Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zadanie konkursowe nr 5 Tytoń, narkotyki, dopalacze - jak się przed tym bronić

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zadanie konkursowe nr 5 Tytoń, narkotyki, dopalacze - jak się przed tym bronić"— Zapis prezentacji:

1 Zadanie konkursowe nr 5 Tytoń, narkotyki, dopalacze - jak się przed tym bronić

2 W listopadzie 2012 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Żaganiu. Tydzień wcześniej wychowawcy na godzinach wychowawczych przeprowadzili pogadanki na temat używek, takich jak papierosy, narkotyki, alkohol, dopalacze. Celem tych pogadanek było uświadomienie uczniom, jak groźne bywają te używki. Celem spotkania uczniów z pracownikami sanepid-u było: Poznanie podstawowych informacji związanych z profilaktyką uzależnień. Poznanie podstawowych informacji związanych z profilaktyką uzależnień. Zrozumienie potrzeby walki z uzależnieniem. Zrozumienie potrzeby walki z uzależnieniem.

3 Uczniowie w czasie spotkania obejrzeli ciekawą prezentację przygotowaną przez Powiatową Stację Sanitarno - Epidemiologiczną

4

5

6

7

8

9

10

11

12 Po zakończeniu prezentacji uczniowie otrzymali broszury promujące zdrowy tryb życia

13 Podsumowaniem pogadanek na godzinach wychowawczych i spotkania z pracownikami sanepid-u był ogłoszony w szkole konkurs plastyczny na temat szkodliwości używek. Prace uczniów zostały zaprezentowane na szkolnym korytarzu, a najlepsze z nich nagrodzono Podsumowaniem pogadanek na godzinach wychowawczych i spotkania z pracownikami sanepid-u był ogłoszony w szkole konkurs plastyczny na temat szkodliwości używek. Prace uczniów zostały zaprezentowane na szkolnym korytarzu, a najlepsze z nich nagrodzono

14

15

16

17

18

19

20

21 Działania przeprowadzone w szkole na pewno odniosły pozytywny skutek. Dzięki nim uczniowie: znają zagrożenia społeczne i osobiste płynące z używania tytoniu, narkotyków, dopalaczy; znają zagrożenia społeczne i osobiste płynące z używania tytoniu, narkotyków, dopalaczy; potrafią uzasadnić potrzebę walki z używaniem i dostępem do środków psychoaktywnych, tytoniu itp. potrafią uzasadnić potrzebę walki z używaniem i dostępem do środków psychoaktywnych, tytoniu itp.


Pobierz ppt "Zadanie konkursowe nr 5 Tytoń, narkotyki, dopalacze - jak się przed tym bronić"

Podobne prezentacje


Reklamy Google