Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PODRÓŻ DO MLECZNEJ KRAINY

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PODRÓŻ DO MLECZNEJ KRAINY"— Zapis prezentacji:

1 PODRÓŻ DO MLECZNEJ KRAINY
Sprawozdanie z akcji w ramach Akademii Zdrowego Przedszkolaka Przedszkole Nr 5 w Łomży

2 Minęła kolejna - VI edycja Akademii Zdrowego Przedszkolaka.
Tym razem dzieci wybrały się w podróż do Mlecznej Krainy ze swoimi przyjaciółmi – ciocią Różą, Raptusiem, Wieprzusiem i Ociupinką oraz przewodnikami – swymi nauczycielami. Jak wyglądała ta podróż, co dzieci zwiedziły, poznały,czego się nauczyły dowiemy się oglądając galerię zdjęć. Czy była to miła podróż? A może zbyt męcząca? Zobaczmy sami……

3 Naszą podróż rozpoczęliśmy od rozpowszechnienia informacji o rozpoczynającej się akcji poprzez rozwieszenie plakatów w widocznych miejscach. Zamieściliśmy także informacje w naszej gazetce przedszkolnej, tak by Rodzice zapoznali się z tematem oraz celowością naszych działań zachęcając jednocześnie do współpracy. Podczas realizacji tej akcji najbardziej widocznym i słyszalnym elementem realizowanych zajęć stał się Hymn Mlecznej Krainy, który można było słyszeć w salach przedszkolnych zarówno rano jak i po południu. Otrzymaliśmy także sympatyczne informacje od Rodziców, którzy znali słowa i melodię Hymnu gdyż dzieci tak często śpiewały go w domu.

4 Jeśli Mleczna Kraina to oczywiście produkty nabiałowe, a gdzie je dzieci mogły odnaleźć ?

5 Piramida Żywienia Przedszkolaka to wspaniały sposób pokazania dziecku jakie produkty powinno spożywać, w jakich ilościach i co najważniejsze, które częściej a które rzadziej. Przedszkolaki mogły przy okazji opowiedzieć o swoich ulubionych potrawach ,mających w swym składzie mleko, kefir, ser i inne produkty nabiałowe. Każde z dzieci wybrało kupon Piramidy do pokolorowania, aby je finalnie ułożyć w całość.

6 Popatrzmy jak dzieci wyobrażały sobie odwiedziny na jednym z pięter Piramidy po przeczytaniu bajki ”Zwierzątka ze Zdrowego Zakątka”

7 Każdy maluch wie co to są produkty nabiałowe i dlaczego trzeba pic mleko wiec nie miały problemu z pokazaniem w jakim pojemniku znajdziemy MLEKO, JAJA……

8 Kto powiedział, że krowa musi być czarno- biała, owca biała a koza szara lub czarna?
Zwierzęta te w oczach naszych dzieci wyglądają inaczej – bardziej kolorowo. Ważne jest to, iż dziecko wie, że mleko od tych zwierzątek jest bardzo zdrowe i ma wiele witamin. Zobaczmy gdzie dzieci miały okazje zobaczyć krowę i jakie je czekało zadanie. Ciekawe doświadczenie….

9 Dzieci bardzo ochoczo zaangażowały się przygotowywania mlecznego deseru – przyniosły z domu jogurciki naturalne, kefiry. Czy równie chętnie kosztowały zrobiony deserek?

10 Ach tak mleko, jogurty, kefiry, a co z serami
Ach tak mleko, jogurty, kefiry, a co z serami? Dzieci również poznały różne rodzaje serów. Ile było śmiechu podczas słuchania wiersza „Wrona i ser”. Dziury w serze? Tak to prawda każdy przygląda się serom, a później oczywiście degustacja. Dzieci same zabierają się do robienia kanapeczek – serek żółty, biały na przekąskę doskonały. Na koniec zajęć zabawa w kole „Uciekaj myszko”. Każdy chce być kotkiem, a kto będzie myszka?

11 Najlepsza zabawa jest na dworze gdy świeci słoneczko- dostarczając nam witaminy D, która jest ważna w budowaniu mocnych kości. Dzieci dobrze wiedzą, że mogą powstać dziury w kościach i co jest ich przyczyną dlatego tak chętnie wychodzą na dwór. Kształtują swoją sprawność ruchową, bawiąc się przy tym wspaniale.

12 Gdzie człowiek ma kości. Które mogą ulec złamaniu i dlaczego
Gdzie człowiek ma kości? Które mogą ulec złamaniu i dlaczego? Z pomocą nauczyciela dzieci stworzyły szkielet człowieka. Każde dziecko mogło dotknąć, poruszać kończynami, głową, odnaleźć te same kości u siebie. Czy uda się dzieciom ułożyć szkielet człowieka? Zobaczmy….

13 Dzieci wiedzą jak ważna jest aktywność fizyczna dla prawidłowego rozwoju.
Czy dzieci lubią się ruszać możemy zobaczyć sami. Zabawy ruchowe są ulubionymi czynnościami, które dostarczają Dzieciom mnóstwa radości.

14 JAJKO Każde z dzieci wie jak wygląda z zewnątrz, ale czy wie co znajduje się w środku? Czy wie, że są różne rodzaje i wielkości jajek. A zależne jest to od ptaków, które je zniosły? Najwięcej radości dzieciom sprawiły zajęcia podczas których mogły kolorować, ozdabiać jajka. Robiły to na wiele sposobów. Starszaki malowały jajka farbami, flamastrami maluchy zaś ozdabiały szablony jajek w koszulce foliowej. Wszystkie dzieci kolorowały kolorowanki z pisankami. Prace wyszły wspaniałe

15 I to już koniec naszej wycieczki po Mlecznej Krainie
Dzieci odwiedziły piętro z produktami nabiałowymi i spędziły tam miło i przyjemnie czas. Mleko, sery, jajka i przygoda – to najlepsze podsumowanie wiadomości, jakie dzieci poznały na temat tych produktów w czasie wędrówki. Radość z poznawania, ciekawość drzemiąca w przedszkolakach została zaspokojona ale i rozbudziła wiele doznań smakowych, które okazały się strzałem w dziesiątkę.

16 Podsumowaniem całej akcji pod nazwą Mleczna Kraina było stworzenie jej w formie przestrzennej przez dzieci 3 i 4 letnie. Praca ta brała udział w konkursie. Do zobaczenia w następnej edycji M.Bachanek


Pobierz ppt "PODRÓŻ DO MLECZNEJ KRAINY"

Podobne prezentacje


Reklamy Google