Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Krosno Odrzańskie – miejsce na Twoje inwestycje

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Krosno Odrzańskie – miejsce na Twoje inwestycje"— Zapis prezentacji:

1 Krosno Odrzańskie – miejsce na Twoje inwestycje

2 Krosno Odrzańskie Krosno Odrzanskie

3 Odległość od centrów zurbanizowanych

4 Nasze Atuty: indywidualny opiekun inwestora.
strategiczne, transgraniczne położenie w odległości 30 km od granicy polsko-niemieckiej i autostrady A2 stanowiącej fragment międzynarodowej drogi E30, bliskość lotnisk (Babimost 60 km, Berlin Schonefeld 130km, Berlin Tegel 150 km, Poznań Ławica 130km), niskie koszty pracy, maksymalne ulgi i preferencje dla inwestorów, bogactwa naturalne (drewno, żwir, piasek, węgiel brunatny), współpraca w zakresie promocji gospodarczej, indywidualny opiekun inwestora.

5 Szkolnictwo w Gminie Krosno Odrzańskie
W Krośnie Odrzańskim znajduje się szkoła zawodowa. Gmina współpracuje ze Starostwem i Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych. W porozumieniu z inwestorem może zostać otwarta konkretna specjalność lub projekty szkoleniowe. We współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy organizowane są staże i praktyki zawodowe. 35 km od Krosna Odrzańskiego znajduje się Uniwersytet Zielonogórski.

6 WYJĄTKOWA OKAZJA Możliwość rozbudowy strefy inwestycyjnej.

7 Tereny strefy przemysłowej w Krośnie Odrzańskim
HOMANIT Strefa przemysłowa

8 za kwotę odpowiadającą tylko części rynkowej wartości działki.
WYJĄTKOWA OKAZJA 1 ha działki w pełni uzbrojonej z drogą dojazdową już za ok PLN. Forma zakupu – użytkowanie wieczyste, dające z czasem możliwość przekształcenia na własność za kwotę odpowiadającą tylko części rynkowej wartości działki.

9 Planowana droga.

10 Pełna infrastruktura:
asfaltowa droga dojazdowa, oświetlenie, woda i kanalizacja.

11 Strefa przemysłowa

12 Działka inwestycyjna przy
UL. Gubińskiej Powierzchnia: 4,0465 ha Na terenie: energia, wodociąg, SUW, gazociąg. HOMANIT Działka w najbliższych tygodniach zostanie objęta statusem Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Działka inwestycyjna

13 Krosno Odrzańskie HOMANIT Działka inwestycyjna

14 Fundusze europejskie dla inwestorów na lata 2014-2020
W skali kraju na działania skierowane do przedsiębiorstw w okresie planuje się przeznaczyć ponad 12,5 mld euro, z czego prawie 7 mld euro dostępne będzie w programach regionalnych (zarządzanych przez poszczególne województwa). W ramach lubuskiego RPO do sektora związanego z przedsiębiorczością zostanie skierowane ok. 282,21 mln euro. W obecnym rozdaniu: 1. ze środków LRPO na poprawę konkurencyjności przedsiębiorstw poprzez doradztwo i działania marketingowe przeznaczono 1 mln złotych. 2. W ramach POIG: - na poziomie działania wsparcie projektów celowych (badania przemysłowe i prace rozwojowe) do ulokowania jest ponad 21 mln euro, - na poziomie działania wsparcie biznesu elektronicznego dla przedsiębiorców przeznaczone jest 65 mln złotych.

15 Lubuski Fundusz Pożyczkowy dla przedsiębiorców
W Zielonej Górze Lubuski Fundusz Pożyczkowy udziela pożyczek obrotowych i inwestycyjnych. Wspiera sektor mikro, małych i średnich przedsiębiorstw inwestujących w całym województwie lubuskim. Aktualne oprocentowanie • Dla firm: • od 6,75 % działających do 1 roku • od 3,75 % działających powyżej 1 roku

16 UDOGODNIENIA INWESTYCYJNE
uproszczona procedura uzyskania pozwolenia na budowę, natychmiastowe wydawanie wypisów i wyrysów, brak konieczności ubiegania się o decyzję o warunkach zabudowy, błyskawiczne przejście do etapu projektowania.

17 Korzyści z włączenia działek do specjalnej strefy ekonomicznej
Maksymalna dopuszczalna w UE pomoc publiczna. Zwolnienia z podatku dochodowego CIT: w wysokości 70% poniesionych nakładów inwestycyjnych lub 70% dwuletnich kosztów pracy w przypadku małych przedsiębiorców, w wysokości 60% poniesionych nakładów inwestycyjnych lub 60% dwuletnich kosztów pracy w przypadku średnich przedsiębiorców, zwolnienia z podatku dochodowego CIT w wysokości 50% poniesionych nakładów inwestycyjnych lub 50% dwuletnich kosztów pracy w przypadku dużych przedsiębiorców.

18 Ulgi dla inwestorów w Krośnie Odrzańskim
Uchwała Nr XXXVIII/250/06 Rady Miejskiej w Krośnie Odrzańskim z dnia 8 lutego 2006 r. w sprawie zwolnień w podatku od nieruchomości dla przedsiębiorców na terenie gminy Krosno Odrzańskie, stanowiących pomoc de minimis. Uchwała Nr XLIII/327/13 Rady Miejskiej w Krośnie Odrzańskim z dnia 28 listopada 2013 r. w sprawie zwolnień od podatku od nieruchomości w ramach pomocy regionalnej na wspieranie nowych inwestycji i tworzenie nowych miejsc pracy związanych z nową inwestycją na terenie Gminy Krosno Odrzańskie.

19 Zainwestowali w Krośnie Odrzańskim

20 Zainwestowali w Krośnie Odrzańskim

21 Zainwestowali w Krośnie Odrzańskim

22 Krosno Odrzańskie - doskonałe miejsce do życia i inwestowania

23 Krosno Odrzańskie - doskonałe miejsce do życia i inwestowania

24 Do Państwa dyspozycji jest Anna Januszkiewicz, Naczelnik Wydziału Promocji i Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miasta w Krośnie Odrzańskim. tel kom: fax

25 JA I MÓJ ZESPÓŁ JESTEŚMY DO DYSPOZYCJI
Zapraszam do współpracy! MAREK CEBULA Burmistrz Tel. kom: Urząd Miasta w Krośnie Odrzańskim ul. Parkowa 1 Krosno Odrzańskie


Pobierz ppt "Krosno Odrzańskie – miejsce na Twoje inwestycje"

Podobne prezentacje


Reklamy Google