Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Recepta na sukces nauczyciela Ewa Leszczyńska Barbara Wygoda.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Recepta na sukces nauczyciela Ewa Leszczyńska Barbara Wygoda."— Zapis prezentacji:

1 Recepta na sukces nauczyciela Ewa Leszczyńska Barbara Wygoda

2 Czym jest dla mnie sukces? To zadowolenie z wykonywanej pracy, przekonanie że jestem potrzebna, że komuś pomagam, że to co robię ma sens.To zadowolenie z wykonywanej pracy, przekonanie że jestem potrzebna, że komuś pomagam, że to co robię ma sens. Mój sukces to również sukces moich podopiecznych: ich dobra ocena, dobra praca na lekcji, uwierzenie we własne siły, radość z tego, że sprostali szkolnym wymaganiom.Mój sukces to również sukces moich podopiecznych: ich dobra ocena, dobra praca na lekcji, uwierzenie we własne siły, radość z tego, że sprostali szkolnym wymaganiom.

3 Stwierdzenie ucznia, że lubi swoją panią, szczere podziękowania od ucznia i od rodziców.Stwierdzenie ucznia, że lubi swoją panią, szczere podziękowania od ucznia i od rodziców. Sukces to wreszcie chęć dalszej pracy bez poczucia wypalenia zawodowego.Sukces to wreszcie chęć dalszej pracy bez poczucia wypalenia zawodowego.

4 Aby osiągnąć sukces trzeba: Mieć odpowiednie kwalifikacje zawodowe.Mieć odpowiednie kwalifikacje zawodowe. Ciągle udoskonalać swój warsztat pracy.Ciągle udoskonalać swój warsztat pracy. Korzystać z własnego doświadczenia i z doświadczeń innych.Korzystać z własnego doświadczenia i z doświadczeń innych. Cierpliwie czekać na wyniki swej pracy, pamiętając że w wychowaniu młodego człowieka owoce nie przychodzą natychmiast.Cierpliwie czekać na wyniki swej pracy, pamiętając że w wychowaniu młodego człowieka owoce nie przychodzą natychmiast.

5 Lubić młodzież - wtedy łatwo dostrzec ich dobre i mocne strony.Lubić młodzież - wtedy łatwo dostrzec ich dobre i mocne strony. Wyrabiać w sobie i podtrzymywać zdolność empatii zarówno w stosunku do uczniów i rodziców, jak i koleżanek i kolegów.Wyrabiać w sobie i podtrzymywać zdolność empatii zarówno w stosunku do uczniów i rodziców, jak i koleżanek i kolegów. Potrafić wczuć się w sytuację rodziców uczniów z problemami i okazać im zrozumienie.Potrafić wczuć się w sytuację rodziców uczniów z problemami i okazać im zrozumienie. Mieć pasję, którą pragnie się zaszczepić w młodych ludziach.Mieć pasję, którą pragnie się zaszczepić w młodych ludziach.

6 Zadawać sobie pytanie, czy chciałabym aby tak samo jak ja pracuję z moimi uczniami, ktoś pracował z moimi własnymi dziećmi. Przemyśleć program wychowawczy i być przekonanym o słuszności swego działania.Zadawać sobie pytanie, czy chciałabym aby tak samo jak ja pracuję z moimi uczniami, ktoś pracował z moimi własnymi dziećmi. Przemyśleć program wychowawczy i być przekonanym o słuszności swego działania. Nie zapominać, żeNie zapominać, że


Pobierz ppt "Recepta na sukces nauczyciela Ewa Leszczyńska Barbara Wygoda."

Podobne prezentacje


Reklamy Google