Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Apel o zanieczyszczeniu wody i powietrza Wojnicz, 1.02.2012.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Apel o zanieczyszczeniu wody i powietrza Wojnicz, 1.02.2012."— Zapis prezentacji:

1 Apel o zanieczyszczeniu wody i powietrza Wojnicz, 1.02.2012

2 Scenariusz Dnia Ekologii

3

4

5

6 Kółko biologiczne działające w naszej szkole postanowiło uświadomić uczniom jak ważne jest dbanie o środowisko naturalne. W związku z tym został zorganizowany Dzień Ekologii. Na drzwiach szkoły zawisł plakat, który zachęcał do udziału w tym przedsięwzięciu.

7 Luty 2012 Z okazji Dnia Ekologii sprzedawano znaczki zwalniające uczniów z niezapowiedzianych kartkówek i odpowiedzi ustnych. Pomysł ten cieszył popularnością, a pieniądze zebrane w tym dniu zostały przeznaczone na potrzeby pracowni biologicznej w naszej szkole.

8

9 Akademia Jednym z punktów tego szczególnego dnia była akademia. W przygotowanie występu zaangażowała się cała grupa. Zostały przedstawione prezentacje o tematyce dotyczącej zanieczyszczeń wody i powietrza w naszej gminie. W materiale zostały wykorzystane filmy wideo ze stacji uzdatniania wody oraz badanie ilości spalin w okolicy na podstawie obserwacji.

10 Ciekawa chemia Punktem kulminacyjnym programu było doświadczenie na żywo. Polegało ono na zbadaniu odczynu pH substancji wziętych z życia codziennego. W zlewkach umieściliśmy m.in. Coca-colę, Domestos, mleko i inne środki chemiczne. Do każdej z nich dolewaliśmy substancje o znanym odczynie pH. Uczniowie z zaciekawieniem śledzili wyniki eksperymentu.

11

12

13

14 Podsumowując… Dzień Ekologii cieszył się wielkim zainteresowaniem, uważamy że uczniowie mogli przemyśleć swoje dotychczasowe postępowanie. Mamy nadzieję, że teraz wszyscy będą się starać dbać o środowisko

15 Kółko biologiczne


Pobierz ppt "Apel o zanieczyszczeniu wody i powietrza Wojnicz, 1.02.2012."

Podobne prezentacje


Reklamy Google