Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Szkolne centrum informacji składa się z trzech pomieszczeń: czytelni, w której uczniowie mają dostęp do księgozbioru i do 8 komputerów podłączonych do.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Szkolne centrum informacji składa się z trzech pomieszczeń: czytelni, w której uczniowie mają dostęp do księgozbioru i do 8 komputerów podłączonych do."— Zapis prezentacji:

1

2 Szkolne centrum informacji składa się z trzech pomieszczeń: czytelni, w której uczniowie mają dostęp do księgozbioru i do 8 komputerów podłączonych do sieci, 2 pomieszczeń, w których ulokowano zbiory biblioteczne, serwer biblioteczny z komputerową bazą danych oraz serwer ogólnoszkolny.

3 Czytelnia wyposażona jest : - w 8 komputerów z płaskimi monitorami pozyskanymi w ramach programów: pracownia komputerowa w każdej szkole oraz internetowe centra multimedialne w bibliotekach szkolnych i pedagogicznych; - - projektor multimedialny - wykorzystywany w czasie zajęć, - wizyt gości, prelekcji; - - 2 urządzenia wielofunkcyjne; - - skaner, aparat fotograficzny, - - odtwarzacz płyt CD; - - playstation.

4 Księgozbiór biblioteki, liczący około 26000 książek oraz filmów, dokumentów dźwiękowych i audiobooków, opracowany jest w systemie MOL Optivum. Uczniowie i nauczyciele korzystają z katalogu OPAC dostępnego na wszystkich stanowiskach w czytelni.

5 W SCI uczniowie przygotowują się do zajęć, wyszukują informacje w internecie, korzystając z dostępnych programów edukacyjnych tworzą własne dokumenty. Zobowiązani są do respektowania praw autorskich. Pod opieką nauczycieli bibliotekarzy nabywają umiejętności oceny i selekcji znalezionych informacji. Przygotowują bibliografię do prac. Prowadzone są zajęcia, podczas których maturzyści uczą się pisania bibliografii załącznikowej.

6 Uczniowie w codziennej pracy wykorzystują dostępne narzędzia i aplikacje – nagrywają dźwięk, przygotowują filmy i prezentacje (na zdjęciu po prawej stronie: nagrywanie dźwięku do rekonstrukcji historycznej).

7 Komputery oraz urządzenia wielofunkcyjne bardzo przydają się w okresie przygotowywania bibliografii do prezentacji maturalnej.

8 Karaoke w bibliotece szkolnej – wykorzystanie PlayStation 3 do nauki języka angielskiego, podczas wizyt gości i imprez szkolnych. WWło Karaoke z gośćmi z Włoch Gimnazjaliści śpiewają piosenki.

9 Czytelnia wykorzystywana jest przez nauczycieli do prowadzania zajęć, prelekcji zaproszonych gości i realizacji projektów adresowanych zarówno do uczniów, jak i do członków ich rodzin. Jedno z zajęć - pokazane na zdjęciach - zaprojektowane zostało dla seniorów, czyli dla babć i dziadków, a przeprowadzone przez uczniów XI LO.

10 Od 2008 roku nauczyciel bibliotekarz koordynuje projekty eTwinning z krajami europejskimi.

11 Uczniowie inwestują na giełdzie w ramach SIGG- Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej

12 Biblioteka zachęca do korzystania ze swoich zasobów poprzez stronę internetową. Publikowane są na niej informacje o nowościach, czytelnictwie klas, konkursach i innych imprezach. Czytelnictwo propagowane jest również w sposób tradycyjny, na przykład poprzez wystawy książkowe. Recenzje uczniów przygotowane na konkurs Polecam ciekawą książkę publikowane są na blogu: wprawkixilo.wordpress.com

13 Doświadczenia zdobyte w pracy w skomputeryzowanej bibliotece XI Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie są inspiracją dla redagowanego od 2008 roku ogólnopolskiego kwartalnika Biblioteka – Centrum Informacji (we współpracy z czasopismem metodycznym Biblioteka w Szkole).

14


Pobierz ppt "Szkolne centrum informacji składa się z trzech pomieszczeń: czytelni, w której uczniowie mają dostęp do księgozbioru i do 8 komputerów podłączonych do."

Podobne prezentacje


Reklamy Google