Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Moje ulubione miejsce na świecie. Francja. Godło Francji Rózgi liktorskie: rózgi zwi ą zane w p ę k z wetkni ę tym w ś rodek toporem – symbol etruski.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Moje ulubione miejsce na świecie. Francja. Godło Francji Rózgi liktorskie: rózgi zwi ą zane w p ę k z wetkni ę tym w ś rodek toporem – symbol etruski."— Zapis prezentacji:

1 Moje ulubione miejsce na świecie. Francja

2 Godło Francji Rózgi liktorskie: rózgi zwi ą zane w p ę k z wetkni ę tym w ś rodek toporem – symbol etruski przej ę ty przez Rzymian, oznaczaj ą cy władz ę urz ę dow ą i karn ą. Otaczaj ą je gał ąź d ę bu i lauru na bł ę kitnym tle z napisem pochodz ą cym z czasów rewolucji francuskiej: liberté, egalité, fraternité (Wolno ść, równo ść, braterstwo). Od 1953 znak ten reprezentuje oficjalnie Francj ę na forum Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku.

3 Wieża Eiffla W dzień W nocy

4 Dijon Stolica Burgundii (240 tys. mieszka ń ców) jest bardzo urokliwym miejscem nie tylko ze wzgl ę du na liczne pami ą tki z czasów ś wietno ś ci ksi ę stwa, ale równie ż bujne ż ycie kulturalne i akademickie. Na po ł udnie od miasta zaczyna si ę s ł ynny szlak winny, dlatego Dijon doskonale nadaje si ę na rozpocz ę cie podró ż y po regionie.

5 Luwr

6 Autorki Bardzo dziękujemy za obejrzenie naszej pracy. -Natalia Chromińska i Klaudia Szyszka


Pobierz ppt "Moje ulubione miejsce na świecie. Francja. Godło Francji Rózgi liktorskie: rózgi zwi ą zane w p ę k z wetkni ę tym w ś rodek toporem – symbol etruski."

Podobne prezentacje


Reklamy Google