Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Szkolne Centrum Informacyjne Biblioteka Szkolna. Biblioteka przy Szkole Podstawowej w Tyczynie znajduje się na drugim piętrze w sali nr 63 Biblioteka.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Szkolne Centrum Informacyjne Biblioteka Szkolna. Biblioteka przy Szkole Podstawowej w Tyczynie znajduje się na drugim piętrze w sali nr 63 Biblioteka."— Zapis prezentacji:

1 Szkolne Centrum Informacyjne Biblioteka Szkolna

2 Biblioteka przy Szkole Podstawowej w Tyczynie znajduje się na drugim piętrze w sali nr 63 Biblioteka przy Szkole Podstawowej w Tyczynie znajduje się na drugim piętrze w sali nr 63 Czynna jest codziennie od godziny 8 do 14. od godziny 8 do 14.

3 Biblioteka szkolna liczy 11970 książek, z których chętnie korzystają wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły.

4 W bibliotece szkolnej znajduje się księgozbiór podręczny, W bibliotece szkolnej znajduje się księgozbiór podręczny, zawierający słowniki, leksykony, encyklopedie oraz książki zawierający słowniki, leksykony, encyklopedie oraz książki o tematyce ekologicznej o tematyce ekologicznej i regionalnej. i regionalnej. Można również wypożyczać Można również wypożyczać kasety VHS i płyty DVD. kasety VHS i płyty DVD.

5 W czytelni znajdują się czasopisma dla uczniów W czytelni znajdują się czasopisma dla uczniów i nauczycieli i nauczycieli Wreszcie są: cztery komputery i urządzenie wielofunkcyjne – drukarka, kopiarka, skaner w jednym. Komputery mają dobre parametry, są wyposażone w nagrywarki i programy z licencjami. Wreszcie są: cztery komputery i urządzenie wielofunkcyjne – drukarka, kopiarka, skaner w jednym. Komputery mają dobre parametry, są wyposażone w nagrywarki i programy z licencjami.

6 Uczniowie klas I – III zapoznają się z podstawowymi zasadami obsługi oraz wykorzystywania komputera do zabaw i nauk i. Najmłodsze dzieci są bardzo zainteresowane komputerami i chcą z nich korzystać. Dzieci chętnie uczą się przez zabawę i cieszą się z twórczej pracy z komputerem. Również nauczyciele klas I – III zainteresowali się wykorzystaniem gier edukacyjnych w programie nauczania zintegrowanego.

7 Uczniowie klas IV –VI bardzo często korzystają z komputerów. Poszukują informacji na określony temat w Internecie oraz wykonują strony internetowe i slajdy.

8 Uczniowie naszej szkoły często korzystają z katalogów bibliotecznych.

9 Komputery umożliwiają również uatrakcyjnienie zajęć lekcyjnych poprzez prezentację multimedialne wykonane w programie PowerPoint.

10 Każdy uczeń zna zasady korzystania i zachowania się w bibliotece.

11 Z każdej klasy zostali powołani łącznicy klasowi, którzy raz w miesiącu analizują stan czytelnictwa swojej klasy i dbają o zwrot książek w terminie. Z każdej klasy zostali powołani łącznicy klasowi, którzy raz w miesiącu analizują stan czytelnictwa swojej klasy i dbają o zwrot książek w terminie. Wykaz czytelnictwa poszczególnych klas znajduje się na tablicy przed biblioteką. Wykaz czytelnictwa poszczególnych klas znajduje się na tablicy przed biblioteką.

12 Aktyw biblioteczny Aktyw biblioteczny pracuje w następujących sekcjach: pomocy bibliotecznej pomocy bibliotecznej prasowa prasowa konserwatorska konserwatorska

13 Arek Konkol Dominika Madera Sławek Czurczak Anna Feret Oskar Basara Karolina Grzebyk Michał Kocur Karolina Pondo Kamil Kawa Kinga Zembroń Weronika Brzęk

14 Niezapomniana wizyta. Pasowanie klas I na czytelników Niezapomniana wizyta. Pasowanie klas I na czytelników

15 Lekcje biblioteczne

16 Książka dostarcza nam wiedzy o innych krajach i kulturach, o przyrodzie, technice, historii, o tym wszystkim, o czym chcielibyśmy dowiedzieć się czegoś więcej.


Pobierz ppt "Szkolne Centrum Informacyjne Biblioteka Szkolna. Biblioteka przy Szkole Podstawowej w Tyczynie znajduje się na drugim piętrze w sali nr 63 Biblioteka."

Podobne prezentacje


Reklamy Google