Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

MIEJSKIE PRZEDSZKOLE NR 10 W ZGIERZU. Akcja Podróż do mlecznej krainy rozpoczęła się pod koniec marca i trwała do końca maja. Brały w niej udział wszystkie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "MIEJSKIE PRZEDSZKOLE NR 10 W ZGIERZU. Akcja Podróż do mlecznej krainy rozpoczęła się pod koniec marca i trwała do końca maja. Brały w niej udział wszystkie."— Zapis prezentacji:

1 MIEJSKIE PRZEDSZKOLE NR 10 W ZGIERZU

2 Akcja Podróż do mlecznej krainy rozpoczęła się pod koniec marca i trwała do końca maja. Brały w niej udział wszystkie cztery grupy naszej placówki. Rodzice zostali powiadomieni o rozpoczynającej się kolejnej akcji Akademii Zdrowego Przedszkolaka. Na stronie internetowej placówki http://www.wikom.pl/mp10zgierz/strona172.htmhttp://www.wikom.pl/mp10zgierz/strona172.htm rodzice mają okazję zapoznać się z nowymi artykułami, konkursami, prezentacjami, sprawozdaniami z przeprowadzonych akcji. Na tablicy ogłoszeń zamieszczane są ciekawe artykuły, przepisy kulinarne na zdrowe przekąski, znajduje się tam również plakat z aktualnie przeprowadzanej akcji (w chwili obecnej piramida żywieniowa)

3 Rozpoczęliśmy od tematyki związanej z jajkami, gdyż dopiero przed Wielkanocą otrzymaliśmy materiały promujące akcję. Dzieci dowiedziały się jak zdrowe są jajka i skąd pochodzą, przygotowywały pisanki, kolorowały rysunki otrzymane od organizatora, brały udział w śniadaniu wielkanocnym, na którym prezentowały wielkanocne koszyczki.

4

5

6

7 Jajo wielkanocne w roli głównej

8 Następnie przypomnieliśmy sobie budowę piramidy żywieniowej, omówiliśmy kolejne jej piętra, zwracając szczególną uwagę na czwarte piętro.

9

10 W kolejnym tygodniu nabiał stał się tematem wokół którego koncentrowało się życie naszej placówki. Dzieci dowiedziały się skąd bierze się mleko i produkty mleczne. Brały udział w przygotowaniu zdrowych, mlecznych koktajlów.

11

12 Koza i krowa dają mleczko.

13 Który koktajl będzie lepszy z bananem czy z truskawką?

14

15 W kolejnym tygodniu poznawaliśmy smaki różnorodnych serów.

16

17 W realizacji akcji pomocne były wiersze, piosenki oraz bajki z cyklu Zwierzątka z leśnego zakątka Dzieci lubiły słuchać o kolejnych przygodach przyjaciół Wieprzusia, Raptusia i Ociupinki. Podczas majowego zebrania z rodzicami, nauczycielki zwróciły uwagę jak bardzo produkty mleczne są ważne w zdrowej, zbilansowanej diecie przedszkolaka. Zachęcały rodziców do wspólnej aktywności fizycznej ze swymi pociechami, oraz systematycznego śledzenia strony internetowej Akademii Zdrowego Przedszkolaka oraz strony przedszkola gdzie zamieszczane są ciekawe artykuły dotyczące przeprowadzanej akcji. Podsumowując realizację Podróży do mlecznej krainy można stwierdzić, że dzieci zrozumiały jak ważny jest nabiał w ich codziennej diecie, część z nich przezwyciężyło niechęć do spożywania produktów mlecznych. Rodzice pozyskali większą świadomość na temat prawidłowego odżywiania dzieci, a także wspólnego ruchu na świeżym powietrzu.

18


Pobierz ppt "MIEJSKIE PRZEDSZKOLE NR 10 W ZGIERZU. Akcja Podróż do mlecznej krainy rozpoczęła się pod koniec marca i trwała do końca maja. Brały w niej udział wszystkie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google