Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

SPRAWOZDANIE Z AKCJI PODRÓŻ DO MLECZNEJ KRAINY

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "SPRAWOZDANIE Z AKCJI PODRÓŻ DO MLECZNEJ KRAINY"— Zapis prezentacji:

1 SPRAWOZDANIE Z AKCJI PODRÓŻ DO MLECZNEJ KRAINY
PRZEDSZKOLE NR 5 UL. BOJANOWSKA 7 RACIBÓRZ

2 ODKYWANIE PIĘTER PIRAMIDY ŻYWIENIA PRZEDSZKOLAKA
. . ODKYWANIE PIĘTER PIRAMIDY ŻYWIENIA PRZEDSZKOLAKA Swoją podróż po MLECZNEJ KRAINIE rozpoczęły od zapoznania się z Piramidą Żywienia Przedszkolaka, opisem pięter i grupami żywieniowymi PRACOWITE PSZCZÓŁKI . Następnie w parach kolorowały i wycinały kupony z produktami żywieniowymi, z których później układały swoje piramidy

3 ODKYWANIE PIĘTER PIRAMIDY ŻYWIENIA PRZEDSZKOLAKA
PRACOWITE PSZCZÓŁKI Kolejnym punktem dnia było wysłuchanie bajki o przyjaciołach ze Zdrowego Zakątka pt. „Podróż do wnętrza piramidy”. Zadaniem dzieci, podzielonych na małe grupki, było tworzenie ilustracji do poszczególnych pięter odwiedzanych przez zwierzątka z bajki .

4 ODKYWANIE PIĘTER PIRAMIDY ŻYWIENIA PRZEDSZKOLAKA
W ten sposób powstała nam duża, kolorowa piramida, którą odwiedzili bohaterowie z przeczytanej treści. PRACOWITE PSZCZÓŁKI

5 ODKYWANIE PIĘTER PIRAMIDY ŻYWIENIA PRZEDSZKOLAKA
Dzieci z grupy „Smerfów” przypomniały sobie wygląd i budowę piramidy żywienia. Każdy otrzymał kolorowankę z wybranym produktem, który pokolorował najpiękniej jak potrafił. Następnie wspólnymi siłami ułożyliśmy poszczególne piętra piramidy żywienia i wyjaśniliśmy, dlaczego każdy produkt ma swoje ściśle określone miejsce w piramidzie. SMERFY

6 PODRÓŻ DO MLECZNEJ KRAINY
PRACOWITE PSZCZÓŁKI Pierwszym punktem dnia było zapoznanie się z terminem NABIAŁ. Pracowite Pszczółki poznawały produkty mleczne , m.in. kefir, maślankę, śmietanę. Oglądały opakowania po produktach nabiałowych. Dowiadywały się również, że produkty mleczne budują kości, zawierają dużo wapnia, a picie mleka wzmacnia organizm. Następnie bawiły się w „Wyścig nabiałowych koni” .

7 PODRÓŻ DO MLECZNEJ KRAINY
Na zakończenie zajęć Pracowite Pszczółki wykonywały pyszny owocowo- mleczny deser z użyciem herbatników , jogurtu naturalnego oraz przyniesionych przez dzieci ulubionych owoców: jabłka, pomarańczy, truskawek, kiwi, banana, gruszki. Było naprawdę smacznie no i zdrowo.

8 PODRÓŻ DO MLECZNEJ KRAINY
Dzieci zapoznane również zostały ze zwierzętami które dają mleko oraz kolorowały obrazki przedstawiające te zwierzęta : krowę, owcę i kozę. Dodatkowo przedszkolaki wykonały wspólnie sylwetę krowy, do zrobienia, której użyto talerzyki papierowe i elementy z kolorowego papieru.

9 PODRÓŻ DO MLECZNEJ KRAINY
SMERFY „Podróż do Mlecznej Krainy” – to kolejny dzień zabaw z Akademią Zdrowego Przedszkolaka. W tym dniu dzieci dowiedziały się, jakie zwierzęta dają mleko oraz jak wartościowe jest mleko dla naszego organizmu. W tym dniu dzieci wykonały też prace plastyczne przedstawiające zwierzęta, dzięki którym możemy codziennie napić się mleka.

10 PODRÓŻ DO MLECZNEJ KRAINY
Nasza „Podróż do Mlecznej Krainy” zakończyła się nabiałową ucztą. Dzieci w tym dniu przygotowały pyszne kanapki, na których znalazł się ser, żółty, topiony, serek ze szczypiorkiem czy też jajko. Niektóre dzieci nie potrafiły doczekać się wspólnej uczty i podjadały już przy przygotowywaniu przekąsek pamiętając o tym, jak zdrowe są produkty nabiałowe. SMERFY

11 SEROWY ZAWRÓT GŁOWY PRACOWITE PSZCZÓŁKI Podczas zajęć pod hasłem
Dzieci dowiadywały się jak powstają sery, jak również poznawały i chętnie kosztowały wybrane rodzaje serów, m.in. camembert , żółty gołda, topiony w kostce , tostowy ze szczypiorkiem, biały twaróg.

