Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Bezpieczeństwo w sieci. Jest to ogólnoświatowa sieć składająca się z połączonych ze sobą w sposób logiczny urządzeń komputerowych. Dzięki połączeniu.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Bezpieczeństwo w sieci. Jest to ogólnoświatowa sieć składająca się z połączonych ze sobą w sposób logiczny urządzeń komputerowych. Dzięki połączeniu."— Zapis prezentacji:

1 Bezpieczeństwo w sieci

2

3 Jest to ogólnoświatowa sieć składająca się z połączonych ze sobą w sposób logiczny urządzeń komputerowych. Dzięki połączeniu z Internetem jego użytkownicy mają dostęp do zasobów udostępnianych przez innych internautów bądź też sami mogą je udostępniać. Czym jest Internet?

4 Oferowane usługi Internet prócz dostępnych w nim zasobów oferuje wiele usług, do najpopularniejszych należą: poczta e-mail telefonia internetowa (VoIP) sklepy/aukcje internetowe bankowość elektroniczna gry online radio internetowe rozmowy tekstowe w czasie rzeczywistym (IRC) dyskusje internetowe komunikatory internetowe(Gadu-gadu, Tlen, Skype)

5

6

7 Formy cyberprzemocy straszenie, nękanie, szantażowanie z użyciem Sieci, publikowanie lub rozsyłanie ośmieszających, kompromitujących informacji, zdjęć, filmów z użyciem Sieci, podszywanie się w Sieci pod kogoś wbrew jego woli.

8 "Narzędzia" cyberprzemocy Cyberprzemoc jest stosowana za pomocą wielu środków, należą do nich: poczta elektroniczna, czaty, komunikatory, serwisy społecznościowe, serwisy SMS i MMS.

9 Prawa autorskie Akt prawny: Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 r. Artykuł pierwszy: "każdy przejaw działalności twórczej o indywidualnym charakterze, ustalony w jakiejkolwiek postaci, niezależnie od wartości, przeznaczenia i sposobu wyrażenia".

10 Wszystkie teksty publikowane w Internecie są prawnie chronione, a ich autorzy mogą od łamiących je osób żądać zadośćuczynienia!!!

11

12

13 Źródła: http://nbws.zsmonki.pl http://www.mamalandia.pl krakowdawnastolica.republika.pl e-kultura.zory.pl http://www.net7.pl/ eredaktor.pl http://technika.dlastudenta.pl


Pobierz ppt "Bezpieczeństwo w sieci. Jest to ogólnoświatowa sieć składająca się z połączonych ze sobą w sposób logiczny urządzeń komputerowych. Dzięki połączeniu."

Podobne prezentacje


Reklamy Google