Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wolontariat na rzecz aktywności społecznej Kinga Półkośnik i Paweł Wieremiejuk Zespół Szkół nr 1 w Białymstoku.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wolontariat na rzecz aktywności społecznej Kinga Półkośnik i Paweł Wieremiejuk Zespół Szkół nr 1 w Białymstoku."— Zapis prezentacji:

1 Wolontariat na rzecz aktywności społecznej Kinga Półkośnik i Paweł Wieremiejuk Zespół Szkół nr 1 w Białymstoku

2 O nas Nazywamy się Kinga Półkośnik i Paweł Wieremiejuk. Jesteśmy wolontariuszami i uczniami klasy drugiej Publicznego Gimnazjum nr 30 przy Zespole Szkół nr 1 w Białymstoku. Zdecydowaliśmy się wziąć udział w projekcie Wolontariat na rzecz aktywności społecznej i promować w nim eko-wolontariat, ponieważ chcemy zwrócić uwagę na szerzący się problem zanieczyszczenia środowiska. Jako mieszkańcy Zielonych Płuc Polski czujemy się szczególnie odpo- wiedzialni za środowisko naturalne. na zdjęciu wszyscy wolontariusze ZS 1

3 Nasze działania 1.Ulotka ekologicznaUlotka ekologiczna 2.Zajęcia w ZS 1 w BiałymstokuZajęcia w ZS 1 w Białymstoku 3.Lekcje w SP 6 w BiałymstokuLekcje w SP 6 w Białymstoku 4.Zajęcia w Świetlicy SocjoterapeutycznejZajęcia w Świetlicy Socjoterapeutycznej 5.Konkurs plastycznyKonkurs plastyczny 6.Nasz blogNasz blog 7.Konto na FacebookuKonto na Facebooku 8.Wizyta TV BiałystokWizyta TV Białystok

4 Ulotka ekologiczna W celu zachęcenia ludzi do segregacji śmieci przygotowaliśmy ulotkę ekologiczną, którą rozwiesiliśmy w wielu białostockich szkołach m.in.: SP 6SP 28PG 3 SP 7SP 15PG 7 SP 11 ZS 5ZS 1 SP 26ZS 13ZS 2 Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 8 Zespół Szkół Gastronomicznych Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych Gimnazjum w Wasilkowie i inne. Staramy się również o umieszczenie ulotki w autobusach komunikacji miejskiej, by obejrzało ją jak najwięcej mieszkańców naszego miasta.

5 Zajęcia w Zespole Szkół nr 1 w Białymstoku (PG 30 i SP 20) W dniach r w Zespole Szkół nr 1 w Białymstoku przeprowadziliśmy zajęcia na temat ochrony środowiska, segregacji odpadów. Uczestnikami byli uczniowie klas IV-VI SP i I-III PG.

6 Zajęcia w Zespole Szkół nr 1 w Białymstoku (PG 30 i SP 20) Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w dyskusji i odpowiadali na zadawane im pytania. Celem tych zajęć było uświadomienie im, jak ważna jest ochrona środowiska oraz zachęcenie do promowania postawy ekologicznej.

7 Zajęcia w świetlicy szkolnej Zespołu Szkół nr 1w Białymstoku 16 marca 2011 przeprowadziliśmy zajęcia z uczniami klas I-III naszej szkoły. Dzieci nauczyły się, na czym polega ochrona środowiska, jak można chronić nasze otoczenie oraz jak rozpoznawać kolory pojemników do segregacji śmieci. Dowiedziały się także, jakie odpady można wrzucać do takich pojemników.

8 Eko-wolontariat postanowiliśmy pokazać w sposób atrakcyjny: dzieci rozwiązywały rebusy i krzyżówki przygotowane przez wolontariuszy. Oprócz tego bardzo kreatywnie ułożyły Dekalog ekologiczny. Na miłe zakończenie każdy młody uczestnik otrzymał słodką niespodziankę. Zajęcia w świetlicy szkolnej Zespołu Szkół nr 1 w Białymstoku

9

10

11 Zajęcia w Szkole Podstawowej nr 6 18 marca 2011 roku wybraliśmy się do Szkoły Podstawowej nr 6 w Białymstoku w celu przeprowadzenia zajęć na temat ochrony środowiska i promocji wolontariatu.

