Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

I WARSZTAT L IDERÓW P ARTNERSTWA O BSZARU D OLNEJ W ISŁY Z ARZĄDZANIE ZMIANĄ GOSPODARCZĄ W KONTEKŚCIE BUDOWANIA ATRAKCYJNOŚCI INWESTYCYJNEJ K WIDZYN, 3.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "I WARSZTAT L IDERÓW P ARTNERSTWA O BSZARU D OLNEJ W ISŁY Z ARZĄDZANIE ZMIANĄ GOSPODARCZĄ W KONTEKŚCIE BUDOWANIA ATRAKCYJNOŚCI INWESTYCYJNEJ K WIDZYN, 3."— Zapis prezentacji:

1 I WARSZTAT L IDERÓW P ARTNERSTWA O BSZARU D OLNEJ W ISŁY Z ARZĄDZANIE ZMIANĄ GOSPODARCZĄ W KONTEKŚCIE BUDOWANIA ATRAKCYJNOŚCI INWESTYCYJNEJ K WIDZYN, 3 KWIETNIA 2012 r.

2 Pytania, na które szukamy odpowiedzi: Jakie są wspólne elementy wizji zmiany poszczególnych powiatów, które mogą być punktem wyjścia do budowania zintegrowanej strategii zmiany gospodarczej Obszaru Dolnej Wisły? Czy mamy wspólne interesy gospodarcze, jakie one są, czy potrafimy wspólnie nimi zarządzać? Jaką rolę w zmianie gospodarczej Obszaru Dolnej Wisły mogą i powinny odgrywać inwestycje zewnętrzne, w tym zagraniczne? Jakie są obecne a jakie potencjalne atuty Obszaru Dolnej Wisły w zakresie możliwości przyciągania inwestycji? Jak obecnie działa system przyciągania i obsługi inwestorów, jakie są jego kluczowe funkcje z punktu widzenia inwestorów?

3 Najważniejsze pytanie: Kogoś, kto chce zainwestować (a do takich kierujemy nasze działania) nie interesuje jacy jesteśmy – interesuje go w czym i dlaczego jesteśmy lepsi od innych! Jaka jest JEDNA najważniejsza przewaga (nie cecha) Obszaru Dolnej Wisły wobec Trójmiasta?

4 Idealny inwestor – czyli kreator dobrej zmiany: Pytanie:Odpowiedź: Z jakiej branży? Typu greenfield (samodzielna budowa przedsiębiorstwa od podstaw), czy typu brownfield (przejęcie już istniejącego przedsiębiorstwa i jego restrukturyzacja albo współpraca z partnerem lokalnym w formie joint venture)? Jeżeli jest to inwestycja greenfield to najlepiej na jakim obszarze/działce/terenie… czyli gdzie? Z jakiego kraju (obszaru kulturowego)? Ile osób ma zatrudnić? Jakie osoby ma zatrudnić (kwalifikacje/kompetenjce/płeć/wiek/skąd)? Czy wraz z inwestycją może pojawić się grupa pracowników obcokrajowców (jak duża)? Czy ma współpracować z lokalnymi przedsiębiorstwami (np. mieć lokalnych dostawców)?

5 Idealny inwestor – czyli kreator dobrej zmiany: Pytanie:Odpowiedź: Z jakiej branży? Dlaczego i po co? Czy mamy do tego jakieś predyspozycje / przewagi, które uzasadniałyby taki wybór? Czy jesteśmy gotowi pomóc / udostępnić informacje / dane / kontakty? Typu greenfield (samodzielna budowa przedsiębiorstwa od podstaw), czy typu brownfield (przejęcie już istniejącego przedsiębiorstwa i jego restrukturyzacja albo współpraca z partnerem lokalnym w formie joint venture)? Jeżeli jest to inwestycja greenfield to najlepiej na jakim obszarze/działce/terenie… czyli gdzie? Z jakiego kraju (obszaru kulturowego)? Ile osób ma zatrudnić? Jakie osoby ma zatrudnić (kwalifikacje/kompetenjce/płeć/wiek/skąd)? Czy wraz z inwestycją może pojawić się grupa pracowników obcokrajowców (jak duża)? Czy ma współpracować z lokalnymi przedsiębiorstwami (np. mieć lokalnych dostawców)?

6 Projekt wykonywany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007 - 2013 Priorytet VIII Regionalne kadry gospodarki, Działanie 8.1 Rozwój pracowników i przedsiębiorstw w regionie Poddziałanie 8.1.2 Wsparcie procesów adaptacyjnych i modernizacyjnych w regionie O BSZAR D OLNEJ W ISŁY – PONADLOKALNE PARTNERSTWO NA RZECZ ROZWOJU GOSPODARCZEGO POWIATÓW : KWIDZYŃSKIEGO, MALBORSKIEGO, STAROGARDZKIEGO, SZTUMSKIEGO I TCZEWSKIEGO


Pobierz ppt "I WARSZTAT L IDERÓW P ARTNERSTWA O BSZARU D OLNEJ W ISŁY Z ARZĄDZANIE ZMIANĄ GOSPODARCZĄ W KONTEKŚCIE BUDOWANIA ATRAKCYJNOŚCI INWESTYCYJNEJ K WIDZYN, 3."

Podobne prezentacje


Reklamy Google