Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Akademia Zdrowego Przedszkolaka Podróż do Mlecznej Krainy Przedszkole Miejskie nr 4 w Lubinie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Akademia Zdrowego Przedszkolaka Podróż do Mlecznej Krainy Przedszkole Miejskie nr 4 w Lubinie."— Zapis prezentacji:

1 Akademia Zdrowego Przedszkolaka Podróż do Mlecznej Krainy Przedszkole Miejskie nr 4 w Lubinie

2 Akademia Zdrowego Przedszkolaka Od marca 2013 roku do maja 2013 r. nasze przedszkole brało udział w akcji Akademia Zdrowego Przedszkolaka. Był to cykl spotkań prozdrowotnych dla dzieci w wieku przedszkolnym.

3 Warsztaty przeprowadzane były podczas zajęć z dziećmi dwa razy w tygodniu, na podstawie scenariuszy dostarczonych przez organizatora.

4 Grupa I Wychowawca: mgr Beata Augustynów Grupa II Wychowawca: mgr Małgorzata Stążka Grupa V Wychowawca: mgr Dominika Terembuła

5 Tematyka zajęć: Piramida Żywienia Przedszkolaka Podróż do mlecznej krainy Serowy zawrót głowy Zabawa jajami

6 Piramida Zdrowia Piramida Zdrowia Dziecko koncentruje się wokół zdrowego, wartościowego odżywiania.

7 piramidy zdrowia. UROZMAICONA Poprzez poznanie bohaterów bajki pt. Zwierzątka ze Zdrowego Zakątka dzieci miały okazję poznać poszczególne piętra piramidy zdrowia. Dowiedziały się również, że zdrowa dieta, to dieta UROZMAICONA, składająca się z produktów z każdego piętra piramidy.

8 Segregujemy zdrowe produkty Tworzymy piramidę zdrowego przedszkolaka

9 Przedszkolaki tworzyły piramidy z materiałów dostarczonych przez organizatora akcji.

10 Podróż do mlecznej krainy Podróż do mlecznej krainy Dziecko wie czym jest nabiał i produkty mleczne, rozumie konieczność spożywania produktów mlecznych.

11 Dzieci poprzez zabawę miały okazję przenieść się do mlecznej krainy, w której dowiedziały się skąd bierze się mleko i jakie wartości odżywcze zawiera.

12 Przystępując do Akademii Zdrowego Przedszkolaka nauczyliśmy się hymnu: Mleko, sery, jajka i pogoda. Tak się zaczyna nasza przygoda. Lubię nabiał, bo wiem dobrze o tym: Że dba o zdrowie dodaje ochoty! Żeby zdrowe kości mieć, trzeba tylko chcieć! Hej przygodo, hej przygodo O! O! O! Wyruszamy dziś po Ciebie O! O! O! Zdrowe kości, silne kości O! O! O! Wapń, aktywność, witaminy to jest to !!!

13 Wizyta lekarza Dzięki wizycie lekarza w naszym przedszkolu przedszkolaki dowiedziały się, że picie mleka wzmacnia organizm. Dzięki niemu mogą się bawić, skakać i biegać a ich kości są mocne i nie łamią się.

14 Odbyła się wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego.

15 Kolorowanki: zwierzęta, które dają mleko

16 Dzieci układały również szkielet człowieka.

17 Serowy zawrót głowy Serowy zawrót głowy Dziecko wie, za co odpowiedzialne w organizmie są wapń i witamina D.

18 Było sobie życie - Oglądanie filmu z serii Było sobie życie - dyskusja na temat roli wapnia i witaminy D w prawidłowej budowie kości.

19 Degustacja serów

20 Zabawa jajami Zabawa jajami Dziecko wie, skąd się biorą jajka i że powinny one stanowić element diety.

21 Zabawy twórcze z jajkami

22 Urozmaiceniem zajęć były wesołe zabawy ruchowe: Uciekaj myszko… i Wielki budowniczy….

23 Kolorowaliśmy kurę…

24 Podsumowanie Udział w akcji Akademii Zdrowego Przedszkolaka zachęcił dzieci do zdrowego i racjonalnego spożywania posiłków wykorzystując produkty z poszczególnych pięter piramidy. W trakcie prowadzenia akcji staraliśmy się położyć nacisk również na aktywność fizyczną proponując ciekawe zabawy ruchowe. Rodzice byli na bieżąco informowani o przebiegu akcji, poprzez umieszczoną na tablicach informacyjnych prezentację oraz prace twórcze dzieci. Poprzez dostarczone przez organizatora materiały dydaktyczne zamierzone cele zostały osiągnięte.


Pobierz ppt "Akademia Zdrowego Przedszkolaka Podróż do Mlecznej Krainy Przedszkole Miejskie nr 4 w Lubinie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google