Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

MOJA SZKOŁA W LICZBACH Prezentacja projektu z zakresu przedmiotów przyrodniczych: matematyka, biologia, chemia. Projekt wykonała: Monika Wojtyła, kl.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "MOJA SZKOŁA W LICZBACH Prezentacja projektu z zakresu przedmiotów przyrodniczych: matematyka, biologia, chemia. Projekt wykonała: Monika Wojtyła, kl."— Zapis prezentacji:

1 MOJA SZKOŁA W LICZBACH Prezentacja projektu z zakresu przedmiotów przyrodniczych: matematyka, biologia, chemia. Projekt wykonała: Monika Wojtyła, kl. IIb Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza w Dobrem

2 Cel projektu W roku szkolnym 2012/13 brałam udział w Regionalnym programie stypendialnym dla uczniów szczególnie uzdolnionych. Niniejsza prezentacja stanowi efekt mojej całorocznej pracy nad projektem „Moja szkoła w liczbach”. Celem projektu było poznanie szkolnego i klasowego środowiska w różnych aspektach. W tym celu zebrałam dane dotyczące uczniów i osób pracujących w szkole w formie ankiety, której wyniki zostaną przedstawione w tej prezentacji. ZAPRASZAM DO OGLĄDANIA.

3 Etap I: zbieranie informacji od uczniów w mojej klasie.

4 Etap II: zbieranie informacji od nauczycieli.

5 Etap III: przedstawienie zebranych informacji na gazetce szkolnej.

6 Pytanie 1- Jaki jest Twój ulubiony przedmiot w szkole?
Wnioski: Jak przedstawia powyższy diagram, uczniowie mojej szkoły najchętniej uczestniczą w zajęciach Wychowania Fizycznego.

7 Pytanie 2- Ile wynosi odległość z Twojego domu do szkoły?
UCZNIOWIE NAUCZYCIELE Wnioski: Zarówno wśród uczniów jak i nauczycieli największy odsetek osób mieszka w odległości od szkoły powyżej 3km. Wśród uczniów 58%, a wśród nauczycieli aż 75%.

8 Pytanie 3- Ile czasu dziennie spędzasz przy komputerze a ile przy odrabianiu lekcji?
Wnioski: Uczniowie mojej szkoły najczęściej spędzają przy komputerze od 30 do 60 minut (42%), tak samo jak w przypadku czasu poświęconego na odrabianie lekcji. Przy odrabianiu lekcji

9 Pytanie 4- Ile czasu dziennie spędzasz przy nauce (uczniowie), a ile na przygotowaniu się do lekcji, sprawdzaniu kartkówek, klasówek itp.? uczniowie Wnioski: Nauczyciele poświęcają więcej czasu na przygotowanie się do lekcji, aż 83% przeznacza 1-2godz. Podczas gdy 48,9% uczniów przeznacza tylko do 30 minut dziennie. nauczyciele

10 Pytanie 5- Ile masz rodzeństwa?
UCZNIOWIE NAUCZYCIELE Wnioski: Wśród uczniów najwięcej osób ma 1-2 rodzeństwa, a powyżej trojga 12%. Inaczej jest u nauczycieli, którzy mają 2-3 rodzeństwa, ale nie ma osoby posiadającej powyżej trojga.

11 Pytanie 6- Jaki masz kolor oczu?
NAUCZYCIELE UCZNIOWIE Wnioski: Wśród nauczycieli dominuje niebieski (25%) i brązowy (25%) kolor oczu, a u uczniów zdecydowanie kolor niebieski- posiada go 45%.

12 Pytanie 7- Jaki sport uprawiasz najchętniej?
NAUCZYCIELE UCZNIOWIE Wnioski: Aż 40% uczniów najchętniej gra w piłkę nożną, podczas gdy 58% nauczycieli wybiera jazdę rowerem.

13 Pytanie 8- Jaki jest Twój ulubiony sposób spędzania wolnego czasu?
UCZNIOWIE NAUCZYCIELE Wnioski: Uczniowie spędzają wolny czas na spotkaniach z przyjaciółmi (31%) i graniu na komputerze (27%), natomiast nauczyciele poświęcają go w 33% na czytanie książek.

14 Pytanie 9- Jesz codziennie drugie śniadanie?
Wnioski: Większość uczniów i nauczycieli zjada drugie śniadanie. NAUCZYCIELE UCZNIOWIE

15 Pytanie 10- Co najczęściej jesz na drugie śniadanie?
UCZNIOWIE 48% uczniów na drugie śniadanie zjada kanapkę. NAUCZYCIELE 25% nauczycieli nic nie je, albo zjada kanapkę (17%).

16 Pytanie 11- Jaki jest Twój ulubiony serial?
NAUCZYCIELE UCZNIOWIE Wnioski: 25% nauczycieli wskazuje, że ich ulubiony serial to „Barwy Szczęścia”, a 25% w ogóle nie ogląda seriali. Natomiast prawie połowa uczniów ogląda „Rodzinkę.pl”.

17 Pytanie 12- Ile godzin śpisz w ciągu doby?
58,4% nauczycieli śpi 7-8 godzin w ciągu doby. Żaden z nauczycieli nie wskazał, że śpi powyżej 8-9 godzin. UCZNIOWIE NAUCZYCIELE Największy odsetek uczniów śpi 7-8 godzin w ciągu doby.

18 Pytanie 13- Jaki jest Twój ulubiony kolor?
UCZNIOWIE NAUCZYCIELE Wnioski: Ulubiony kolor uczniów to niebieski- wskazało go 26,3%. Natomiast 33% nauczycieli odpowiedziało, że lubi kolor czarny.

19 Pytanie 14- W jakim miesiącu się urodziłeś?
UCZNIOWIE NAUCZYCIELE Wnioski: Najwięcej uczniów urodziło się we wrześniu, a najwięcej nauczycieli w styczniu i marcu.

20 DZIĘKUJĘ ZA OBEJRZENIE MOJEJ PREZENTACJI.
Monika Wojtyła


Pobierz ppt "MOJA SZKOŁA W LICZBACH Prezentacja projektu z zakresu przedmiotów przyrodniczych: matematyka, biologia, chemia. Projekt wykonała: Monika Wojtyła, kl."

Podobne prezentacje


Reklamy Google