12 Zajęcia w Szkole Podstawowej nr 6 Uczestnikami naszej eko-lekcji byli uczniowie klasy V. Obejrzeli oni specjalnie przygotowaną prezentację na temat wolontariatu oraz ochrony środowiska. Na zakończenie każdy otrzymał opracowaną przez nas ulotkę utrwalającą zasady segregacji odpadów oraz wskazującą płynące z tego korzyści.

13 Zajęcia w Szkole Podstawowej nr 6

14 Zajęcia w Świetlicy Socjoterapeutycznej 25 marca udaliśmy się na zajęcia do Świetlicy Socjoterapeutycznej przy ul. Dojnowskiej w Białymstoku, aby i tam przeprowadzić zajęcia na temat ochrony środowiska. Tym razem grupa była bardzo zróżnicowana wiekowo.

15 Zajęcia w Świetlicy Socjoterapeutycznej Dzieciom przypomnieliśmy kolory odpowiednich pojemników do segregacji oraz wyjaśniliśmy, co możemy do nich wrzucać. Rozwiązywaliśmy wspólnie krzyżówki i rebusy ekologiczne, łącząc naukę z zabawą.

16

17 Bezinteresowna pomoc Matce Ziemi, czyli nie taki plastik dobry jak go widzą W dniach marca w naszej szkole przeprowadziliśmy konkurs plastyczny Bezinteresowna pomoc Matce Ziemi - czyli nie taki plastik dobry jak go widzą. Jego celem było pobudzenie wyobraźni młodych twórców oraz rozwijanie ich ukrytych talentów, a także promowanie postaw ekologicznych wśród dzieci i młodzieży.

18 Bezinteresowna pomoc Matce Ziemi, czyli nie taki plastik dobry jak go widzą Nagrodzone prace ozdobiły korytarz naszej szkoły. Mamy nadzieję, że ich treść będzie przypominała wszystkim o tym, jak dobre i pożyteczne jest działanie na rzecz ochrony środowiska.

19

20

21 Nagrody w konkursie ufundowała: Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku

22 Nasz blog Chcąc rozpowszechnić nasze pomysły, założyliśmy blog internetowy, na którym opisujemy przeprowadzone i planowane akcje. Blog może obejrzeć każdy, kto jest zainteresowany naszymi działaniami. Umieszczając na bieżąco różne informacje, staramy się zachęcać wszystkich czytelników do włączania się w akcje w miarę możliwości. Rozpowszechniliśmy adres bloga poprzez stronę internetową naszej szkoły oraz e do znajomych osób.

23 Konto na Facebooku Aby szybciej i efektywniej dotrzeć do jak największej liczby osób, założyliśmy również konto na portalu społecznościowym Facebook. Zamieszczamy tam skrótowe informacje o naszych działaniach oraz wybrane zdjęcia. Stale powiększamy grono znajomych, a tym samym docieramy do większej ilości osób.

24 Zapraszamy do odwiedzin Nasz blog: Nasze konto na Facebooku: =

25 Wizyta TV Białystok Na jedną z organizowanych przez nas lekcji zaprosiliśmy białostocką telewizję TV Białystok. Chcieliśmy w ten sposób zachęcić innych do ochrony środowiska i włączania się w wolontariat. Za pośrednictwem TV Białystok mogliśmy opowiedzieć mieszkańcom miasta o naszym projekcie oraz o tym, w jaki sposób można się włączyć w proponowane działania.

26 Planowane akcje W najbliższym czasie planujemy także: -wspólną zabawę edukacyjną z dziećmi z okolicy; -przeprowadzenie zajęć na lekcjach w innych szkołach (m.in.SP4); -akcję Makulatura za ciasto; -zbiórkę niespodzianek po zimie na osiedlu; -dalszą zbiórkę baterii i telefonów komórkowych. PAMIĘTAJ: I TY MOŻESZ BYĆ EKO!!

27 Dziękujemy za uwagę!


Pobierz ppt "Wolontariat na rzecz aktywności społecznej Kinga Półkośnik i Paweł Wieremiejuk Zespół Szkół nr 1 w Białymstoku."

Podobne prezentacje


Reklamy Google