Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Szkolny program profilaktyczny „Trzymaj formę”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Szkolny program profilaktyczny „Trzymaj formę”"— Zapis prezentacji:

1 Szkolny program profilaktyczny „Trzymaj formę”
Katolickie Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży Koordynator programu Elżbieta Komorowska

2 Wrzesień Koordynator poinformuje nauczycieli i uczniów o założeniach, celach i realizacji szkolnego programu profilaktycznego ,, Trzymaj formę ” w roku szkolnym 2012/13 .

3 Harmonogram programu ,, Trzymaj formę ” na ten rok szkolny umieszczony jest w gablocie sportowej

4 Październik Na lekcjach wychowania fizycznego w kl. I-III gimnazjum przeprowadzony zostanie test tzn. INDEKS SPRAWNOŚCI FIZYCZNEJ K.ZUCHOR i obliczać będziemy BMI.

5 Listopad Uczniowie kl. I-III w terminie dostarczą do nauczyciela języka polskiego prace na temat: ,,Rola głównych związków chemicznych żywieniu i życiu człowieka” W terminie prace do nauczyciela plastyki – model warzywa lub owocu + krótka informacja o ich wartościach odżywczych. Kontynuacja akcji ,, Zdrowy sklepik” – sprzedaż w sklepiku szkolnym jogurtów, soków owocowych , owoców i warzyw. Pedagogizacja rodziców klas I-III gimnazjum Temat : ,,Zaburzenia stanu zdrowia i rozwoju związane z nieprawidłowym odżywianiem”

6 Grudzień W grudniu zorganizowany zostanie ,,Dzień jabłka” Odbędą się konkursy, gdzie główną nagrodą będzie oczywiście zdrowe jabłko. Zapraszamy do wspólnej zabawy : )

7 Styczeń Wychowawcy w klasach I-III gimnazjum przeprowadzą godzinę wychowawcza w ramach programu na temat ,,Czy masz wpływ na to, co jesz? Koordynator wychowawcom przekaże scenariusz lekcji.

8 Luty Apel podsumowujący I semestr programu profilaktycznego ,,Trzymaj formę” w naszej szkole. Aktualizacja na szkolnej strony internetowej. Gazetka sportowa pt. ,,Promocja zasad aktywnego stylu życia i racjonalnego żywienia”

9 Marzec Nauczyciele wychowania fizycznego na lekcji przeprowadzą ankietę o zdrowym odżywianiu się i aktywności fizycznej w klasach I-III gimnazjum ,,Czy wiesz , jak trzymać formę?” Na lekcjach biologii klasy I - II gimnazjum obejrzą film o tematyce zdrowotnej

10 Kwiecień Przeprowadzony zostanie konkurs plastyczny w terminie r Broszurka ,,Czy wiesz, co jesz?”

11 Maj W gablotce sportowej tematyczne wystawy: Zasady zdrowego żywienia - co warto wiedzieć? - Rola warzyw i owoców Przeprowadzony zostanie konkurs w terminie r ,, Przysłowia i powiedzenia o żywieniu i żywności”

12 Happening prozdrowotny
Maj Happening prozdrowotny z okazji ,, Dnia Dziecka” Prelekcja koordynatora na temat: ,,Rozwój, zdrowie i zachowania zdrowotne uczniów gimnazjum ” Podsumowanie roczne szkolnego programu profilaktycznego ,,Trzymaj formę” Scenka rodzajowa dotycząc szkodliwości palenia Gry i zabawy rekreacyjne

13 Dziękujemy za obejrzenie prezentacji
Koniec Dziękujemy za obejrzenie prezentacji


Pobierz ppt "Szkolny program profilaktyczny „Trzymaj formę”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google