Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

HISTORIA PROMOCJI ZDROWIA W NASZEJ SZKOLE. HASŁO GŁÓWNE ZDROWO ŻYJEMY ŚWIAT PODBIJEMY.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "HISTORIA PROMOCJI ZDROWIA W NASZEJ SZKOLE. HASŁO GŁÓWNE ZDROWO ŻYJEMY ŚWIAT PODBIJEMY."— Zapis prezentacji:

1 HISTORIA PROMOCJI ZDROWIA W NASZEJ SZKOLE

2 HASŁO GŁÓWNE ZDROWO ŻYJEMY ŚWIAT PODBIJEMY

3 Publiczne Gimnazjum im. ks. bp. Jana Chrapka w Wierzbicy dołączyło do Sieci Szkół Promujących Zdrowie w styczniu 2008r. Szkolny Zespół Promocji Zdrowia tworzą: koordynator pani Katarzyna Śmigiel, nauczyciele, rodzice i uczniowie. W każdej klasie został wybrany łącznik Promocji Zdrowia, który także należy do SzZPZ..

4 Szkoła Promująca Zdrowie jest to siedlisko, w którym członkowie społeczności szkolnej, czyli uczniowie i pracownicy podejmują działania, aby poprawić swoje samopoczucie i stworzyć zdrowe środowisko pracy i nauki. Od kiedy nasze gimnazjum zostało przyjęte do Sieci Szkół Promujących Zdrowie, podejmowane są różne działania w celu poprawy samopoczucia i zwiększenia kontroli nad zdrowiem członków społeczności szkolnej i zwiększenia kontroli nad zdrowiem członków społeczności szkolnej

5 Działania priorytetowe na rok szklony 2007/2008 Hasło przewodnie: Higiena szklona Higiena szklona W tym roku szkolnym zadaniem Szkolnego Zespołu Promocji Zdrowia było m.in.: poznanie podstawowych zasad promocji zdrowia w szkole, kształtowanie pozytywnych postaw i nawyków higienicznych, stwarzanie warunków do poprawy własnego i innych samopoczucia.

6 Zadania do realizacji W 2008r. członkowie społeczności szkolnej musieli zrealizować następujące zadania: Dlaczego warto się uczyć? Dlaczego warto się uczyć? Higiena osobista warunkiem zdrowia Higiena osobista warunkiem zdrowia Opracowanie zakresu obowiązków dyżurnego klasy Opracowanie zakresu obowiązków dyżurnego klasy Moda szkolna – estetyczny strój i fryzury młodzieżowe Moda szkolna – estetyczny strój i fryzury młodzieżowe Higiena terenu wokół szkoły, oraz w środowisku lokalnym gminy Wierzbica Higiena terenu wokół szkoły, oraz w środowisku lokalnym gminy Wierzbica

7 NAJŁADNIEJSZA PRACOWNIA

8 PODSUMOWANIE PROJEKTU HIGIENA OTOCZENIA

9 Działania podjęte w celu realizacji projektu Przeprowadzenie konkursu na najładniejszy strój szkolny ucznia. Przeprowadzenie konkursu na najładniejszy strój szkolny ucznia. zorganizowanie spotkania i konsultacji dla społeczności szkolnej z fryzjerem, kosmetyczką, dietetykiem i farmaceutą. zorganizowanie spotkania i konsultacji dla społeczności szkolnej z fryzjerem, kosmetyczką, dietetykiem i farmaceutą. Realizacja projektu Co niszczy higieniczne otoczenie Realizacja projektu Co niszczy higieniczne otoczenie

10

11

12

13 Podsumowanie roku 2007/2008 Konkurs na najładniejszy strój szkolny Spotkania i konsultacje ze specjalistami

14

15 Działania SzPZ w roku 2008/2009 Hasło przewodnie: NIE KRZYCZ! Hałas męczy, hałas boli, hałas myśleć NIE POZWOLI! W roku szkolnym 2008/2009 Szkolny Zespół Promocji Zdrowia zajmował się przede wszystkim obniżeniem poziomu hałasu szkolnego oraz realizacją projektu Hałas męczy, hałas boli, hałas myśleć nie pozwoli.

