Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Sprawozdanie z akcji Przedszkolak Bezpieczny w Środowisku

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Sprawozdanie z akcji Przedszkolak Bezpieczny w Środowisku"— Zapis prezentacji:

1 Sprawozdanie z akcji Przedszkolak Bezpieczny w Środowisku
Do letniej akcji Akademii Zdrowego Przedszkolaka przystąpiły 3 grupy z naszego przedszkola; II, III i V. Działania rozpoczęły się poinformowaniem Rodziców o celu nowej akcji poprzez plakat w holu wejściowym przedszkola oraz wyeksponowaniem założeń dydaktyczno - wychowawczych na tablicach informacyjnych grup. Rodzicom zostały udostępnione aktualne i archiwalne numery czasopisma Wiem oraz prezentacja multimedialna.

2 Dzieci dowiedziały się, że bezpieczeństwo jest ważne, i jak należy postępować, aby uniknąć zagrożenia w domu. Z wykorzystaniem Dekalogu Bezpiecznego Przedszkolaka dzieci uświadomiły sobie, jakie niebezpieczne urządzenia znajdują się w każdym domu (kuchenka gazowa), przedmioty (żelazko, zapałki, noże kuchenne) i sytuacje, których można uniknąć np. dokręcając kran, stroniąc od naczyń, w których coś się gotuje lub smaży i samodzielnego dawkowania sobie leków.

3 Dzieci wspólnie z nauczycielkami zastanawiały się, jak unikać zagrożeń płynących z nieodpowiedzialnego spędzania czasu na świeżym powietrzu Po zapoznaniu się z zachowaniami Zwierzątek ze Zdrowego Zakątka podczas zabaw na podwórku (upadek Wieprzusia z huśtawki, jazda rowerem bez kasku, zbytnia ufność Ociupinki wobec psa) analizowanie przyczyn i skutków zdarzeń wziętych z życia dzieci. Zastanawianie się, jak postąpić następnym razem, aby uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji i narażania zdrowia.

4 Analizowaliśmy dziecięce zachowania poza miejscem zamieszkania
Wspólnie przypominaliśmy sobie wygląd i brzmienie numerów alarmowych i omawialiśmy sytuacje, w których należy z nich korzystać. Dzieci zastanawiały się, jak bezpiecznie spędzić czas wakacji; min. jak zachowywać się wobec nieznanych ludzi.

5 …i jaką pozycję przyjąć w razie ataku agresywnego psa.
Dzieci dowiadywały się, jak należy zachowywać się wobec nieznajomych psów …i jaką pozycję przyjąć w razie ataku agresywnego psa.

6 Dzieci poznawały zasady ruchu drogowego pieszych
W ramach akcji otrzymały opaski odblaskowe sponsorowane przez PZU i książeczki z oddziału Prewencji Komendy Stołecznej Policji

7 Podczas zajęć dydaktycznych korzystaliśmy z ilustracji udostępnionych przez Organizatora

8 Dzieci uświadamiały sobie, że istnieją osobiste granice, których nie można przekraczać bez zgody właściciela Dzieci poznawały możliwości swojego ciała – uświadamiały sobie swoje możliwości np. ukrycia kogoś („w domku”) lub umiejętności zadbania o czyjś komfort w czasie masażyku.

9 Dziękuję za uwagę  Koordynator zespołu ds. promocji i wizerunku Przedszkola nr 57 Małgorzata Malinowska


Pobierz ppt "Sprawozdanie z akcji Przedszkolak Bezpieczny w Środowisku"

Podobne prezentacje


Reklamy Google