Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

MIEJSKIE PRZEDSZKOLE NR 10 W ZGIERZU. W realizacji akcji brały udział wszystkie cztery grupy naszej placówki. Temat akcji nawiązywał do tematu rocznego.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "MIEJSKIE PRZEDSZKOLE NR 10 W ZGIERZU. W realizacji akcji brały udział wszystkie cztery grupy naszej placówki. Temat akcji nawiązywał do tematu rocznego."— Zapis prezentacji:

1 MIEJSKIE PRZEDSZKOLE NR 10 W ZGIERZU

2 W realizacji akcji brały udział wszystkie cztery grupy naszej placówki. Temat akcji nawiązywał do tematu rocznego pracy naszego przedszkola, który koncentruje się na szeroko pojętym bezpieczeństwie dzieci. Realizację kolejnych scenariuszy nadesłanych przez organizatora rozpoczęliśmy w maju i zakończyliśmy w czerwcu. Rodzice zostali poinformowani o przystąpieniu do kolejnej akcji poprzez informację na tablicy ogłoszeń, a także na stronie internetowej przedszkola: http://www.wikom.pl/mp10zgierz/strona172.htm. http://www.wikom.pl/mp10zgierz/strona172.htm Na stronie tej znajduje się prezentacja dla rodziców. Na tablicy ogłoszeń zamieszczamy aktualne artykuły pobrane ze strony internetowej Akademii Zdrowego Przedszkolaka.

3 Tablica z aktualnymi informacjami dla rodziców dotyczącymi akcji: Przedszkolak bezpieczny w środowisku

4 W pierwszym tygodniu zwróciliśmy uwagę na to, co może zagrażać dzieciom w domu rodzinnym. Dzieci dowiedziały się jak radzić sobie w różnych sytuacjach życiowych i jak postępować w wyniku zaistniałego zagrożenia.

5

6 Dzieci wiedzą jakie służby należy wezwać w zależności od zaistniałej sytuacji. Znają numery telefonów alarmowych.

7 Kolorujemy obrazki nadesłane przez organizatora.

8 Następnie dzieci dowiedziały się jak należy zachowywać się w kontaktach z osobami obcymi, jak również wobec zwierząt. W przedszkolu odbyły się zajęcia z Projektu Bezpieczny pies, prowadzone przez trenerów z psami terapeutami z Fundacji Ana- Canem. Dzieci uczyły się bezpiecznego kontaktu z psami, sposobu obrony przed atakiem i zabawy z czworonogiem.

9

10

11 Podczas codziennego pobytu w ogrodzie przedszkolnym dzieci mają wpajane zasady bezpiecznego korzystania z urządzeń ogrodowych. Wiedzą, że podczas jazdy na rowerze lub rolkach powinny zawsze mieć kask i ochraniacze. Znają zastosowanie elementów odblaskowych. Wiedzą, że ścieżka rowerowa to właściwe miejsce do poruszania się rowerem, a przedszkolakom wolno jeździć tylko w towarzystwie dorosłych.

12

13 Kolejnym tematem, którym zajęliśmy się podczas realizacji akcji Przedszkolak bezpieczny w środowisku było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Dzieci wiedzą w jaki sposób bezpiecznie poruszać się w ruchu drogowym jako pieszy i jako pasażer różnych środków lokomocji. Znają zasady działania sygnalizacji świetlnej, wiedzą w jakich miejscach można przejść na drugą stronę jezdni. Poznały podstawowe znaki drogowe.

14

15

16 Kolejnym elementem realizacji akcji było uświadomienie dzieciom jak zachować bezpieczeństwo podczas relacji z rówieśnikami, a także z dorosłymi oraz ustalanie granic. Bardzo pomocna w realizacji tego tematu okazała się zabawa prowadzona metodą Weroniki Sherborne.

17

18

19 Podczas ćwiczeń dzieci poznały możliwości własnego ciała, nauczyły się czym jest przestrzeń osobista, poznały jej granice i dowiedziały się jak jej bronić.

20 Podsumowując akcję, w przedszkolu został ogłoszony konkurs plastyczny dla dzieci i rodziców pt. Bezpieczny świat dziecka Zwycięscy konkursu zostali nagrodzeni podczas przedszkolnego pikniku.

21 Celem nadrzędnym przeprowadzonej akcji była ochrona zdrowia i życia wychowanków poprzez szeroko pojętą profilaktykę. Po zakończeniu dzieci: Rozumieją niebezpieczeństwo związane z nieprawidłowym zachowaniem się w domu, przedszkolu, na ulicy Przestrzegają zasadę zakazu korzystania z urządzeń elektrycznych, niebezpiecznych przedmiotów czy substancji Rozumieją niebezpieczeństwo wynikające z nieprawidłowego zachowania się: np. zabawa zapałkami, ostrymi przedmiotami, kontakt z nieznanymi ludźmi i zwierzętami Nabyły umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach Nabyły nawyki odpowiedniego zachowania się w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia


Pobierz ppt "MIEJSKIE PRZEDSZKOLE NR 10 W ZGIERZU. W realizacji akcji brały udział wszystkie cztery grupy naszej placówki. Temat akcji nawiązywał do tematu rocznego."

Podobne prezentacje


Reklamy Google