z grupy 6-latków wystąpiły przed rodzicami, z krótkim przedstawieniem słowno - muzycznym. Dziewczynki zamieniły się w kurki, które tańcząc z kolorami tęczy wyczarowały kosz jajek, które zamieniły się z kolorowe pisanki ozdobione przez dzieci i rodziców.


Pobierz ppt "Przystępując do realizacji edycji programu „ Piramida Zdrowego Żywienia” w grupie 3-latków wprowadziłyśmy dzieci do w/w programu z pomocą bohaterów."

Podobne prezentacje


Reklamy Google