Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Podróż do mlecznej krainy W Przedszkolu Samorządowym nr 3 w Skawinie pragniemy aby nasze dzieci odżywiały się zdrowo pomagamy zrozumieć co warto jeść,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Podróż do mlecznej krainy W Przedszkolu Samorządowym nr 3 w Skawinie pragniemy aby nasze dzieci odżywiały się zdrowo pomagamy zrozumieć co warto jeść,"— Zapis prezentacji:

1 Podróż do mlecznej krainy W Przedszkolu Samorządowym nr 3 w Skawinie pragniemy aby nasze dzieci odżywiały się zdrowo pomagamy zrozumieć co warto jeść, aby zdrowo rosnąć

2 Zwierzątka ze Zdrowego Zakątka Pani Agnieszka rozpoczęła akcję dla dzieci z grup młodszych i średnich. Czytała bajkę … a wszystkie dzieci słuchały i układały….

3 Poznajemy piętra Piramidy Żywienia

4 Wspólnie możemy wszystko III piętro – słuchaliśmy uważnie bajki, wspólnie układaliśmy opisane w niej piętro. IV piętro to nabiał – co to takiego??? Dzięki piramidzie już każdy przedszkolak to wie !!!!

5 Piramida żywienia ułożona z bajką

6 O krówce, kozie i owcy… o serze, jogurcie i mleku Kto daje mleko???Gdzie ono jest???

7 Zajączki układają dzienne menu, gdzie jest nabiał??? Dzieci z grup starszych samodzielnie układały swoje dzienne menu. Wspólnie szukaliśmy mleka ukrytego w przetworzonych produktach.

8 Jogurcik u Biedronek Wszystkie dzieci brały udział w przygotowaniu jogurtu. Dzięki czynnym działaniom poznały nie tylko prosty przepis na zdrowy napój, poznały także jego smak – dla wielu przedszkolaków była to wielka niespodzianka.

9 … i nikt się nie spodziewał, że będzie takie dobre…

10 Fabryka jogurtu u Kaczuszek

11 Sernik u starszaków

12 …, a na drugie śniadanie… Dzieci czeka niespodzianka… Herbatka mleczna (bawarka) i mleczny rogalik – uczta wytworna, smaczna i zdrowa !!!


Pobierz ppt "Podróż do mlecznej krainy W Przedszkolu Samorządowym nr 3 w Skawinie pragniemy aby nasze dzieci odżywiały się zdrowo pomagamy zrozumieć co warto jeść,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google