16 Zadania do realizacji na rok szkolny 2008/2009 Opracowanie i realizacja projektu Hałas boli, hałas myśleć nie pozwoli Opracowanie i realizacja projektu Hałas boli, hałas myśleć nie pozwoli Dzielenie się wiedzą i doświadczeniem z innymi szkołami na temat wdrażania założeń promocji zdrowia w szkole. Dzielenie się wiedzą i doświadczeniem z innymi szkołami na temat wdrażania założeń promocji zdrowia w szkole. Stały monitoring i ewaluacja samopoczucia społeczności szkolnej. Stały monitoring i ewaluacja samopoczucia społeczności szkolnej.

17 Działania podjęte w celu realizacji projektu. Na korytarzach i w pracowniach naszej szkoły rozwiesiliśmy znaki graficzne przypominające o szkodliwości hałasu. Na korytarzach i w pracowniach naszej szkoły rozwiesiliśmy znaki graficzne przypominające o szkodliwości hałasu. Wśród uczniów naszej szkoły przeprowadziliśmy sondaż zadając pytanie: Z czym kojarzy ci się krzyk? Wśród uczniów naszej szkoły przeprowadziliśmy sondaż zadając pytanie: Z czym kojarzy ci się krzyk? Przeprowadzenie konkursów: na najlepszą gazetkę klasową o szkodliwości hałasu HAŁAS SZKODZI oraz na najbardziej zdyscyplinowaną i cichą klasę CICHA KLASA Przeprowadzenie konkursów: na najlepszą gazetkę klasową o szkodliwości hałasu HAŁAS SZKODZI oraz na najbardziej zdyscyplinowaną i cichą klasę CICHA KLASA

18 Podsumowanie działań w roku 2008/2009 Wyniki ankiety na tablicy SzPZ Plakat klasy, która zwyciężyła w konkursie Hałas szkodzi

19 PIERWSZE MIEJSCE W KONKURSIE NA ZNAK I HASŁO O HAŁASIE Nie krzycz! Hałas męczy, Hałas boli, Hałas myśleć NIE POZWOLI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

20 KONKURS NA TEMAT WIEDZY O HAŁASIE WYSTĘP KL. II E

21 BROŃ SIĘ PRZED HAŁASEM PODSUMOWANIE PRACY W ROKU SZKOLNYM 2008/2009

22 Szkolenie dla rodziców i nauczycieli na temat JAK MÓWIĆ, ABY BYĆ SŁUCHANYM I ROZUMIANYM?

23 Rok szkolny 2009/2010 Hasło przewodnie: ZDROWY STYL ŻYCIA ZDROWY STYL ŻYCIA Szkolny Zespół Promocji Zdrowia w roku szkolnym 2009/2010 głównie zajmował się kształtowaniem pozytywnych postaw i nawyków promujących zdrowy styl życia wśród społeczności szkolnej.

24 ZADANIA DO REALIZACJI Opracowanie i realizacja projektów na temat: ZDROWEGO STYLU ŻYCIA: Zdrowe odżywianie Zdrowe odżywianie Aktywność fizyczna Aktywność fizyczna Uzależnienia Uzależnienia Walka ze stresem Walka ze stresem Prezentacja trzyletnich osiągnięć naszej szkoły w zakresie promocji zdrowia

25 Realizacja zadań projektu Ogłoszenie konkursu na gazetkę ścienną pod hasłem Jesteś tym co jesz i Zdrowo jesz dłużej żyjesz. Ogłoszenie konkursu na gazetkę ścienną pod hasłem Jesteś tym co jesz i Zdrowo jesz dłużej żyjesz. Organizacja spotkania społeczności szkolnej Organizacja spotkania społeczności szkolnej - ze sportowcem- panem Jackiem Zielińskim trenerem reprezentacji kraju w piłkę nożną na temat aktywności fizycznej. na temat aktywności fizycznej. - z dietetykiem, panią Marią Kępczyńską na temat właściwego odżywiania się. na temat właściwego odżywiania się.

