Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Razem włączmy się w działania wolontariatu!. Wolontariat? Dlaczego? Wolontariat. Wielu o nim wie, każdy słyszał o akcjach i działaniach w ramach wolontariatu,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Razem włączmy się w działania wolontariatu!. Wolontariat? Dlaczego? Wolontariat. Wielu o nim wie, każdy słyszał o akcjach i działaniach w ramach wolontariatu,"— Zapis prezentacji:

1 Razem włączmy się w działania wolontariatu!

2 Wolontariat? Dlaczego? Wolontariat. Wielu o nim wie, każdy słyszał o akcjach i działaniach w ramach wolontariatu, a nierzadko także brał w nich udział. Rozpowszechnianie wolontariatu jest bardzo ważnym tematem i należy na ten temat rozmawiać, ale przede wszystkim działać, dlatego… Wolontariat na rzecz aktywności obywatelskiej to hasło i jednocześnie zadanie dla uczniów biorących udział w tegorocznej rekrutacji do Sejmu Dzieci i Młodzieży.

3 Zaczynamy… Postanowiliśmy wziąć udział w rekrutacji i tym samym postanowiliśmy sobie za zadanie rozpowszechnianie wolontariatu w gminie Orzysz.

4 Spotkanie z uczniami gimnazjum Na początku postanowiliśmy dowiedzieć się co młodzież wie o działalności w ramach wolontariatu, jak się w nie włącza i jakie ma pomysły na nowe działania. Z grupą uczniów spotkaliśmy się 5 marca w budynku gimnazjum. Jak wyglądało nasze spotkanie?

5 Zaczęliśmy od wyjaśnienia celu spotkania…

6 …i zapoznania z tematem

7 Potem wszyscy zabraliśmy się do pracy

8

9

10

11

12 Czego dowiedzieliśmy się od gimnazjalistów?

13 Pomysły na działalność wolontariatu: Pomoc słabszym uczniom w nauce Organizacja dyskotek, z których dochód byłby przeznaczony na cele charytatywne Organizacja bali tematycznych dla dzieci Czytanie bajek najmłodszym Nauka języków obcych Podejmowanie działań na rzecz ochrony środowiska: m.in. kontynuowanie takich inicjatyw jak Dzień Ziemi czy Sprzątanie Świata na większą skalę oraz promowanie recyklingu Pomoc osobom starszym

14 Jak rozpowszechniać wolontariat w naszej gminie i nie tylko? Rozmowy z uczniami szkół, zarówno podstawowych i gimnazjalnych jak ponadgimnazjalnych Plakaty (także te wykonywane przez uczniów) Ulotki Reklamy internetowe Specjalna strona na temat wolontariatu (przy okazji zapraszamy na www.sdimwolontariat.blogspot.com ;))www.sdimwolontariat.blogspot.com Organizacja dyskusji i debat Spotkania z wolontariuszami

15 Co jeszcze zrobiliśmy i zamierzamy zrobić? Założyliśmy stronę na portalu społecznościowym facebook Nasze działania można śledzić czytając relacje na www.sdimwolontariat.blogspot.com www.sdimwolontariat.blogspot.com Planujemy zorganizowanie w najbliższym czasie akcji promującej wolontariat, spotkania z wolontariuszami dla młodzieży oraz rozpoczęcie realizacji przynajmniej jednego z pomysłów na działalność wolontariatu.


Pobierz ppt "Razem włączmy się w działania wolontariatu!. Wolontariat? Dlaczego? Wolontariat. Wielu o nim wie, każdy słyszał o akcjach i działaniach w ramach wolontariatu,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google