Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Edukacja w Burkina Faso

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Edukacja w Burkina Faso"— Zapis prezentacji:

1 Edukacja w Burkina Faso

2 Wyróżniamy tu 3 strefy „A” „B” i „C”
Wyróżniamy tu 3 strefy „A” „B” i „C”. Północna część Burkina Faso znajduje się na Sahelu. Pod względem edukacji jest to strefa „C”, czyli strefa, gdzie jest najtrudniejszy dostęp do nauki. Często rodzice posyłają dzieci do pracy w czasie zbiorów plonów zamiast do szkoły. Jedynie 10% ludności Burkina Faso potrafi czytać i pisać. Problemy z edukacją

3 Funkcjonowanie szkół w Burkinie Faso
W Burkina Faso uczą wolontariusze lub misjonarze/ misjonarki przyjeżdżający z innych krajów. Dostęp do nauki jest trudny, ponieważ rodziców często nie stać na posyłanie dzieci do normalnych szkół.

4 Nababulia to bardzo mała wioska w Burkina Faso
Nababulia to bardzo mała wioska w Burkina Faso. Budynek szkoły (jeśli można to nazwać budynkiem) jest w kiepskim stanie. Poza dziurawym dachem i niestabilnymi ścianami ze słomy, doskwiera tam ogromny głód oraz nieustanny brak wody. Szkoła w Nababulli

5 Szkoła bez szkoły Rodziców posyłających dzieci do szkół jest coraz więcej, lecz szkoła jest zbyt mała, aby wszystkie dzieci się w niej zmieściły. Większość dzieci uczy się na świeżym powietrzu. Nie jest to najlepsze rozwiązanie, ponieważ trudno jest wytłumaczyć np. matematykę bez napisania przykładu. Biorąc pod uwagę fakt, iż jest tam bardzo gorąco, a nie ma wody, jest to bardzo ciężkie.

6 Z życia ucznia w Burkina Faso
Dzieci do szkoły wstają wcześnie rano nawet o 6:30, a kończą o 18:00. Uczą się tu francuskiego, angielskiego oraz matematyki, geografii. Mimo, że są tu problemy z żywnością oraz wodą, nauczyciele starają się wyżywić dzieci oraz zapewnić im dostęp do wody. W pierwszej kolejności jedzenie oraz wodę dostarczają dla najmłodszych dzieci, a potem dla starszych.

7 Dziękujemy za uwagę Agata Syrewicz Emilia Niedźwiecka Natalia Morawska Gabriela Łazarczyk Jacek Syrewicz


Pobierz ppt "Edukacja w Burkina Faso"

Podobne prezentacje


Reklamy Google