26 PREZENTACJA PROJEKTU AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA TO ZDROWIE I DOBRE SAMOPOCZUCIE

27 WYSTĄPIENIE PANI DIETETYK NA TEMAT: Znaczenie aktywności fizycznej dla zdrowia

28 NASI PIŁKARZE Z TRENEREM REPREZENTACJI POLSKI JACKIEM ZIELIŃSKIM

29 Podsumowanie roku 2009/10 Gazetka ścienna zwycięskiej klasy.Spotkanie z panem Jackiem Zielińskim i panią dietetyk

30 FINAŁ KONKURSU DRUGIE ŚNIADANIE Zespół z kl. III d. Zespół z kl. III c.

31 Zespół z kl. I c

32 ZWYCIĘSKA PREZENTACJA MULTIMEDIALNA O ZDROWYM ODŻYWIANIU uczennica z kl. II a – Natalia Zawisza

33 KONKURS WIEDZY DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH Z GMINY WIERZBICA WIEM CO JEM

34 Podsumowanie działań w latach 2007-2010

35 ..

36 Komunikacja interpersonalna w roku 2010/2011 Hasło przewodnie: DOBRE RELACJE MIĘDZYOSOBOWE PIERWSZYM KROKIEM DO SZCZĘŚCIA W bieżącym roku szkolnym Szkolny Zespół Promocji Zdrowia skupił się na prowadzeniu działań, których celem była poprawa relacji międzyosobowych zwłaszcza wśród członków społeczności szkolnej.

37 ZADANIA DO REALIZACJI W ROKU 2010/2011 Opracowanie i realizacja projektów na temat: Relacje międzyludzkie w zdrowych środowiskach: Relacje międzyludzkie w zdrowych środowiskach: w rodzinie w rodzinie w szkole (w klasie, w pracy) w szkole (w klasie, w pracy) w społeczności lokalnej w społeczności lokalnej w państwie w państwie na świecie na świecie Dzielenie się wiedzą i doświadczeniem w tworzeniu Szkoły Promującej Zdrowie. Dzielenie się wiedzą i doświadczeniem w tworzeniu Szkoły Promującej Zdrowie.

38 Sposób realizacji założeń projektu Sposobem realizacji założeń projektu w bieżącym roku jest m.in.: Sposobem realizacji założeń projektu w bieżącym roku jest m.in.: Przeprowadzenie konkursów pod hasłem Rozwiązywanie konfliktów bez kłótni. Przeprowadzenie konkursów pod hasłem Rozwiązywanie konfliktów bez kłótni. Na najlepszą scenkę teatralną Na najlepszą scenkę teatralną Na najlepszy plakat Na najlepszy plakat Osoba najlepiej komunikująca się z innymi ludźmi Osoba najlepiej komunikująca się z innymi ludźmi

39 Co daje nam SzPZ? Szkoła Promująca Zdrowie po przez swoje działania pokazuje nam, co należy zrobić, aby poprawić swoje samopoczucie. Szkoła Promująca Zdrowie po przez swoje działania pokazuje nam, co należy zrobić, aby poprawić swoje samopoczucie. Motywuje nas do działania oraz pracowania nad sobą i swoim otoczeniem. Motywuje nas do działania oraz pracowania nad sobą i swoim otoczeniem. Rozwija w nas zdolność współpracowania z innymi osobami w zdrowym i przyjaznym środowisku. Rozwija w nas zdolność współpracowania z innymi osobami w zdrowym i przyjaznym środowisku.

40 . Prezentacją przygotowały: Maria Kośla Weronika Skałbania Karolina Wakuła


Pobierz ppt "HISTORIA PROMOCJI ZDROWIA W NASZEJ SZKOLE. HASŁO GŁÓWNE ZDROWO ŻYJEMY ŚWIAT PODBIJEMY."

Podobne prezentacje


Reklamy Google