Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Sprawozdanie z przeprowadzenia warsztatów Mleczna Kraina Zajęcia prowadzone były w trzech grupach, które deklarowały od początku przystąpienia do programu.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Sprawozdanie z przeprowadzenia warsztatów Mleczna Kraina Zajęcia prowadzone były w trzech grupach, które deklarowały od początku przystąpienia do programu."— Zapis prezentacji:

1

2 Sprawozdanie z przeprowadzenia warsztatów Mleczna Kraina Zajęcia prowadzone były w trzech grupach, które deklarowały od początku przystąpienia do programu swój udział. Są to dzieci z grup : Pszczółki- 3 i 4 latki, Słoneczka- 4 latki i Biedronki – 5 latki Według ustalonego planu warsztaty były przeprowadzane w kwietniu i maju. Każda z nauczycielek zapoznała się z Państwa propozycjami na realizację zagadnień, zależnie od wieku i możliwości dostosowywały zajecia do potrzeb grupy, wzbogacając o dodatkowe pomoce i materiały edukacyjne. Temat początkowo dzieciom nie wydał się zbytnio przyjazny, gdyż kojarzył się ze zdrowym odżywianiem. Doszliśmy wspólnie do przekonania, że jest to sterotyp, że to co zdrowe musi być nie dobre…

3 W I tygodniu zajęliśmy się budowaniem piramidy, omówieniem jej pięter. Pomogły nam w tym kolorowanki oraz pomoce dydaktyczne. Było podczas rozmów sporo zaskoczeń co do częstotliwości spożywania niektórych pokarmów.

4

5 Kolejnym krokiem po Mlecznej Krainie było odkrycie co to jest nabiał. Wprowadziły nas w temat nasi przyjaciele ze Zdrowego Zakątka. A hymn pomógł nam zapamiętać jakie produkty znajdują się w tej grupie żywieniowej.

6 Grupa Biedronek przygotowała koktail owocowy, który ze smakiem wypiły. Zaś Słoneczka i Pszczółki słuchając reklamy pij mleko będziesz wielki- degustowały mleko, kakao

7 Dobrze, że kolejny tydzień przewidywał pochylenie się nad serami, dowiedzieliśmy się iż istnieje wiele rodzajów sera i że jeden do drugiego nie jest podobny i różny mają proces powstawania. W grupie Pszczółek odkryliśmy prawdziwych amatorów tego przysmaku. Przygotowane przed zajęciami różne serki zniknęły w oka mgnieniu. W rozmowie pojawił problem alergii gdyż nie które dzieci w grupie nie mogą spożywać niektórych mlecznych produktów, tak więc temat nieco nam się rozszerzył. Każda z grup obejrzała także jeden z odcinków Było sobie życie poświęconemu nabiałowi, który ma w sobie wapń wspomagający budowę i wzmocnienie kości. Tak więc było to dobre wprowadzenie do poznania budowy szkieletu człowieka.

8

9

10 Tydzień IV warsztatów poświęcony był jajkom. Mimo, że okres świąteczny za nami to temat świąt powrócił. Praktycznie w każdym dniu dzieciaki śpiewały hymn mlecznej krainy. Dzieci poznały źródła pochodzenia jajek, jak wyglądają, skąd biorą się różnice wielkości jaj i co ze sobą dobrego niesie spożywanie odpowiedniej ilości białka zawartego w jajku. Niezawodnymi pomocami również okazały się różnej wielkości jaja, które dzieci mogły ozdabiać oraz kolorować sylwety kury i jaja. Dzieci chętnie słuchały wierszy oraz brały czynny udział w proponowanych działaniach.

11 To zdjęcie pracy konkursowej Wizualizacja Mlecznej Krainy która wykonały dzieci, panie i siostry boromeuszki wraz grupą Pszczółek i Słoneczek


Pobierz ppt "Sprawozdanie z przeprowadzenia warsztatów Mleczna Kraina Zajęcia prowadzone były w trzech grupach, które deklarowały od początku przystąpienia do programu."

Podobne prezentacje


Reklamy Google