Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PRZEDSZKOLE NR 5 UL. BOJANOWSKA 7 47-400 RACIBÓRZ.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PRZEDSZKOLE NR 5 UL. BOJANOWSKA 7 47-400 RACIBÓRZ."— Zapis prezentacji:

1 PRZEDSZKOLE NR 5 UL. BOJANOWSKA 7 47-400 RACIBÓRZ

2 PRACOWITE PSZCZÓŁKI.. Swoją podr ó ż po MLECZNEJ KRAINIE rozpoczęły od zapoznania się z Piramidą Żywienia Przedszkolaka, opisem pięter i grupami żywieniowymi. Następnie w parach kolorowały i wycinały kupony z produktami żywieniowymi, z kt ó rych p ó źniej układały swoje piramidy

3 PRACOWITE PSZCZÓŁKI Kolejnym punktem dnia było wysłuchanie bajki o przyjaciołach ze Zdrowego Zakątka pt. Podr ó ż do wnętrza piramidy. Zadaniem dzieci, podzielonych na małe grupki, było tworzenie ilustracji do poszczeg ó lnych pięter odwiedzanych przez zwierzątka z bajki.

4 W ten spos ó b powstała nam duża, kolorowa piramida, kt ó rą odwiedzili bohaterowie z przeczytanej treści. PRACOWITE PSZCZÓŁKI

5 Dzieci z grupy Smerfów przypomniały sobie wygląd i budowę piramidy żywienia. Każdy otrzymał kolorowankę z wybranym produktem, który pokolorował najpiękniej jak potrafił. Następnie wspólnymi siłami ułożyliśmy poszczególne piętra piramidy żywienia i wyjaśniliśmy, dlaczego każdy produkt ma swoje ściśle określone miejsce w piramidzie. SMERFY

6 PRACOWITE PSZCZÓŁKI Pierwszym punktem dnia było zapoznanie się z terminem NABIAŁ. Pracowite Pszcz ó łki poznawały produkty mleczne, m.in. kefir, maślankę, śmietanę. Oglądały opakowania po produktach nabiałowych. Dowiadywały się r ó wnież, że produkty mleczne budują kości, zawierają dużo wapnia, a picie mleka wzmacnia organizm. Następnie bawiły się w Wyścig nabiałowych koni.

7 Na zakończenie zajęć Pracowite Pszczółki wykonywały pyszny owocowo- mleczny deser z użyciem herbatników, jogurtu naturalnego oraz przyniesionych przez dzieci ulubionych owoców: jabłka, pomarańczy, truskawek, kiwi, banana, gruszki. Było naprawdę smacznie no i zdrowo.

8 Dzieci zapoznane r ó wnież zostały ze zwierzętami kt ó re dają mleko oraz kolorowały obrazki przedstawiające te zwierzęta : krowę, owcę i kozę. Dodatkowo przedszkolaki wykonały wspólnie sylwetę krowy, do zrobienia, której użyto talerzyki papierowe i elementy z kolorowego papieru.

9 Podróż do Mlecznej Krainy – to kolejny dzień zabaw z Akademią Zdrowego Przedszkolaka. W tym dniu dzieci dowiedziały się, jakie zwierzęta dają mleko oraz jak wartościowe jest mleko dla naszego organizmu. W tym dniu dzieci wykonały też prace plastyczne przedstawiające zwierzęta, dzięki którym możemy codziennie napić się mleka. SMERFY

10 Nasza Podróż do Mlecznej Krainy zakończyła się nabiałową ucztą. Dzieci w tym dniu przygotowały pyszne kanapki, na których znalazł się ser, żółty, topiony, serek ze szczypiorkiem czy też jajko. Niektóre dzieci nie potrafiły doczekać się wspólnej uczty i podjadały już przy przygotowywaniu przekąsek pamiętając o tym, jak zdrowe są produkty nabiałow e. SMERFY

11 PRACOWITE PSZCZÓŁKI Podczas zajęć pod hasłem Serowy zawrót głowy. Dzieci dowiadywały się jak powstają sery, jak również poznawały i chętnie kosztowały wybrane rodzaje serów, m.in. camembert, żółty gołda, topiony w kostce, tostowy ze szczypiorkiem, biały twaróg.

