Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

JOLANTA PIETRASZ WOJ. PODLASKIE. Rozbudzenie zainteresowań własnym zdrowiem i możliwością wpływu na jego stan poprzez prawidłowe odżywianie się. Uświadomienie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "JOLANTA PIETRASZ WOJ. PODLASKIE. Rozbudzenie zainteresowań własnym zdrowiem i możliwością wpływu na jego stan poprzez prawidłowe odżywianie się. Uświadomienie."— Zapis prezentacji:

1 JOLANTA PIETRASZ WOJ. PODLASKIE

2 Rozbudzenie zainteresowań własnym zdrowiem i możliwością wpływu na jego stan poprzez prawidłowe odżywianie się. Uświadomienie roli, jaką odgrywa regularność spożywania posiłków w odżywianiu się dzieci i młodzieży. Poznanie skutków niejadania śniadań. Poznanie zasad prawidłowego przygotowania śniadań

3 Swoją akację Zdrowe odżywianie – jedz zawsze śniadanie adresowałam do: uczniów naszej szkoły ( podstawowej i gimnazjum) dzieci uczęszczających do świetlicy środowiskowej Koniczynka dzieci uczęszczających do Przedszkola Nr 1 w Sokółce. 1.Pozyskanie osób do współpracy. 2.Przygotowanie i przeprowadzenie ankiety na temat Czy codziennie jesz śniadanie. 3. Przygotowanie prezentacji 4. Przeprowadzenie konkursu Śniadanie daje zdrowie. 5. Zorganizowanie konkursu plastycznego pod hasłem Zdrowe odżywianie jedz zawsze śniadanie. 6. Przeprowadzenie zajęć w świetlicy środowiskowej Koniczynka. 7. Akcja wśród przedszkolaków.

4 Wśród uczniów klas IV -VI przeprowadziłam ankietę (sondaż) na temat Jak uczniowie naszej szkoły jadają śniadania? Z ankiet wynikało, że głównie wśród klas czwartych jest duża grupa uczniów, którzy nie jedzą śniadań. Postanowiłam więc dla tych klas zorganizować konkurs, w trakcie którego uczniowie poprzez zabawę dowiedzą się, dlaczego warto i należy jeść śniadania. Ankieta

5 1. Prezentacja multimedialna na temat ZDROWE ODŻYWIANIE – JEDZ ZAWSZE ŚNIADANIE 2. Przedstawienie DLACZEGO TOFIKA BOLI BRZUSZEK ?

6 3. Prezentacja pracy PRZYGODY JASIA 4. Rozwiązywanie krzyżówki z hasłem ŚNIADANIE

7 5.Odpowiedzi na pytania 1.Dlaczego powinniśmy jeść śniadanie? 2.Czego dostarcza nam zdrowe śniadanie? 3.Czego nie powinniśmy jeść na śniadanie? 4.Dlaczego Trofik źle się czuł? 5.Gdzie znajduje się najwięcej witamin? 6.Ułóż hasło o śniadaniu.

8 6.Wspólnie klasowe drugie śniadanie

9 7. Podsumowanie konkursu

10 Celem konkursu było zwrócenie uwagi uczestników na rolę jaką odgrywa śniadanie w prawidłowym odżywianiu dzieci i młodzieży. Jak wynika z ankiety przeprowadzonej wśród uczniów naszej szkoły, wielu z nich nie jada śniadań, a co gorsze nie widzi w tym nic złego. Przez udział w konkursie chciałam uświadomić uczniom ich niewłaściwe nawyki żywieniowe. Plakat informujący o konkursie

11 Łącznie w konkursie wzięło udział 85 uczestników. Byli to głównie: - uczniowie klas IV – VI szkoły podstawowej i I –III gimnazjum z Zespołu Szkół Integracyjnych w Sokółce oraz - dzieci uczęszczające do świetlicy socjoterapeutycznej Koniczynka działającej przy Sokólskim Funduszu Lokalnym. Wykonali oni łącznie 72 prac Plakaty i prace indywidualne zostały zaprezentowane na wystawie, którą można było obejrzeć w szkole. Najciekawsze prace umieściłam w tej prezentacji.

12 N AGRODZONE PRACE PLASTYCZNE

13 Nagrodzone prace plastyczne

14 Praca literacko – plastyczna Kamili Aluszyk z klasy Vd, którą wyróżniliśmy za pomysł, staranność wykonania i przekaz.

15 Strona 1Strona 2

16 Strona 3Strona 4

17 Wystawa prac plastycznych

18 Wystawa cieszyła się zainteresowaniem uczniów

19

20 . Często nieprawidłowości w odżywianiu mają swój początek już w najmłodszym wieku. Warto więc jak najwcześniej uświadamiać dzieci jak prawidłowo należy się odżywiać. Dlatego postanowiłam promować moją akcję wśród najmłodszej grupy wiekowej.

21 W drodze do przedszkola oraz przygotowania do występu

22 2 Pogadanka na temat śniadania i zapoznanie ze skutkami niewłaściwego odżywiania w krótkim przedstawieniu o Tofiku

23 Zajęcia praktyczne w grupach Moje śniadanie, wystawka prac.

24 Akcja, którą zaprezentowaliśmy podobała się dzieciom. o czym świadczy ich bardzo duże zaangażowanie i aktywność. Migawki z akcji można obejrzeć na filmiku

25 W przygotowaniu i przeprowadzeniu wszystkich działań realizowanych w ramach przedstawionej akcji prozdrowotnej pomagali mi koledzy i koleżanki ze szkolnego Koła PCK. WSZYSTKIM SERDECZNIE DZIĘKUJĘ !

26 Sprawozdanie opracowała Jolanta Pietrasz Zespołu Szkół Integracyjnych w Sokółce Zespołu Szkół Integracyjnych w Sokółce Dziękuję za uwagę.

27

28 Pytanie CZY CODZIENNIE JESZ ŚNIADANIE WYNIKI ANKIETY PRZEPROWADZONEJ W KLASACH CZWARTYCH


Pobierz ppt "JOLANTA PIETRASZ WOJ. PODLASKIE. Rozbudzenie zainteresowań własnym zdrowiem i możliwością wpływu na jego stan poprzez prawidłowe odżywianie się. Uświadomienie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google