Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Przeobrażenia społeczne następujące pod wpływem mediów

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Przeobrażenia społeczne następujące pod wpływem mediów"— Zapis prezentacji:

1 Przeobrażenia społeczne następujące pod wpływem mediów
Joanna Raczkiewicz, komunikacja społeczna II rok

2 Co to są media?

3 Skąd wynika dzisiejsza pozycja współczesnych mediów?
autentyczna władza w sferze kontroli różnych obszarów życia społecznego, zdolność skutecznego pobudzania różnego typu potrzeb, oraz inicjatyw w dużej skali, kadra wysokiej klasy specjalistów - posiadają więc to, co nazywamy zaawansowanym potencjałem intelektualnym, niezwykle obszerny i ciągle aktualizowany zbiór informacji oraz duże możliwości finansowo - inwestycyjne

4 Informacjonalizm Współczesne elity oparte są na dostępie do informacji, jej przetwarzaniu, kontroli jej cyrkulacji, to one stanowią netokrację, czyli elitę społeczeństwa sieciowego.

5 Przemiany w kulturze współczesne technologie wpływają na wizje i rozumienie świata większość naszej wiedzy nie pochodzi już z bezpośredniego doświadczenia, wówczas coraz więcej informacji musimy przyjmować na wiarę informacja i posiadanie na nią monopolu jest najwyższą wartością (tak jak w kapitalizmie np. kapitał) pojawienie się sztuki multimedialnej globalizacja współczesnej rozrywki

6 Społeczeństwo pluralchalne
Większe znaczenie niż fizyczne miejsce zyskuje współcześnie cyberprzestrzeń. To tam powstają nowe neotrybalne społeczeństwa nie oparte już na wspólnocie zamieszkania, pochodzenia, przynależności klasowej, narodowości. Bardziej istotne stają się wspólne zainteresowania i poglądy. Społeczeństwo pluralcharne w czystej postaci składa się z grup i podmiotów, które realizują swoje zamierzenia i cele, ale nie mają prawa i możliwości narzucać swoich poglądów innym.

7 Nasza klasa Polski serwis społecznościowy, którego celem
jest odnawianie szkolnych kontaktów użytkowników. Do kwietnia 2009 na portalu zostało utworzonych ponad 25 mln kont

8 Facebook Serwis społecznościowy, w ramach którego
zarejestrowani użytkownicy mogą tworzyć sieci i grupy, dzielić się wiadomościami i zdjęciami i korzystać z aplikacji, będący własnością Facebooka. Obecnie posiada on 350 mln użytkowników na całym świecie, a co miesiąc wgrywany jest ponad 1 mld zdjęć oraz 10 mln filmów.

9 Wpływ mediów na przemiany w edukacji
Wynalezienie druku masowe pojawienie się książek i podręczników powstanie rynku literackiego i ruchu wydawniczego rozwój szkół i akademii powstanie bibliotek i czytelni uzupełniających przekaz wiedzy ustnej

10 Książki Książki wciąż nie tracą na wartości. Na
rynku mediów mają niezwykle wysoką pozycję. Przemawia za tym nie tylko tradycja, ale także rynek. Dziś książki sprzedawane są wszędzie: począwszy od sklepów znajdujących się przy wydawnictwach, poprzez kiermasze i giełdy, a nawet w supermarketach. Jakie przewartościowania nastąpiły w oczekiwaniu nabywców książek w ostatnich latach?

11 Internet Według danych szacunkowych zasoby sieci Internet zajmują obecnie przeszło trzy miliardy dokumentów elektronicznych. Ważną umiejętnością jest sztuka wyszukania potrzebnych informacji. Przydatne mogą być portale edukacyjne:

12

13 3 sposoby oddziaływania mediów na odbiorcę:
BEZPOŚREDNI PODŚWIADOMY KUMULATYWNY


Pobierz ppt "Przeobrażenia społeczne następujące pod wpływem mediów"

Podobne prezentacje


Reklamy Google