Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Sieć Internet pozwala na tanią i błyskawiczną komunikację. Dzięki temu uczniowie mogą pracować w międzynarodowych grupach, nawiązują znajomości, doskonalą

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Sieć Internet pozwala na tanią i błyskawiczną komunikację. Dzięki temu uczniowie mogą pracować w międzynarodowych grupach, nawiązują znajomości, doskonalą"— Zapis prezentacji:

1

2 Sieć Internet pozwala na tanią i błyskawiczną komunikację. Dzięki temu uczniowie mogą pracować w międzynarodowych grupach, nawiązują znajomości, doskonalą swoje umiejętności językowe poprzez korespondencję z kolegami z zagranicy, poznają doświadczenia i kulturę rówieśników z zagranicy. Rozwijają też swój smak plastyczny, wyrobienie estetyczne.

3 POCZTA ELEKTRONICZNA - tzw. e-mail Poczta elektroniczna polega na przesyłaniu informacji (listów) w postaci elektronicznej między użytkownikami sieci. Dodatkowo do listów można dołączać zdjęcia, muzykę, a nawet krótkie filmy. Aby móc korzystać z tej usługi trzeba mieć konto pocztowe. Po założeniu konta można z niego korzystać na dwa sposoby: - przez przeglądarkę stron WWW - przez Klienta poczty elektronicznej (takim programem jest Outlook Express). Najwygodniejszy jednak jest ten drugi sposób.

4 Za pomocą programów pocztowych można prowadzić zwykłą korespondencję, łączyć się z grupami i listami dyskusyjnymi. Dodatkowo programy pocztowe pozwalają na przesyłanie plików (w tym niestety również wirusów). Przykładowe programy pocztowe to: - Outlook Express, - Eudora, - Pegasus Mail, - UNIX-owy pine.

5 GRUPY DYSKUSYJNE i LISTY DYSKUSYJNE Poczta elektroniczna umożliwia przesyłanie poczty nie do indywidualnej osoby, ale do całej grupy użytkowników zainteresowanych danym zagadnieniem. Daje to możliwość prowadzenia otwartej dyskusji na dany temat. W ramach grup dyskusyjnych możemy zwrócić się do innych internautów o pomoc w rozwiązaniu nurtujących nas problemów.

6 Zasada działania grup dyskusyjnych nie jest zbyt skomplikowana. W sieci są specjalne serwery, do których można wysłać elektroniczny list. Tam może być on przeczytany przez każdego internautę. Czytający może na taki list odpowiedzieć przesyłając odpowiedź bezpośrednio do nadawcy, albo też zostawiając ją na tym serwerze. Oznacza to, że korzystając z którejś z nich można rozszerzać swoją wiedzę zadając pytania i odpowiadać na pytania innych uczestników.

7 WIDEOKONFERENCJE Jeżeli przesyłanie wiadomości tekstowych jest niewystarczające, to można za pomocą odpowiedniego oprogramowania porozmawiać lub nawet widzieć osobę, z którą prowadzi się pogawędkę. Do takich programów należą np.: - Gadu-Gadu, - Skype - Internet Phone.


Pobierz ppt "Sieć Internet pozwala na tanią i błyskawiczną komunikację. Dzięki temu uczniowie mogą pracować w międzynarodowych grupach, nawiązują znajomości, doskonalą"

Podobne prezentacje


Reklamy Google