Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Sprawozdanie z realizacji akcji prozdrowotnej

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Sprawozdanie z realizacji akcji prozdrowotnej"— Zapis prezentacji:

1 Sprawozdanie z realizacji akcji prozdrowotnej
ZDROWE ODŻYWIANIE JEDZ ZAWSZE ŚNIADANIE JOLANTA PIETRASZ WOJ. PODLASKIE

2 Cele akcji: Rozbudzenie zainteresowań własnym zdrowiem i możliwością wpływu na jego stan poprzez prawidłowe odżywianie się. Uświadomienie roli, jaką odgrywa regularność spożywania posiłków w odżywianiu się dzieci i młodzieży. Poznanie skutków niejadania śniadań. Poznanie zasad prawidłowego przygotowania śniadań

3 Przebieg akcji uczniów naszej szkoły ( podstawowej i gimnazjum)
Swoją akację „Zdrowe odżywianie – jedz zawsze śniadanie” adresowałam do: uczniów naszej szkoły ( podstawowej i gimnazjum) dzieci uczęszczających do świetlicy środowiskowej „Koniczynka” dzieci uczęszczających do Przedszkola Nr 1 w Sokółce. Przebieg akcji Pozyskanie osób do współpracy. Przygotowanie i przeprowadzenie ankiety na temat „ Czy codziennie jesz śniadanie”. 3. Przygotowanie prezentacji 4. Przeprowadzenie konkursu „ Śniadanie daje zdrowie”. 5. Zorganizowanie konkursu plastycznego pod hasłem „ Zdrowe odżywianie jedz zawsze śniadanie”. 6. Przeprowadzenie zajęć w świetlicy środowiskowej „Koniczynka”. 7. Akcja wśród przedszkolaków.

4 Konkurs Śniadanie daje zdrowie
Wśród uczniów klas IV -VI przeprowadziłam ankietę (sondaż) na temat Jak uczniowie naszej szkoły jadają śniadania? Z ankiet wynikało, że głównie wśród klas czwartych jest duża grupa uczniów, którzy nie jedzą śniadań. Postanowiłam więc dla tych klas zorganizować konkurs, w trakcie którego uczniowie poprzez zabawę dowiedzą się, dlaczego warto i należy jeść śniadania. Ankieta

5 Przebieg konkursu 1. Prezentacja multimedialna na temat
ZDROWE ODŻYWIANIE – JEDZ ZAWSZE ŚNIADANIE 2. Przedstawienie „ DLACZEGO TOFIKA BOLI BRZUSZEK ?”

6 3. Prezentacja pracy „PRZYGODY JASIA”
4. Rozwiązywanie krzyżówki z hasłem ŚNIADANIE

7 5.Odpowiedzi na pytania 1.Dlaczego powinniśmy jeść śniadanie?
2.Czego dostarcza nam zdrowe śniadanie? 3.Czego nie powinniśmy jeść na śniadanie? 4.Dlaczego Trofik źle się czuł? 5.Gdzie znajduje się najwięcej witamin? 6.Ułóż hasło o śniadaniu.

8 6.Wspólnie klasowe drugie śniadanie

9 7. Podsumowanie konkursu

10 Plakat informujący o konkursie
Konkurs plastyczny Celem konkursu było zwrócenie uwagi uczestników na rolę jaką odgrywa śniadanie w prawidłowym odżywianiu dzieci i młodzieży. Jak wynika z ankiety przeprowadzonej wśród uczniów naszej szkoły, wielu z nich nie jada śniadań, a co gorsze nie widzi w tym nic złego. Przez udział w konkursie chciałam uświadomić uczniom ich niewłaściwe nawyki żywieniowe. Plakat informujący o konkursie

11 konkursu PLASTYCZNEGO
PRZEBIEG I Wyniki konkursu PLASTYCZNEGO Łącznie w konkursie wzięło udział 85 uczestników. Byli to głównie: - uczniowie klas IV – VI szkoły podstawowej i I –III gimnazjum z Zespołu Szkół Integracyjnych w Sokółce oraz - dzieci uczęszczające do świetlicy socjoterapeutycznej „Koniczynka” działającej przy Sokólskim Funduszu Lokalnym. Wykonali oni łącznie 72 prac Plakaty i prace indywidualne zostały zaprezentowane na wystawie, którą można było obejrzeć w szkole. Najciekawsze prace umieściłam w tej prezentacji.

12 Nagrodzone prace plastyczne

13 Nagrodzone prace plastyczne

14 Praca literacko – plastyczna Kamili Aluszyk z klasy Vd, którą wyróżniliśmy za pomysł, staranność wykonania i przekaz.

15 Strona 1 Strona 2

16 Strona 3 Strona 4

17 Wystawa prac plastycznych

18 Wystawa cieszyła się zainteresowaniem uczniów

19 Wręczania nagród zwycięzcom konkursu

20 Śniadanie daje zdrowie
Z akcją Śniadanie daje zdrowie Wśród przedszkolaków . Często nieprawidłowości w odżywianiu mają swój początek już w najmłodszym wieku. Warto więc jak najwcześniej uświadamiać dzieci jak prawidłowo należy się odżywiać. Dlatego postanowiłam promować moją akcję wśród najmłodszej grupy wiekowej.

21 W drodze do przedszkola oraz przygotowania do występu

22 2 Pogadanka na temat śniadania i zapoznanie ze skutkami niewłaściwego odżywiania w krótkim przedstawieniu o Tofiku

23 Zajęcia praktyczne w grupach „Moje śniadanie”, wystawka prac.

24 Migawki z akcji można obejrzeć na filmiku
Akcja, którą zaprezentowaliśmy podobała się dzieciom. o czym świadczy ich bardzo duże zaangażowanie i aktywność. Migawki z akcji można obejrzeć na filmiku

25 WSZYSTKIM SERDECZNIE DZIĘKUJĘ !
W przygotowaniu i przeprowadzeniu wszystkich działań realizowanych w ramach przedstawionej akcji prozdrowotnej pomagali mi koledzy i koleżanki ze szkolnego Koła PCK. WSZYSTKIM SERDECZNIE DZIĘKUJĘ !

26 Zespołu Szkół Integracyjnych w Sokółce
Sprawozdanie opracowała Jolanta Pietrasz Zespołu Szkół Integracyjnych w Sokółce Dziękuję za uwagę.

27 A N K I E T y W Z Ó R

28 WYNIKI ANKIETY PRZEPROWADZONEJ W KLASACH CZWARTYCH
Pytanie CZY CODZIENNIE JESZ ŚNIADANIE


Pobierz ppt "Sprawozdanie z realizacji akcji prozdrowotnej"

Podobne prezentacje


Reklamy Google