Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pod hasłem Jesień pełna zdrowia. 1. Cel główny: Zwiększenie świadomości dotyczącej wpływu żywienia i aktywności fizycznej na nasze zdrowie 2. Cele szczegółowe:

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Pod hasłem Jesień pełna zdrowia. 1. Cel główny: Zwiększenie świadomości dotyczącej wpływu żywienia i aktywności fizycznej na nasze zdrowie 2. Cele szczegółowe:"— Zapis prezentacji:

1 pod hasłem Jesień pełna zdrowia

2 1. Cel główny: Zwiększenie świadomości dotyczącej wpływu żywienia i aktywności fizycznej na nasze zdrowie 2. Cele szczegółowe: 1. pogłębianie wiedzy w zakresie znaczenia zbilansowanej diety i aktywności fizycznej 2. kształtowanie zmian postaw i zachowań związanych z odżywianiem i aktywnością fizyczną 3. korzystanie z informacji zamieszczanych na opakowaniach produktów spożywczych

3 1. Przekazaliśmy na zebraniach z rodzicami informacje o celach programu i ich realizacji. 2. Przeprowadziliśmy lekcje o zasadach prawidłowego odżywiania się. 3. Opracowaliśmy zasady żywienia. 4. Wykonaliśmy gazetki tematyczne w klasach. 5. Wykonaliśmy plakaty przedstawiające: piramidę żywienia, promujące zdrową żywność, i aktywność fizyczną. 6. Przeprowadziliśmy konkurs na szkolne logo programu. 7. Przeprowadziliśmy lekcje informujące o zawartości witamin i składników mineralnych w owocach, warzywach. 8. Kształtujemy nawyk zdrowego II śniadania w szkole. 9. Powstała tablica informująca o realizacji zadań projektu. 10. Odbył się jesienny turniej sportowy klas I – III. 11. Przeprowadzono ankiety wśród uczniów i rodziców. 12. Ustanawialiśmy szkolne rekordy sportowe. 13. Jesienny dzień promocji zdrowia.

4

5

6

7

8

9

10

11

12 W dniu tym podsumowaliśmy jesienną część realizacji projektu Trzymaj Formę. Każda z klas przygotowała krotki program artystyczny dotyczące zdrowia. Klasy I a i I b – wiersze i inscenizacja o straganie pełnym warzyw i owoców oraz piosenki. Klasa II a przygotowała piosenkę o witaminach i inscenizację W sadzie. Klasa III a przygotowała hasła promujące zdrowie i piosenkę. Klasy 4 a i 4 b – przygotowały zagadki o owocach oraz piosenkę w języku angielskim. Klasy 5a, 5b, i 6a – przygotowały inscenizację W zdrowym ciele, zdrowy duch. Oglądaliśmy układ taneczny w wykonaniu dziewcząt z klas 5 i 6 Zaprezentowane zostały szkolne rekordy sportowe.

13

14

15

16 Ruch: wpływa na prawidłowy wzrost i rozwój kości, rozwija układy oddechowy i krążenia, podnosi sprawność i wydolność organizmu, powinien mieć odpo- wiednie natężenie i być systematyczny.

17 Zalecana minimalna dawka ruchu dla dzieci i młodzieży to: 3 razy w tygodniu x 30 minut x 130 uderzeń serca na minutę. Optymalna dawka to 1 godzina dowolnego ruchu o zwiększonej intensywności codziennie! Skoki na skakance na czas – Maja Makowiec – 7 min.26 sek.,kl. 5b Odbicia piłki w parach – Marcelina Kozyra i Paulina Piekarska – 24 razy, kl. 6a Żonglerka piłką nożną kapki – Konrad Moskal 103 razy, kl. 6a Krążenia kółkiem hula –hop – Karolina Konieczna 48min.43 sek., kl. 6a Ugięcia ramion w podporze przodem pompki – Michał Zmarły 34 razy, kl.4a

18

19

20

21 Jeśli zdrowym pragniesz by ć, I nie marzy Ci się tyć, Wnet zaufaj witaminkom, Owocom, warzywom, malinkom! One słodkie są jak miód, Działają niczym dieta – cud. Nie zaszkodzi także gimnastyka, Nawet dla największego byka! Prezentację wykonała E. Gaczorek


Pobierz ppt "Pod hasłem Jesień pełna zdrowia. 1. Cel główny: Zwiększenie świadomości dotyczącej wpływu żywienia i aktywności fizycznej na nasze zdrowie 2. Cele szczegółowe:"

Podobne prezentacje


Reklamy Google