Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Prezentacja działań z zakresu promocji zdrowia w Szkole Podstawowej nr 88 w Poznaniu w roku 2008 Poznań, styczeń 2009 r.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Prezentacja działań z zakresu promocji zdrowia w Szkole Podstawowej nr 88 w Poznaniu w roku 2008 Poznań, styczeń 2009 r."— Zapis prezentacji:

1 Prezentacja działań z zakresu promocji zdrowia w Szkole Podstawowej nr 88 w Poznaniu w roku 2008 Poznań, styczeń 2009 r.

2 INFORMACJE O SZKOLE: Szkoła Podstawowa nr 88 w Poznaniu powstała w 1964 r. w dzielnicy Grunwald; w 1999 r. nadano szkole imię Poznańskich Koziołków; od wielu lat aktywnie uczestniczymy w wielu różnorodnych przedsięwzięciach związanych z promocją zdrowia i ekologią; naszym celem jest propagowanie zdrowego stylu życia uczniów, rodziców, naszych pracowników i całej społeczności lokalnej;

3 Realizacja wybranych zadań w roku 2008: właściwy dobór ławek i krzeseł do wzrostu uczniów:

4 Prowadzenie zajęć gimnastyki korekcyjno- kompensacyjnej:

5 Prowadzenie ćwiczeń śródlekcyjnych:

6 Prezentacja gazetek o tematyce prozdrowotnej:

7 Realizacja ścieżek edukacyjnych-edukacja prozdrowotna i ekologiczna: program własny realizowany w klasach czwartych

8 Edukacja prozdrowotna na lekcjach wychowania fizycznego:

9 Edukacja prozdrowotna na zajęciach sportowo-rekreacyjnych: udział uczniów w turniejach i rozgrywkach międzyszkolnych

10 uczniowie naszej szkoły uczęszczają na basen Edukacja prozdrowotna na zajęciach pozalekcyjnych:

11 Realizacja działań w ramach Miesiąca Zdrowia:

12 udział w programie Wolność oddechu przeprowadzenie konkursu o tematyce prozdrowotnej dla uczniów klas IV-VI pt. Turniej Wiedzy o Zdrowiu 18 kwietnia 2008 r. na sali gimnastycznej odbyła się Olimpiada Sportowa dla klas IV-VI w ramach lekcji wychowawczych odbyły się zajęcia pt. Dbajmy o higienę odbył się konkurs na plakietkę Kwiecień miesiącem zdrowia zebrane zostały dane dotyczące stylu życia i postaw zdrowotnych uczniów, a wyniki zostały opracowane w formie diagramów słupkowych i zaprezentowane na gazetce promocji zdrowia, jako Zdrowa prawda o nas

13 W holu szkoły przygotowana została gazetka dotycząca miesiąca zdrowia pod hasłem Chrońmy zdrowie przed szkodliwym wpływem zmian klimatycznych

14 Podczas zajęć z wychowawcą uczniowie przygotowali zdrowe śniadanie

15 Przeprowadzone zostały akcje promocyjne:

16 W szkole działa koło PCK:

17 Współpracujemy z pielęgniarką szkolną: prowadzenie badań przesiewowych w kierunku wad postawy; kierowanie na zajęcia korekcyjno-kompensacyjne; działania edukacyjne dotyczące: zdrowego odżywiania, profilaktyki chorób zakaźnych, przeciwdziałania nałogom, pierwszej pomocy, higieny jamy ustnej, itp.

18 Ewaluacja została przeprowadzona przez wybranych członków szkolnego zespołu promocji zdrowia, wśród uczniów, rodziców i pracowników szkoły. Jej wyniki zostały przedstawione na posiedzeniu Rady Pedagogicznej oraz udostępnione uczniom oraz rodzicom. Wnioski: -uczniowie aktywnie uczestniczyli w działaniach z zakresu promocji zdrowia, w szczególności w ramach Miesiąca Zdrowia. -uczniowie, rodzice oraz pracownicy zdobyli wiedzę nt: zapobiegania astmie, zdrowego stylu życia oraz aktywnego spędzania czasu wolnego. -większość rodziców (98%), uczniów(85%) i pracowników(100%) jest zadowolona z realizacji działań prozdrowotnych szkoły. Ewaluacja działań:


Pobierz ppt "Prezentacja działań z zakresu promocji zdrowia w Szkole Podstawowej nr 88 w Poznaniu w roku 2008 Poznań, styczeń 2009 r."

Podobne prezentacje


Reklamy Google