Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Bezpiecznym w sieci być!

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Bezpiecznym w sieci być!"— Zapis prezentacji:

1 Bezpiecznym w sieci być!
Czyli jak się nie dać wkręcić …

2 Bądź w sieci - bezpiecznie - nie daj się wkręcić!
Bardzo ważnym jest… Gdy tworzysz swoją stronę lub blog… Gdy korzystasz z grup i forów… Gdy wysyłasz pocztę elektroniczną… Gdy rozmawiasz poprzez komunikator… …by pamiętać … Bądź w sieci - bezpiecznie - nie daj się wkręcić!

3 Nie każdemu w sieci możesz ufać!
Ludzie potrafią udawać kogoś, kim nie są i …na kogo nie wyglądają… …dlatego… Bądź w sieci - bezpiecznie - nie daj się wkręcić!

4 Bądź w sieci - bezpiecznie - nie daj się wkręcić!
Nigdy nie podawaj swojego imienia i nazwiska adresu zamieszkania (nawet miejscowości) numeru telefonu komórkowego ani domowego nazwy, numeru ani adresu szkoły swoich haseł dostępu danych swoich przyjaciół, rodziny i znajomych Bądź w sieci - bezpiecznie - nie daj się wkręcić!

5 Bądź w sieci - bezpiecznie - nie daj się wkręcić!
Nie publikuj w sieci Zdjęć i filmów na których widać: twoją szkołę, jej nazwę i numer twój dom i nazwę ulicy lub charakterystyczne miejsca w twojej miejscowości twoje dokumenty Innych rzeczy, pozwalających rozpoznać ciebie i okolicę w której mieszkasz lub się uczysz Bądź w sieci - bezpiecznie - nie daj się wkręcić!

6 Dbaj o siebie i bliskich!
Zawsze będąc w sieci: używaj pseudonimu, zamiast imienia czy nazwiska używaj adresu poczty elektronicznej z pseudonimem szczególnie w kontaktach z nieznajomymi zapytaj opiekunów o zgodę na podanie swoich danych osobowych, gdy chcesz je podać w sieci zapytaj, zanim opublikujesz czyjeś zdjęcie – dbaj o swoją rodzinę, przyjaciół i znajomych Bądź w sieci - bezpiecznie - nie daj się wkręcić!

7 Bądź w sieci - bezpiecznie - nie daj się wkręcić!
Nie bój się! Mówić innym, że sobie nie życzysz, aby publikowali twoje zdjęcia Informować dorosłych o rzeczach, które wydają Ci się złe, a spotkać można je w sieci Bądź w sieci - bezpiecznie - nie daj się wkręcić!

8 Więcej informacji! http://sieciaki.pl http://dzieckowsieci.pl
Odwiedź te serwisy, dowiedz się więcej i opowiedz o tym innym! Bądź w sieci - bezpiecznie - nie daj się wkręcić!


Pobierz ppt "Bezpiecznym w sieci być!"

Podobne prezentacje


Reklamy Google