Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Podróż do Mlecznej Krainy

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Podróż do Mlecznej Krainy"— Zapis prezentacji:

1 Podróż do Mlecznej Krainy
W maju 2013r. rozpoczęliśmy realizację kolejnego projektu Akademii Zdrowego Przedszkolaka „Podróż do Mlecznej Krainy”. Głównym celem cyklu przeprowadzonych zajęć było uświadomienie dzieciom jak i ich rodzicom konieczności stosowania zasad zdrowego żywienia, kształtowania od najmłodszych lat życia dziecka zdrowych nawyków żywieniowych.

2 Piramida Żywienia Przedszkolaka
Zapraszając do wspólnej zabawy Ociupinkę, Wieprzusia i Raptusia (znanych dzieciom z wcześniejszych realizacji AZP) poznaliśmy Piramidę Zdrowego Żywienia. Skacząc z piętra na piętro dowiedzieliśmy się, że zdrowa dieta, to dieta urozmaicona, składająca się z produktów z każdego jej piętra, ilościowo proporcjonalnie dobranych.

3 Dzieci doskonale przyswoiły sobie czym jest Piramida Zdrowego Żywienia, dlaczego ma wygląd piramidy oraz zapamiętały kolejność poszczególnych pięter.

4 Skacząc po poszczególnych piętrach uświadomiły sobie, że Piramida obrazuje codzienną dietę. Dostarczanie produktów z wszystkich pięter jest gwarancją zdrowia i odporności na choroby

5 Podróż do Mlecznej Krainy
W trakcie kolejnych zajęć bardzo dokładnie spenetrowaliśmy czwarte piętro piramidy : nabiał czyli produkty mleczne.

6 Dzieci zapoznały się z produktami pochodzenia mlecznego : kefirem, jogurtem, maślanką. Dowiedziały się, że powstają one poprzez fermentację zdrowymi bakteriami mlecznymi.

7 Po Mlecznej Krainie ponownie poprowadziły dzieci zwierzątka ze Zdrowego Zakątka . Na wyświetlonym filmie dzieci obserwowały zwierzęta, które dają mleko....

8 ...a także proces wytwarzania mleka.

9 Z dużą radością nauczyły się śpiewać i tańczyć „Hymn Mlecznej Krainy”

10 Przygotowanie mlecznego deseru

11 Mleczny deser Dzieci przygotowując plan działania podzieliły się na działy produkcyjne

12 Dział obróbki wstępnej przygotował owoce – truskawki i banany oczyszczając je ze skórek i szypułek...

13 Dział mleczny dostarczył jogurt...

14 ...dział owocowy dorzucił owoce...

15 ...kierownik działu musli dodał coś od siebie...

16 ...dział dystrybucji dostarczył przepyszny koktajl do zainteresowanych :)

17 Serowy zawrót głowy W trakcie zajęć dzieci poznały różne rodzaje serów. Dowiedziały się jak powstają. Zrozumiały , dlaczego sery powinny stanowić składnik codziennej diety przedszkolaka.

18 Było sobie życie – układ kostny
Obejrzany film wyjaśnił rolę wapnia, witaminy D i pozostałych składników w budowaniu kości.

19 Konieczność dostarczania wapnia i vit
Konieczność dostarczania wapnia i vit.D zawartych w nabiale uzmysłowiło dzieciom doświadczenie z klockami

20 Z Poradnika Młodego Zielarza
Zajęcie było podsumowaniem zdobytej wiedzy, a także przypomnieniem znaczenia aktywności fizycznej w rozwoju kości Dzieci chętnie przypomniały sobie wprowadzone w trakcie zajęć zabawy ruchowe: Nabiał, Krowa, Wyścigi nabiałowych koni, Zdrowe Kości, Do przodu prawą..., Ram cam cam .

21 Zabawa z jajami W ostatnim cyklu zajęć dzieci dowiedziały się jak ważnym składnikiem diety są jajka – zawierają 100% białka oraz prawie wszystkie witaminy i składniki mineralne niezbędne do prawidłowego rozwoju

22 Z obejrzanego filmu „Na wiejskim podwórku” poznały wiejskie ptaki oraz skąd się biorą jajka

23 Okazało się, że potraw z jajkami jest całe mnóstwo...mniam, mniam

24 W trakcie realizacji projektu „Podróż do Mlecznej Krainy”, na tablicy AZP udostępniono rodzicom wydrukowaną prezentację.

25 Serdecznie dziękujemy Zespołowi Akademii Zdrowego Przedszkolaka za udostępnienie materiałów projektu, dzięki którym mogliśmy wspaniale się bawić i przy okazji przyswoić wiedzę , a przede wszystkim zrozumieć konieczność jej stosowania w naszym życiu. Przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego Nr 8 w Gliwicach oraz koordynator projektu Anna Syrica


Pobierz ppt "Podróż do Mlecznej Krainy"

Podobne prezentacje


Reklamy Google