Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Projekt z zakresu bezpieczeństwa oraz edukacji finansowej

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Projekt z zakresu bezpieczeństwa oraz edukacji finansowej"— Zapis prezentacji:

1 Projekt z zakresu bezpieczeństwa oraz edukacji finansowej
dla uczniów klas drugich i trzecich szkoły podstawowej

2 Bezpieczne wędrówki. Od grosika do złotówki
Projekt Bezpieczne wędrówki. Od grosika do złotówki jest skierowany do uczniów klasy drugiej i trzeciej szkoły podstawowej. Uwzględnia wymagania zapisane w nowej podstawie programowej kształcenia ogólnego.

3 Cele projektu nabycie przez uczniów umiejętności bezpiecznego zachowania się i unikania ryzyka, nabycie wiedzy o finansowych aspektach różnorodnych zdarzeń, nabycie przez dzieci umiejętności gospodarowania pieniędzmi w obszarach zarabiania i ustalania priorytetów przy ich wydawaniu czy oszczędzaniu, inspirowanie uczniów do realizowania własnych pomysłów z zachowaniem bezpieczeństwa, wspomaganie ich samodzielności w uczenia się, rozbudzanie u dzieci ciekawości poznawczej oraz motywacji do dalszej edukacji.

4 Zalety projektu uczy bezpiecznych zachowań,
zachęca rodziców do aktywnego uczestnictwa w edukacji dziecka, oferuje propozycję różnorodnych form pracy z dzieckiem, kształtujących umiejętność racjonalnego gospodarowania finansami oraz szacunku dla pracy, zajęcia prowadzone są w atrakcyjnej, aktywnej formie, wszystkie zadania edukacyjne są związane z przygodą, w której uczestniczy dziecko, projekt jest wyposażony w innowacyjne i kolorowe materiały dydaktyczne przekazywane nieodpłatnie szkole.

5 Realizacja projektu Realizację projektu rozpoczynamy w klasie II w grudniu. Następnie organizujemy dwa dni zajęć tematycznych w miesiącu z wykorzystaniem zaproponowanych scenariuszy. Realizację kończymy w klasie III w grudniu.

6 Realizacja projektu Zaplanowane zajęcia obejmują edukacje:
polonistyczną, matematyczną, przyrodniczą, techniczną, muzyczną, ruchową i społeczno-etyczną. Nauczyciel może elastycznie dostosowywać treści adekwatnie do możliwości rozwojowych uczniów.

7 Etapy realizacji projektu
Przygotowanie nauczycieli Zapoznanie rodziców z projektem Zaproszenie uczniów do podróży Podróż po galaktyce Finanse i galaktyce Oszczędzania – zajęcia z uczniami, Analiza oszczędzania – praca rodziców z dzieckiem w domu Grosikowe wędrówki – prezentacja osiągnięć uczniów Podsumowanie projektu

8 Kolejne etapy projektu
Planeta Grosik Planeta Portfelik Planeta Skarbonka Planeta Zabawka Grosikowa majówka Planeta Parasol Grosikowe wspomnienia Grosikowe oszczędzanie Grosikowe wędrówki Planeta Złotówka

9 Materiały dla nauczyciela
Przewodnik dla nauczyciela zawierający: scenariusze zajęć z opisem celu, metody, przebiegu zajęć i podsumowania, zestawy zadań pogrupowane w kontach edukacyjnych, materiały dodatkowe zawierające między innymi słowniczek pojęć, tekst i nuty piosenki.

10 Materiały dla nauczyciela
Pakiet materiałów dydaktycznych zawierający: Plakat z planetami, mała rakieta, nazwy planet, Parasol bezpieczeństwa i naklejki, Rakieta – kapsuła mądrości, Badziki, Pomaganie – obrazki, Oszczędzanie – obrazki, Niedokończone zdania, Nagrania dźwiękowe, Grosikowe karty, Grosikowe ślady i Grosik, Karta płatnicza, Zafoliowany zestaw monet i banknotów, Film „O przechowywaniu pieniędzy dawniej i dziś”.

11 Materiały dla uczniów 10 Dzienników podróży - zeszyty z kartami pracy
Karta bezpieczeństwa z naklejkami Karta z monetami i banknotami samoprzylepnymi Gwiazda do zapisu marzeń Portfelik do składania Grosikowy folder Czapeczka

12 Materiały dla rodziców
Ulotka informacyjna Karta „oszczędności” z małymi i dużymi gwiazdkami Naklejki „Porozmawiaj ze mną …”

13 Informacje szczegółowe o projekcie na stronie Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości
w zakładce: Projekty dla szkół- Od grosika do złotówki. Koordynatorzy regionalni projektu: (Warszawa, Mazowsze) Eugenia Mathea- Grażyna Duszyńska-


Pobierz ppt "Projekt z zakresu bezpieczeństwa oraz edukacji finansowej"

Podobne prezentacje


Reklamy Google