Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Nowe typy komunikatów Sms, e-mail, chat… Patryk Rzucidło.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Nowe typy komunikatów Sms, e-mail, chat… Patryk Rzucidło."— Zapis prezentacji:

1 Nowe typy komunikatów Sms, , chat… Patryk Rzucidło

2 Co to jest Komunikacja? Komunikacja jest to przekazywanie zakodowanej informacji od nadawcy do odbiorcy za pomocą kanału informacyjnego (np. mediów). Kod informacji musi być zrozumiały zarówno dla nadawcy jak i dla odbiorcy.

3 Nadawca Jest to określenie używane w telekomunikacji do zidentyfikowania podmiotu będącego źródłem transmisji lub komunikatu.

4 Odbiorca Osoba, do której ktoś wysyła list, przesyłkę, kartkę pocztową.

5 Komunikacja interpersonalna
Psychologiczny proces, dzięki któremu jednostka przekazuje i otrzymuje informacje w bezpośrednim kontakcie z inna osoba. Proces komunikacji dotyczy czterech zjawisk: 1. intrapsychicznego- czyli doświadczonego wewnętrznie; 2. interpersonalnego- czyli dotyczącego dwóch osób pozostających ze sobą w bezpośrednim kontakcie; 3. grupowego- obejmującego porozumiewanie się członków grupy, zajmujących w tej strukturze określone pozycje; 4. społecznego- gdzie komunikacja ma charakter interakcji między grupami lub dużymi liczebnościami osób o tożsamości anonimowej.

6 Email, nowy gatunek korespondencji
List jest prawdopodobnie tak stary, jak stare jest samo pismo. Pisanie listów rozpowszechnione było już w starożytnym Egipcie, Chinach i państwie Sumerów, później w Imperium Rzymskim, starożytnej Grecji, aż do chwili obecnej. stawia się jako nowy sposób przekazania szybkiej informacj.

7 Jak i gdzie założyć konto e-mail?
Wiele portali internetowych oferuje założenie konta na przykład: gmail.com, wp.pl... Spróbuj!

8 Jak wysłać wiadomość? Logowanie…
Twój Wejdź do skrzynki odbiorczej ••••••••• Twóje hasło

9 Jak wysłać wiadomość? Pisanie maila
Nowy

10 Jak wysłać wiadomość? Pisanie maila
Odbiorcy 16 grudnia Berlin Temat maila (...) Wiem, że mało mogę być użytecznym, bo dwa są źródła siły dzikiej - Umiejętność i Czucie, jeśli zaś pierwszej prawie nie mam, drugich można nie cierpieć, a pogardzić jest rzeczą przyzwoitą - cóż mi tedy zostaje? Niech Pani nigdy nie potępia tej kobiecości swojej (Weiblichkeit), która ma szersze nieco pole, niżeli wiele osób sądzi. Niech Pani uczuć nie nie cierpi, bo sam Pan Bóg przyjmuje je bez wstydu. (…) CK. Norwid Wiadomość Wyślij natychmiast! Nic trudnego!

11 SMS Usługa przesyłania krótkich wiadomości tekstowych w cyfrowych sieciach telefonii komórkowej. Usługa ta jest wprowadzana także do sieci telefonii stacjonarnej. Maksymalna długość pojedynczej wiadomości (potocznie również określanej skrótem SMS) wynosi 160 znaków 7-bitowych lub 140 znaków 8-bitowych.

12 SMS vs Twitter Darmowy serwis społecznościowy udostępniający usługę mikroblogowania umożliwiającą użytkownikom wysyłanie oraz odczytywanie tak zwanych tweetów. Tweet to krótka, nieprzekraczająca 140 znaków wiadomość tekstowa wyświetlana na stronie użytkownika oraz dostarczana pozostałym użytkownikom, którzy obserwują dany profil.

13 Facebook, To Jest Social!
Serwis społecznościowy, w ramach którego zarejestrowani użytkownicy mogą tworzyć sieci i grupy, dzielić się wiadomościami i zdjęciami oraz korzystać z aplikacji, będących własnością Facebook, Inc. z siedzibą w Palo Alto. W lipcu 2010 liczba użytkowników na całym świecie wynosiła ponad 500 mln[1], a co miesiąc wgrywany jest ponad 1 mld zdjęć oraz 10 mln filmów.

14 Skype Dzięki darmowemu komunikatorowi Skype możesz rozmawiać z przyjaciółmi z całego świata, nie musisz martwić się o odległość i koszty. Skype oferuje rozmowy za pomocą czatu oraz rozmowy telefoniczne Skype-to-Skype.

15 Listy - Sobieskiego Listy doręczane są przez ludzi
i co za tym idzie istnieje szansa na doręczenie niewłaściwej osobie lub niemożność doręczenia niedokładnie zaadresowanego listu. Dlatego ważne jest, aby zawsze podawać na kopercie adres nadawcy. List króla Jana III Sobieskiego do Marysieńki

16 Listy - Norwida Przesyłki listowe (i paczki pocztowe), których nie można doręczyć adresatowi ani zwrócić nadawcy są kierowane do Oddziału Przesyłek Niedoręczalnych w Urzędzie Pocztowym Koluszki 2, gdzie są otwierane przez 3-osobową komisję, a następni Fragment listu Norwida

17 Listy - Słowacki Tradycyjny list to wiadomość zapisana na kartce (kartkach) papieru i zapieczętowana lub wysłana do adresata w kopercie. Terminem list określa się niekiedy także wiadomość wysłaną za pośrednictwem poczty elektronicznej ( ). Fragment listu J. Słowackiego

18 Literatura Przedmiotu
Literatura Podmiotu • J. Słowacki „Listy” • „Listy Cypriana Kamila Norwida do Marii Trembickiej” • Amatorzy kontra profesjonaliści? Nowe formy komunikacji Wydawnictwo Naukowe ExMa c h i n a w kulturze współczesne • Orłowski B.: Zwykłe i niezwykłe losy wynalazków. Warszawa 1989 • Sawicka T.: Poradnik. Edukacja medialna i czytelnicza. Gimnazjum. Toruń 2000 • Skrzypczak J.: Popularna encyklopedia mass mediów. Poznań 1999 • Strykowski W.: Rola mediów w edukacji. "Edukacja Medialna" 1996 nr 2 Literatura Przedmiotu • Kaczmarek Bożydar, Markiewicz Katarzyna Komunikowanie się we współczesnym świecie • Nowe media i współczesna komunikacja społeczna • Jan Grzenia, Dialog a nowe media, Strona WWW jako forma dialogowa


Pobierz ppt "Nowe typy komunikatów Sms, e-mail, chat… Patryk Rzucidło."

Podobne prezentacje


Reklamy Google