Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Lekcje biblioteczne. Konkursy. Spotkania z pisarzami i poetami. Udział w akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Gazetki i wystawki. Inne formy realizacji.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Lekcje biblioteczne. Konkursy. Spotkania z pisarzami i poetami. Udział w akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Gazetki i wystawki. Inne formy realizacji."— Zapis prezentacji:

1

2 Lekcje biblioteczne. Konkursy. Spotkania z pisarzami i poetami. Udział w akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Gazetki i wystawki. Inne formy realizacji.

3 Lekcja informacyjna – zapoznanie z regulaminami biblioteki i czytelni szkolnej Gimnazjum nr 1. Lekcje czytelnicze, np. Bestsellery klasy I a. Wycieczka do biblioteki miejskiej – zapoznanie się z pracą dużej biblioteki, jak korzystać z katalogu elektronicznego, założenie karty czytelnika.

4 Lekcja z książką popularno-naukową czyli jak dodatkowa lektura pomaga w uczeniu się. Lekcja czytelnicza, np. Książka, którą chciałbym polecić…. Słowniki potrzebne na co dzień. Historia książki.

5 Jak sporządzić opis bibliograficzny książki i artykułu w czasopiśmie? Bibliografia załącznikowa. Słowniki potrzebne na co dzień. Książka a adaptacja filmowa – podobieństwa i różnice.

6 Czytelnicze. Czytelniczo-plastyczne. (organizowane w szkole lub przez inne placówki oświatowe i kulturalne)

7 Zaproszenie twórcy do szkoły. Udział w imprezie organizowanej przez bibliotekę miejską.

8 Spotkania z ciekawymi ludźmi, którzy zachęcają młodzież do czytania. Konkursy czytelnicze. Audycje przez radiowęzeł szkolny.

9 Gazetki i wystawki promujące książkę. Konkursy recytatorskie. Konkursy literackie na twórczość własną uczniów. Projekty multimedialne o pisarzach i uczonych. Rozmowy indywidualne z czytelnikiem. Współpraca z nauczycielami.

10

11

12

13

14


Pobierz ppt "Lekcje biblioteczne. Konkursy. Spotkania z pisarzami i poetami. Udział w akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Gazetki i wystawki. Inne formy realizacji."

Podobne prezentacje


Reklamy Google