Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PODRÓŻ DO MLECZNEJ KRAINY Sprawozdanie - marzec 2013 Przedszkole Publiczne nr 5 w Bogatyni Gr. Iv Króliczki Paulina Lisiecka.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PODRÓŻ DO MLECZNEJ KRAINY Sprawozdanie - marzec 2013 Przedszkole Publiczne nr 5 w Bogatyni Gr. Iv Króliczki Paulina Lisiecka."— Zapis prezentacji:

1 PODRÓŻ DO MLECZNEJ KRAINY Sprawozdanie - marzec 2013 Przedszkole Publiczne nr 5 w Bogatyni Gr. Iv Króliczki Paulina Lisiecka

2 ZAPOZNANIE DZIECI Z PIRAMIDĄ ŻYWIENIA. OPIS PIĘTER I GRUP ŻYWIENIOWYCH.

3 KOLOROWANIE PIĘTER PIRAMIDY

4 CZYTANIE BAJKI PT. PODRÓŻ DO WNĘTRZA PIRAMIDY. TWORZENIE ILUSTRACJI DO BAJKI

5

6 Przedstawienie piętra MLEKO I PRODUKTY MLECZNE NAUKA PIOSENKI – HYMNU, KTÓRY BĘDZIE TOWARZYSZYŁ DZIECIOM W CZASIE PODRÓŻY PO MLECZNEJ KRAINIE

7 ZAPOZNANIE DZIECI Z BAJKĄ PODRÓŻ PO MLECZNEJ KRAINIE EDUKACYJNE ZABAWY RUCHOWE: Nabiał, KROWA

8

9 CO TO JEST JOGURT, KEFIR I MAŚLANKA? - degustacja SKĄD POCHODZI MLEKO Wspólnie na podstawie ilustracji odpowiedzieliśmy na pytanie skąd się bierze mleko i przetwory mleczne. Opisaliśmy cały mleczny cykl od krowy na pastwisku po gotowe produkty na sklepowych półkach.

10 PRZYGOTOWANIE MLECZNEGO DESERU – KOKTAJL BANANOWY Wiosną zrobimy koktajl ze świeżych truskawek

11 ZAPOZNANIE DZIECI Z WIERSZEM WRONA I SER J. BRZECHWY Degustacja – deska serów

12 ZABAWA RUCHOWA UCIEKAJ MYSZKO DO DZIURY ZAPOZNANIE DZIECI Z FILMEM BYŁO SOBIE ŻYCIE O UKŁADZIE KOSTNYM

13 BUDUJEMY SZKIELET

14 SKĄD SIĘ BIORĄ JAJA? – oglądanie prezentacji zwierząt jajorodnych

15 Do czego wykorzystujemy nabiał? – pieczemy babeczki Potrzebne nam jajka i mleko – czyli NABIAŁ!!!

16 ZABAWA RUCHOWA WYŚCIG Z JAJEM TWÓRCZA PRACA Z JAJEM Nasz przedszkolny decoupage Jaja wyklejane kaszą jęczmienną, gryczaną, jaglaną oraz makiem

17 Zachęcaliśmy wszystkich do spożywania produktów mlecznych i jaj. Przedstawialiśmy jak ważne są to produkty w codziennej diecie. Omówiliśmy I Pokazaliśmy również Prezentację PODRÓŻ DO MLECZNEJ KRAINY PODCZAS ZEBRANIA. Uświadomiliśmy rodzicom wartości odżywcze mleka i produktów mlecznych, rolę wapnia i witaminy d oraz inne prozdrowotne zagadnienia zawarte w prezentacji. Rodzice okazali zadowolenie i chęć współpracy w ramach akcji. Zaangażowali się w dostarczanie różnych produktów mlecznych oraz innych niezbędnych nam do działań edukacyjnych.

18 W naszym przedszkolu jadamy sery… białe, żółte i topione…

19


Pobierz ppt "PODRÓŻ DO MLECZNEJ KRAINY Sprawozdanie - marzec 2013 Przedszkole Publiczne nr 5 w Bogatyni Gr. Iv Króliczki Paulina Lisiecka."

Podobne prezentacje


Reklamy Google