12 SEROWY ZAWRÓT GŁOWY Dzieci zaangażowane również zostały do zabawy „Uciekaj myszko do dziury” oraz „ zabawy w wielkiego budowniczego”.

13 Następnie oglądały rysunek
SEROWY ZAWRÓT GŁOWY PRACOWITE PSZCZÓŁKI Po ostatniej z zabaw wyjaśniono dzieciom iż wapń i witamina D współpracują ze sobą w budowaniu naszych kości. Następnie oglądały rysunek ludzkiego szkieletu i same miały okazję zbudować taki szkielet z wyciętych przez siebie elementów.

14 SEROWY ZAWRÓT GŁOWY SMERFY
„Smerfy” również miały okazję poznać i posmakować różnych rodzajów sera. Na naszej desce serów znalazł się ser żółty, biały, pleśniowy, topiony, a nawet ser mozarella. Dzieci bardzo chętnie sięgały po sery, których jeszcze nie znały. Przy okazji „Smerfy” dowiedziały się, że ser jest bardzo zdrowy, a jedząc ser oraz inne produkty mleczne wzmacniamy nasze kości. Następnie wspólnymi siłami dzieci ułożyły na dywanie wielkiego człowieka z kości.

15 Zadowolone przedszkolaki z obu grup równie chętnie obejrzały film z serii BYŁO SOBIE ŻYCIE o układzie kostnym, który był podsumowaniem rozmów na temat roli wapnia i innych składników w budowaniu kości.

16 Pracowite Pszczółki zajęły się
ZABAWY Z JAJKAMI PRACOWITE PSZCZÓŁKI Pracowite Pszczółki zajęły się tematem jajek. Dzieci dowiadywały się skąd się biorą jaja i kto je składa. Następnie poznawały informacje o wartościach odżywczych w jajkach, które zawierają prawie wszystkie witaminy i składniki mineralne niezbędne do prawidłowego rozwoju. Dzieci wymieniały także znane im potrawy z jajek oraz potrawy do przygotowania których niezbędne są jajka , jak np. naleśniki, ciasto na makaron itp.

17 ZABAWY Z JAJKAMI PRACOWITE PSZCZÓŁKI
Dużo frajdy przyniosła także dzieciom rywalizacja w wyścigu z jajkiem na łyżce.

18 ZABAWY Z JAJKAMI PRACOWITE PSZCZÓŁKI
Na koniec przedszkolaki przygotowywały pyszną pastę jajeczną z żółtek, szczypiorku i startego żółtego sera , którą potem nadziewały łódeczki z białka i przyozdabiały żaglem z sałaty zielonej.

19 Wyglądało , pachniało i smakowało wyśmienicie!
ZABAWY Z JAJKAMI Wyglądało , pachniało i smakowało wyśmienicie!

20 ZABAWY Z JAJKAMI Dnia w Naszym Przedszkolu odbyło się UROCZYSTE ŚNIADANIE WIELKANOCNE. W tym dniu każdy przedszkolak przyszedł do przedszkola odświętnie ubrany. Wspólnie zasiedliśmy do pięknie zastawionego stołu, który dzieci pomogły nakryć. Na stole znalazło się oczywiście jajeczko, szyneczka, chlebek, serek, a nawet tradycyjna babka wielkanocna.

21 ZABAWY Z JAJKAMI Po śniadanku przypomnieliśmy sobie, jakie tradycje wielkanocne znamy, a następnie dzieci same ozdabiały jajka, z których powstały wesołe i kolorowe pisanki. Śmiechu i radości nie było końca.

22 DO GOSPODARSTWA ROLNEGO
„Smerfy” wraz z „Pracowitymi Pszczółkami” wybrały się na spacer do gospodarstwa rolnego w naszej dzielnicy Studzienna, by dowiedzieć się skąd się bierze mleko. Przedszkolaki zawitały do obory, gdzie obejrzały krowy, a Pani gospodyni opowiedziała dzieciom o imionach jakie noszą , o porach ich dojenia oraz karmieniu i porach snu. WYCIECZKA DO GOSPODARSTWA ROLNEGO

23 DO GOSPODARSTWA ROLNEGO
WYCIECZKA DO GOSPODARSTWA ROLNEGO Dowiedziały się także, że zachowanie czystości w trakcie udoju to gwarancja uzyskania pysznego i zdrowego mleka w kartonie. Pani Gospodyni bardzo chętnie też odpowiadała na liczne pytania zadawane przez przedszkolaki. Dzieci obejrzały dojarki przewodowe oraz chłodziarkę, w której przechowuje się mleko zaraz po wydojeniu.

24 DO GOSPODARSTWA ROLNEGO
WYCIECZKA DO GOSPODARSTWA ROLNEGO Oglądanie i obserwowanie krów okazało dla przedszkolaków prawdziwą frajdą, a jednocześnie niezwykłą lekcją. Dzieci do przedszkola wróciły pełne wrażeń.


Pobierz ppt "SPRAWOZDANIE Z AKCJI PODRÓŻ DO MLECZNEJ KRAINY"

Podobne prezentacje


Reklamy Google