Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Dzieci z naszego przedszkola utrwaliły wiadomości zdobyte w poprzednich edycjach: czym jest piramida żywienia. W tej edycji omówione zostały piętra, na.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Dzieci z naszego przedszkola utrwaliły wiadomości zdobyte w poprzednich edycjach: czym jest piramida żywienia. W tej edycji omówione zostały piętra, na."— Zapis prezentacji:

1

2 Dzieci z naszego przedszkola utrwaliły wiadomości zdobyte w poprzednich edycjach: czym jest piramida żywienia. W tej edycji omówione zostały piętra, na których znajdują się kasze, makarony, pieczywo oraz nasiona strączkowe, pestki i tłuszcze. Dzieci dowiedziały się jak ważne są one w naszej diecie, bo dają energię do zabawy, aktywności ruchowej i wzrostu.

3

4 Dzieci z wielkim zaangażowaniem kolorowały i układały piramidę. Rozpoznawały produkty zbożowe. Uważnie słuchały bajki cz.I i II Podróż do wnętrza piramidy. Kolorowały i nazywały postacie z bajki. Kolorowały kolorowanki zbóż.

5

6

7

8

9

10

11

12 Dzieci wraz ze swoimi paniami wybrały się do piekarni, aby na własne oczy zobaczyć w jaki sposób jest wypiekany chleb i inne pieczywo. Po wyjściu z przedszkola dzieci przypomniały sobie zasady bezpiecznego poruszania się po ulicy. Przy wejściu do piekarni wszystkie dzieci przywitała pani Jadzia i zaczęło się zwiedzanie. Pani Jadzia króciutko przypomniała historię powstawania chleba. Pokazała ogromne kadzie do mieszania mąki, kadzie z zaczynem chleba, wielką "stolnicę" do wyrabiania chleba, foremki w których wypieka się chleb i najważniejszy, ogromny piec do pieczenia. Oglądaliśmy różne rodzaje pieczywa jasnego i ciemnego oraz słodkości, które również są wypiekane w naszej piekarni. Na koniec wycieczki degustowaliśmy pyszne wypieki.

13

14

15

16

17 Dzieci próbowały swoich sił przy tworzeniu zbożowych mandali. Komponowały z różnych zbóż wzory, starały się dokładnie wykonywać swoją pracę, która wcale nie była łatwa. Wymagała staranności i dużego skupienia. We wszystkich grupach wiekowych tworzono kompozycje zbożowe.

18

19

20

21

22

23

24

25 Wszystkie informacje dotyczące zdrowego odżywiania zostały przekazane dzieciom w formie bajek, zabaw, zajęć plastycznych, muzycznych i ruchowych. Dzieci chętnie uczestniczyły we wszystkich rodzajach zajęć. Prezentacja dla rodziców została wywieszona na korytarzu przedszkolnym.

26


Pobierz ppt "Dzieci z naszego przedszkola utrwaliły wiadomości zdobyte w poprzednich edycjach: czym jest piramida żywienia. W tej edycji omówione zostały piętra, na."

Podobne prezentacje


Reklamy Google