Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

TRZYMAJ FORMĘ Program realizowany w Salezjańskim Gimnazjum Niepublicznym im. Św. Dominika Savio w Ostródzie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "TRZYMAJ FORMĘ Program realizowany w Salezjańskim Gimnazjum Niepublicznym im. Św. Dominika Savio w Ostródzie."— Zapis prezentacji:

1 TRZYMAJ FORMĘ Program realizowany w Salezjańskim Gimnazjum Niepublicznym im. Św. Dominika Savio w Ostródzie

2 Trzeci rok z programem Trzymaj Formę wychodzi nam na zdrowie dzięki realizacji jego założeń. Podczas lekcji przygotowywanych i prowadzonych najczęściej przez młodzież pod kierunkiem nauczyciela lub pedagoga, przekazywaliśmy treści o: ZDROWYM ODŻYWIANIU

3 AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ O TYM, JAKI WPŁYW NA NASZE ZDROWIE MA SPORT, RUCH I PRZEBYWANIE NA ŚWIEŻYM POWIETRZU

4 O TYM, JAK DBAĆ O HIGIENĘ NASZEGO ŻYCIA.

5 OPRACOWALIŚMY TRASY TURYSTYCZNE: PIESZE I ROWEROWE, ABY BLIŻEJ I LEPIEJ POZNAĆ UROKI NASZEGO MIASTA I OKOLIC

6 MÓWILIŚMY O ZNAKOWANIU ARTYKUŁÓW SPOŻYWCZYCH POD HASŁEM: ETYKIETA ROZSZYFROWANA – WIEM, CO KUPUJĘ I JEM ! ORAZ POZNAWALIŚMY PRAWA KONSUMENTA

7 W ciągu roku szkolnego wdrażaliśmy wszystkie wyżej wymienione treści także podczas uczestnictwa w olimpiadzie zdrowia. Brali w niej udział uczniowie z pierwszych klas gimnazjalnych. Jedna z uczennic, uzyskując wysoką ilość punktów, zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego.

8 WYKONALIŚMY CIEKAWE PREZENTACJE MULTIMEDIALNE, KTÓRE SŁUŻĄ NAM JAKO POMOCE DYDAKTYCZNE PODCZAS PROWADZONYCH ZAJĘĆ. WYKONALIŚMY TAKŻE POMYSŁOWE PLAKATY W TRZECH JĘZYKACH: POLSKIM, ANGIELSKIM I NIEMIECKIM

9 Jesienią podczas ogólnoszkolnego spotkania z rodzicami, przygotowaliśmy kiermasz owocowy. Promując hasła z programu Trzymaj Formę – CHCESZ BYĆ ZDRÓW JAK RYBA JEDZ OWOCE I WARZYWA, sprzedawaliśmy owoce i soki owocowe, pozyskując w ten sposób środki finansowe dla dzieci z Domu Dziecka.

10 Zorganizowaliśmy szkolenie Grona Pedagogicznego przy współpracy z Wojewódzką Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną na temat: Program edukacyjny Trzymaj Formę – zmiany przekonań i postaw normatywnych.

11 Zorganizowaliśmy konkurs plastyczny pt. Moja etykieta zdrowej żywności.

12 Z prac wykonanych przez uczniów przygotowaliśmy wystawę na terenie szkoły.

13 Jako podsumowanie realizacji programu Trzymaj Formę uczniowie przygotowali różne zadania, które zaprezentowali podczas ogólnoszkolnej imprezy z okazji Dnia Dziecka. Klasa I gimnazjum przygotowała przedstawienie w konwencji pół żartem, pół serio pt. Żyj zdrowo, aby jeszcze raz podkreślić – jak powinniśmy zdrowo się odżywiać.

14

15 Z kolei klasa II, aby zwrócić uwagę na aktywność fizyczną przygotowała pokaz tańców.

16 A klasa III ułożyła piosenkę pt. Nie damy się, zwracając uwagę na szkodliwość wszelkich używek. Piosenka ta brała udział w Ogólnopolskim Konkursie Piosenki o Zdrowiu i uzyskała wyróżnienie.

17 Były też nagrody dla uczniów i podziękowania dla nauczycieli realizujących program, a także słowa uznania za owocną współpracę z Powiatową – w Ostródzie i Wojewódzką Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną w Olsztynie. Za wszystkie działania, udział w konkursach uczniowie otrzymali nagrody i drobne upominki ufundowane przez sponsorów. Dzięki temu sprawiliśmy im dużą radość, która będzie kojarzyła się im z realizacją programu Trzymaj Formę. Mamy nadzieję, że treści przekazywane przez nauczycieli i uczniów zostaną Wam w pamięci na dłużej. Przygotowanie prezentacji: Jolanta Demczuk – pedagog szkolny


Pobierz ppt "TRZYMAJ FORMĘ Program realizowany w Salezjańskim Gimnazjum Niepublicznym im. Św. Dominika Savio w Ostródzie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google