Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Komunikatory internetowe.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Komunikatory internetowe."— Zapis prezentacji:

1 Komunikatory internetowe.
Prezentacja portali społecznościowych oraz sposób Ich użytkowania.

2 CZYM ZAJMUJE SIĘ FACEBOOK…
Facebook – serwis społecznościowy, w ramach którego zarejestrowani użytkownicy mogą tworzyć sieci i grupy, dzielić się wiadomościami i zdjęciami oraz korzystać z aplikacji, będących własnością Facebook, Inc. z siedzibą w Menlo Park. W październiku 2012 liczba użytkowników na całym świecie wynosiła ponad 1 miliard, a co miesiąc wgrywany jest ponad 1 mld zdjęć oraz 10 mln filmów, których obecnie jest 265 miliardów. Średni wiek użytkownika serwisu to 22 lata. Dane zgromadzone na Facebooku to ponad 180 petabajtów, co 24 godziny przybywa ponad 0,5 petabajta. Projekt został uruchomiony 4 lutego 2004 na Uniwersytecie Harvarda (w stanie Massachusettu) i był początkowo przeznaczony przede wszystkim dla uczniów szkół średnich i studentów szkół wyższych (college’ów, uniwersytetów). Jego głównym autorem jest Mark Zuckerberg (obecnie pełni on funkcję CEO). Serwis zatrudnia ok pracowników (stan na sierpień 2009).

3 CZYM ZAJMUJE SIĘ GADU-GADU…
GG (Dawniej Gadu-Gadu) – komunikator internetowy, opracowywany przez firmę GG Network. Pomysłodawcą i twórcą GG jest informatyk Łukasz Foltyn. Gadu-Gadu ma około 47 milionów unikatowych użytkowników, którzy wysyłają do 300 milionów wiadomości dziennie, a internauci tworzą dziennie ponad 500 kont.  Gadu-Gadu zostało uruchomione 15 sierpnia 2000 roku i szybko zdobyło dużą popularność. Według informacji podawanych przez firmę Gadu-Gadu, już pierwszego dnia w systemie zarejestrowało się osób.

4 CZYM ZAJMUJE SIĘ TWITTER…
Twitter został założony w 2006 roku przez Jacka Dorseya, Ev Williamsa oraz Biza Stonea. W połowie lipca 2009 roku serwis został zaatakowany przez hakerów, którzy wykradli dokumenty dotyczące działalności serwisu. Twitter jest chętnie wykorzystywany przez osoby publiczne, w tym m.in. przez polityków i dziennikarzy. 12 grudnia 2012 roku pierwszego wpisu na kanale dokonał papież Benedykt XVI. Od 2006 roku testuje się możliwość wykorzystania wpisów na Twitterze jako źródła danych socjologicznych. Testowane jest w tym celu oprogramowanie zdolne do przetwarzania języka naturalnego.

5 CZYM ZAJMUJE SIĘ SKYPE…
Skype – komunikator internetowy, oparty na technologii peer-to-peer. Skype umożliwia prowadzenie darmowych rozmów głosowych oraz obserwację rozmówcy poprzez kamere internetową, a także płatnych rozmów z posiadaczami telefonów stacjonarnych lub komórkowych za pomocą technologii VoIP (Voice over IP) tzw. usługa SkypeOut. Oprócz tego Skype oferuje funkcje bezpośredniej wymiany informacji tekstowych za pomocą ręcznie wpisywanych wiadomości oraz przesył plików. Został stworzony przez szwedzkich programistów Niklasa Zennströma i Janusa Friisa oraz grupę estońskich programistów z Tallinna w Estonii. Jego nazwa wzięła się z sky-peer-to-peer później Skyper i dzisiejsze Skype. Program działa na kilku platformach systemowych

6 CZYM ZAJMUJE SIĘ NASZA-KLASA…
Nk.pl (dawniej nasza-klasa.pl) – polski serwis społecznościowy, który został uruchomiony 11 listopada Jego pierwotnym celem było umożliwienie użytkownikom odnalezienia osób ze swoich szkolnych lat i odnowienie z nimi kontaktu. Aktualnie serwis nabrał charakteru wielopoziomowej platformy komunikacji dla polskich użytkowników internetu. Właścicielem 70% udziałów jest zarejestrowana na Cyprze spółka Excolimp (prowadzona przez wcześniejszych udziałowców przedsiębiorstwa Forticom, które było niegdyś właścicielem większości udziałów serwisu), pozostałe udziały należą do polskich założycieli serwisu. Serwis nk.pl jest dwudziestą pod względem popularności stroną internetową w Polsce według danych portalu Alexa (stan na 7 kwietnia 2013). W czerwcu 2010 roku na portalu istniało około 14 milionów aktywnych kont użytkowników, jednakże ocenia się, że 6% kont to konta fikcyjne.

7 CZYM ZAJMUJE SIĘ ASK… Ask.fm – serwis społecznościowy Questions and Answers, w ramach którego zarejestrowani użytkownicy mogą zadawać innym pytania oraz na nie odpowiadać. Portal został stworzony przez łotewską firmę RIGA z siedzibą w Rydze oraz uruchomiony 16 czerwca 2010 roku. Zadawanie pytań nie wymaga rejestracji, co umożliwia zachowanie anonimowości podczas ich zadawania.

8 Regulamin komunikatorów internetowych…
Stosowanie zasady ograniczonego zaufania wobec różnorodnych stron; Umiejętność zamieszczania zdjęć na portalach społecznościowych; Uczciwe wykorzystywanie materiałów umieszczonych w Internecie; Krytycyzm wobec pozyskiwanych informacji; Przestrzeganie poprawności językowej, ortograficznej i interpunkcyjnej; Poszanowanie praw autorskich.

9 PREZENTACJĘ WYKONALI:
Jan Laskowski; Daniel Leszczyński; Patryk Liberek.


Pobierz ppt "Komunikatory internetowe."

Podobne prezentacje


Reklamy Google