Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Projekt edukacyjny „Czytanie jest trendy”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Projekt edukacyjny „Czytanie jest trendy”"— Zapis prezentacji:

1 Projekt edukacyjny „Czytanie jest trendy”

2

3 CZŁONKOWIE GRUPY: 1. Magdalena Bartkowska 2. Adam Gorgoń
3. Katarzyna Kacprzak 4. Paulina Nijakowska 5. Adrianna Pawłowska 6. Karolina Pawłowska 7. Edyta Popis 8. Anita Rosiak 9. Patrycja Stępień Opiekun: Pani Aneta Krytkowska

4 CEL PROJEKTU: Głównym celem projektu było zachęcenie uczniów kl. I –III oraz kl. IV SP do czytania książek i korzystania z bibliotek. Chcemy, aby w naszej szkole rozpowszechniło się czytelnictwo i więcej osób odwiedzało bibliotekę nie tylko z przymusu, ale także dla przyjemności.

5 NASZE ZADANIA: 1. Przeprowadzenie ankiety sprawdzającej stan czytelnictwa w kl. IV – VI. Dzięki tej ankiecie dowiedzieliśmy się, ilu uczniów czyta książki i czy robią to z przyjemnością. Ustaliliśmy również, po jakie gatunki książek młodzież chętnie sięga oraz co robią, aby promować czytanie w swoim otoczeniu.

6

7 WYNIKI ANKIETY PRZEPROWADZONEJ W KLAS IV - VI
W badaniu wzięło udział 49 uczniów 32 odpowiedziało, że chętnie czyta książki Najbardziej popularnym rodzajem książek są przygodowe 79 % uczniów korzysta z bibliotek Najczęściej kupowanym czasopismem jest „Bravo” Ponad 55% osób promuje czytelnictwo w swoim otoczeniu Uczniowie czytają średnio 4 książki w ciągu roku Ponad połowa ankietowanych czyta książki, bo kształtują wyobraźnię 34% uczniów mogłoby zastąpić książką Internet Tylko 25% osób korzysta z ebooków 71% uczniów uważa, że biblioteka szkolna spełnia ich oczekiwania

8 Wyniki ankiety pokazują, że poziom czytelnictwa w naszej szkole jest dobry. Ponad połowa ankietowanych czyta książki, ponieważ kształtują wyobraźnię. Uczniowie znacznie częściej korzystają z tradycyjnych książek niż z ebook-ów (książek elektronicznych). Młodzież chętnie sięga po książki o tematyce przygodowej. Książki odgrywają dużą rolę w życiu młodego człowieka. Dlatego należy od najmłodszych lat zaszczepiać w nim sympatię do nich.

9 2. Naszym kolejnym zadaniem było wykonanie gazetki na korytarzu szkolnym.

10 3. Czytaliśmy również swoim młodszym kolegom opowiadania i bajki, promując nowości zakupione do biblioteki w ramach programu „Książki naszych marzeń” finansowanego przez MEN. Chcieliśmy zachęcić najmłodszych do czytania oraz korzystania z biblioteki szkolnej, która oferuje bogate zbiory utworów dla dzieci i młodzieży.

11

12 4. Aby poszerzyć zasięg naszego projektu opublikowaliśmy artukuł na stronie internetowej ZS w Dąbrowicach, informujący o naszych działaniach. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na stronę: /https://zsdabrowice.edupage.org/

13 ZACHĘCAMY WSZYSTKICH RODZICÓW DO CZYTANIA SWOIM DZIECIOM!
5. Aby zaangażować w naszą akcję również rodziców, wykonaliśmy ulotkę, w której znajdują się informacje na temat korzyści wynikających z czytania książek. Pamiętajmy! Dziecko, któremu codziennie czytamy, czuje się ważne i kochane. Buduje to jego mocne poczucie własnej wartości. Codzienne głośne czytanie buduje mocną więź między rodzicem  i dzieckiem. ZACHĘCAMY WSZYSTKICH RODZICÓW DO CZYTANIA SWOIM DZIECIOM!

14

15 6. Niniejsza prezentacja również jest jednym z naszych zadań.
Chcieliśmy, aby do naszej akcji przyłączyło się jak najwięcej osób, w celu promocji czytelnictwa w naszej gminie. Projekt nie był skierowany wyłącznie do uczniów, ale też do rodziców i nauczycieli. Wykonując swoje zadania w ramach projektu, mieliśmy na celu podwyższenie poziomu czytelnictwa.

16

17 WARTO CZYTAĆ, BO DZIĘKI TEMU:
Wspomagasz pamięć. Kształtujesz charakter. Poszerzasz zasób słownictwa. Poprawiasz pamięć. Czytelnicy są bardziej skłonni do wypowiadania się i uczestnictwa w życiu społecznym. Redukujesz stres i wprawiasz się w lepszy nastrój. Zwiększasz swoją zdolność empatii. Chronisz się przed Alzheimerem :)

18 Książka jest lekarstwem na wszystko
Książka jest lekarstwem na wszystko. Współcześnie jest ona zastępowana komputerem czy telefonem. Nie pozwólmy, aby książki znikły pod osłoną gadżetów technologicznych. Mamy nadzieję, że nasz projekt przyniesie oczekiwane skutki. RODZICU! Zagospodaruj sobie i własnemu dziecku czas na czytanie książek! Zaszczep w nim chęć poznania świata z innej perspektywy. Może to dzięki Tobie zacznie czytać i korzystać z biblioteki! Serdecznie do tego zachęcamy! 

19

20 DZIĘKUJEMY ZA UWAGĘ!


Pobierz ppt "Projekt edukacyjny „Czytanie jest trendy”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google