Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„Podróż do mlecznej krainy” - sprawozdanie z realizacji

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„Podróż do mlecznej krainy” - sprawozdanie z realizacji"— Zapis prezentacji:

1 „Podróż do mlecznej krainy” - sprawozdanie z realizacji
Przedszkole nr 23 im. Lucyny Krzemienieckiej w Żorach

2 W akcji udział brały 3 grupy: 3-4 latki (grupa I i III) i 4-latki (grupa VII) – 65 dzieci. Projekt realizowało 5 nauczycielek. Akcja została przeprowadzona w dwóch grupa w miesiącu marcu a w jednej, w kwietniu (zapisy widnieją w planach wychowawczo-dydaktycznych i dziennikach zajęć.

3 NASZYM GŁÓWNYM CELEM BYŁO:
Wyrabianie zdrowych nawyków żywieniowych Zrozumienie układu Piramidy Żywienia Przedszkolaka Wzbogacenie słownictwa związanego z produktami mlecznymi Zachęcanie do spożywanie produktów nabiałowych – poznawanie ich wartości odżywczych. Promowanie zdrowej diety Zachęcanie do dbania o własne zdrowie i aktywność fizyczną Uświadomienie rodziców, przekazanie im odpowiedniej wiedzy w zakresie żywienia

4 Zrozumienie, iż produkty mleczne są niezbędne do prawidłowego rozwoju kości
Ukazanie, iż można na wiele sposobów można przyrządzić zdrowe potrawy

5 Odkrywanie pięter piramidy żywienia
W I tygodniu dzieci zapoznały się z Piramidą Żywienia Przedszkolaka – wyglądem, grupami żywieniowymi i smakami zdrowych produktów. W osiągnięciu celu pomogły Nam „Zwierzątka ze Zdrowego Zakątka” z bajki a także nadesłane pomoce dydaktyczne tj. plakat piramidy oraz kupony z produktami, które dzieci chętnie kolorowały. Po pokolorowaniu – wszyscy z zapałem układali „Piramidę Żywienia Przedszkolaka”. Przedszkolaki utrwalały poznane wiadomości poprzez zabawy ruchowe. Dzieci z grupy VII samodzielnie piekły chleb w przedszkolnej kuchni.

6 Podróż do mlecznej krainy
Następnie przeszliśmy do tematyki nabiału. Dzieci dowiedziały się skąd się bierze mleko i produkty mleczne oraz dlaczego są one takie ważne w codziennej diecie. Wraz z dziećmi przygotowano kącik tematyczny z różnych opakowań po produktach mlecznych, dzieci chętnie kosztowały i zjadały produkty mleczne. Proponowane zabawy przez organizatorów sprawiały dzieciom dużo radości a nauczycielom satysfakcję, gdyż było można zauważyć efekty zaplanowanych celi do osiągnięcia.

7 Chcę mieć zdrowe zęby i kości – praca plastyczna w grupach.

8

9 Wapń i fosfor – główne składniki budulcowe kośćca, jednak pamiętajmy również o Witaminie D.
A ile kości ma człowiek? – o tym każdy przedszkolak już wie 

10 W grupie III zorganizowano grupowy konkurs „Dbam o siebie jem zdrowo”, w celu zachęcenia do jedzenia i kosztowania potraw, gdzie dzieci za jedzenie poszczególnych produktów z Piramidy Żywienia Przedszkolaka otrzymywały punkty.

11 Skąd pochodzi mleko, skąd się biorą jaja
Skąd pochodzi mleko, skąd się biorą jaja? – na te i wiele innych pytań dzieci poznały odpowiedzi podczas realizacji całego projektu. Poznane wiadomości chętnie utrwalały podczas kolorowania kolorowanek.

12 Współpraca z rodzicami
Zgodnie z celem akcji wciągnięto również rodziców do współpracy, aby ich uświadomić oraz przekazać odpowiednią wiedzę w zakresie żywienia. W grupie III i VII zorganizowano pedagogizację dla rodziców, na której omówiono prezentację przygotowaną przez organizatorów. Informacje z prezentacji również wywieszono w ogólnodostępnym kąciku dla wszystkich rodziców.

13 „Pedagogizacja rodziców”- prezentacja multimedialna z Akademii Zdrowego Przedszkolaka

14

15 Zajęcia z rodzicami w grupie III i VII
W celu integracja dzieci i rodziców z przedszkolem, ukazania rodzicom, jak zachęcać dzieci do nauki, kosztowania wartościowych potraw poprzez zabawę zorganizowano dla rodziców zajęcia. Podczas zajęć dzieci mogły utrwalić a rodzice poznać wygląd Piramidy Żywienia Przedszkolaka. Dzieci wraz z rodzicami wspólnie przygotowywali różne zdrowe potrawy , które następnie spożywaliśmy. „Tańczące jajko”, „Uciekaj myszko” to jedne z niewielu zabaw, które towarzyszyły zajęciom.

16 „Tańczące jajko”

17 Wspólne zabawy: „wędrujące jajka”, „uciekaj myszko do dziury”.

18 Układanie „Piramidy Zdrowego Przedszkolaka”

19 Konkurs picia mleka

20 Wspólne przygotowanie zdrowych posiłków
b) musli a)chleb z twarogiem (chlebek upieczony wcześniej przez przedszkolaków

21 c) Przygotowanie jajek
d) koktajle

22

23 Wspólne pamiątkowe zdjęcie z dyplomami za udział w akcji pt
Wspólne pamiątkowe zdjęcie z dyplomami za udział w akcji pt. „Podróż do mlecznej krainy”

24 Pisali o Nas również w gazecie…

25 Dziękujemy mgr Kliś Ewa


Pobierz ppt "„Podróż do mlecznej krainy” - sprawozdanie z realizacji"

Podobne prezentacje


Reklamy Google