12 Dzieci zaangażowane r ó wnież zostały do zabawy Uciekaj myszko do dziury oraz zabawy w wielkiego budowniczego.

13 Po ostatniej z zabaw wyjaśniono dzieciom iż wapń i witamina D wsp ó łpracują ze sobą w budowaniu naszych kości. Następnie oglądały rysunek ludzkiego szkieletu i same miały okazję zbudować taki szkielet z wyciętych przez siebie element ó w. PRACOWITE PSZCZÓŁKI

14 Smerfy również miały okazję poznać i posmakować różnych rodzajów sera. Na naszej desce serów znalazł się ser żółty, biały, pleśniowy, topiony, a nawet ser mozarella. Dzieci bardzo chętnie sięgały po sery, których jeszcze nie znały. Przy okazji Smerfy dowiedziały się, że ser jest bardzo zdrowy, a jedząc ser oraz inne produkty mleczne wzmacniamy nasze kości. SMERFY Następnie wspólnymi siłami dzieci ułożyły na dywanie wielkiego człowieka z kości.

15 Zadowolone przedszkolaki z obu grup r ó wnie chętnie obejrzały film z serii BYŁO SOBIE ŻYCIE o układzie kostnym, kt ó ry był podsumowaniem rozm ó w na temat roli wapnia i innych składnik ó w w budowaniu kości.

16 Pracowite Pszcz ó łki zajęły się tematem jajek. Dzieci dowiadywały się skąd się biorą jaja i kto je składa. Następnie poznawały informacje o wartościach odżywczych w jajkach, kt ó re zawierają prawie wszystkie witaminy i składniki mineralne niezbędne do prawidłowego rozwoju. Dzieci wymieniały także znane im potrawy z jajek oraz potrawy do przygotowania kt ó rych niezbędne są jajka, jak np. naleśniki, ciasto na makaron itp. PRACOWITE PSZCZÓŁKI

17 Dużo frajdy przyniosła także dzieciom rywalizacja w wyścigu z jajkiem na łyżce. PRACOWITE PSZCZÓŁKI

18 Na koniec przedszkolaki przygotowywały pyszną pastę jajeczną z ż ó łtek, szczypiorku i startego ż ó łtego sera, kt ó rą potem nadziewały ł ó deczki z białka i przyozdabiały żaglem z sałaty zielonej. PRACOWITE PSZCZÓŁKI

19 Wyglądało, pachniało i smakowało wyśmienicie!

20 Dnia 26.03.2013 w Naszym Przedszkolu odbyło się UROCZYSTE ŚNIADANIE WIELKANOCNE. W tym dniu każdy przedszkolak przyszedł do przedszkola odświętnie ubrany. Wspólnie zasiedliśmy do pięknie zastawionego stołu, który dzieci pomogły nakryć. Na stole znalazło się oczywiście jajeczko, szyneczka, chlebek, serek, a nawet tradycyjna babka wielkanocna.

21 Po śniadanku przypomnieliśmy sobie, jakie tradycje wielkanocne znamy, a następnie dzieci same ozdabiały jajka, z których powstały wesołe i kolorowe pisanki. Śmiechu i radości nie było końca.

22 15.03. Smerfy wraz z Pracowitymi Pszczółkami wybrały się na spacer do gospodarstwa rolnego w naszej dzielnicy Studzienna, by dowiedzieć się skąd się bierze mleko. Przedszkolaki zawitały do obory, gdzie obejrzały krowy, a Pani gospodyni opowiedziała dzieciom o imionach jakie noszą, o porach ich dojenia oraz karmieniu i porach snu.

23 Dowiedziały się także, że zachowanie czystości w trakcie udoju to gwarancja uzyskania pysznego i zdrowego mleka w kartonie. Pani Gospodyni bardzo chętnie też odpowiadała na liczne pytania zadawane przez przedszkolaki. Dzieci obejrzały dojarki przewodowe oraz chłodziarkę, w której przechowuje się mleko zaraz po wydojeniu.

24 Oglądanie i obserwowanie krów okazało dla przedszkolaków prawdziwą frajdą, a jednocześnie niezwykłą lekcją. Dzieci do przedszkola wróciły pełne wrażeń.


Pobierz ppt "PRZEDSZKOLE NR 5 UL. BOJANOWSKA 7 47-400 RACIBÓRZ."

Podobne prezentacje


Reklamy Google