Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Sprawozdanie z przeprowadzonej akcji Podróż do Mlecznej Krainy Przedszkole nr 4 w Koninie Rok szkolny 2012/2013.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Sprawozdanie z przeprowadzonej akcji Podróż do Mlecznej Krainy Przedszkole nr 4 w Koninie Rok szkolny 2012/2013."— Zapis prezentacji:

1 Sprawozdanie z przeprowadzonej akcji Podróż do Mlecznej Krainy Przedszkole nr 4 w Koninie Rok szkolny 2012/2013

2 Plakat akcji

3 Piramidy…

4 Kilka słów… W marcu 2013 roku ruszyła akcja Podróż do Mlecznej Krainy. Szczególnie przypadła ona do gustu grupom dzieci młodszych (trzyletnich i czteroletnich) ale nasi mali naukowcy zarazili swoimi pomysłami całą ferajnę przedszkolną ( a jest nas 225!).Organizator dostarczył nam jak zwykle, wielu ciekawych pomysłów…opowiadania, które w nienaukowy sposób wytłumaczyły nam rzeczy trudne i ważne. Zabawy, malowanki, wiersze…a nawet piosenkę, którą nucimy do dziś. Nauczyliśmy się co określamy słowem nabiał, poznaliśmy siłę nabiału…zwłaszcza jego wewnętrzną tajemnicę – białko, wapń…szkieletowe zabawy były przedmiotem zainteresowań naszych rodziców. Rodzice otrzymali wiele informacji zdrowotnych w postaci folderów, artykułów, przepisów, także, w formie prezentacji, na naszej stronie internetowej. Na zebraniach Panie namawiały Rodziców do podawania dzieciom rozmaitych produktów mlecznych, które na stałe goszczą w naszym przedszkolnym jadłospisie. A dzieciom, to naturalne, najbardziej spodobał się szeroki wachlarz zabaw dydaktycznych i ruchowych, zwłaszcza,że można było nieco porywalizować w grupach… …a makieta MLECZNEJ KRAINY…stoi w przedszkolu do dziś i prezentuje się DOSKONALE!

5 Tydzień I Przypomnienie dzieciom piramidy żywienia. Ogólny opis pięter i grup żywieniowych.

6 Przypomnienie pięter

7 Kolorowanie pięter piramidy.

8

9 Przeczytanie pierwszej i drugiej części bajki pt. Podróż do wnętrza Piramidy.

10 Zabawa W podskakiwanie pięter

11 Tydzień II Przedstawienie piętra nabiał. Nauczyciel pokazuje opakowania po produktach nabiałowych: po mleku, maślance, kefirze, jogurcie, serku homogenizowanym, lodach, opakowania po jajkach, po serach żółtych, i pleśniowych i innych.

12 Sery, serki…

13 Produkty z mleka…

14 Śpiewamy i tańczymy Hymn mlecznej krainy

15 Zabawa ruchowa pt. Nabiał

16 Zapoznanie dzieci z bajką pt. Podróż po mlecznej krainie. Dzieci układają puzzle ze zwierzętami, które dają mleko: krowa, koza, owca.

17 Skąd pochodzi mleko? Zapoznanie się z książką pt. Krowa z serii Wesoła farma uczy i bawi wyd. Deagostini. Układanie historyjki obrazkowej.

18 Skąd to mleko?

19 Co to jest jogurt kefir i maślanka

20 Zabawa ruchowa Wyścigi nabiałowych koni

21 Tydzień III Serowy zawrót głowy O Śpiewanie piosenki hymnu mlecznej krainy. O Zapoznanie dzieci z wierszem pt. Wrona i ser O Dzieci poznają różne rodzaje serów. Dzieci przynoszą ser żółty, wędzony, topiony, twaróg biały, mozarellę. Przygotowują kanapki na śniadanie.

22

23 Słów kilka o …krowie… …to znaczy, ż e to wszystko dzi ę ki niej?

24 Droga mleka do sklepu…

25 Zabawa ruchowa Uciekaj myszko do dziury.

26 Kolorujemy mleczne zwierzaki…owca…

27 …koza i krowa…

28

29 Zabawa W wielkiego budowniczego.

30 Zapoznanie dzieci z książką pt. Ciało człowieka - kości i stawy. Ogólne omówienie szkieletu,podanie liczby ile mamy kości i zbudowanie własnego szkieletu.

31 Szkieletowe zabawy z wapniem…

32

33 Nabiał…poszukiwania zbioru… Czy jaja to nabiał…jak to było w opowiadaniu?

34 Nie nabiał! Uwaga na te produkty!

35 Zabawa ruchowa Do przodu prawą rękę daj

36 Tydzień IV Zabawa z jajami Skąd się biorą jaja? Jak wykorzystujemy jaja?

37 Prezentacja wiersza pt. Jajko Jana Brzechwy. O Było sobie raz jajko mądrzejsze od kury. Kura wyłazi ze skóry, Prosi, błaga, namawia: "Bądź głupsze!" Lecz co można poradzić, kiedy ktoś się uprze?...

38 Zabawa ruchowa Uwaga jajo

39 Twórcza praca z jajem

40 Zabawa ruchowa Jajko kurze.

41 Zdrowy plakat…

42 Mleczne malunki….

43 Makieta Mlecznej Krainy


Pobierz ppt "Sprawozdanie z przeprowadzonej akcji Podróż do Mlecznej Krainy Przedszkole nr 4 w Koninie Rok szkolny 2012/2013."

Podobne prezentacje


Reklamy Google