Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Podsumowanie projektu edukacyjnego Mądre żywienie – zdrowe pokolenie Słupno, 21 marca 2014 r.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Podsumowanie projektu edukacyjnego Mądre żywienie – zdrowe pokolenie Słupno, 21 marca 2014 r."— Zapis prezentacji:

1 Podsumowanie projektu edukacyjnego Mądre żywienie – zdrowe pokolenie Słupno, 21 marca 2014 r.

2 Tegoroczny projekt edukacyjny klas drugich Gimnazjum realizowany był w ramach projektu Szkoła Promująca Zdrowie

3 Listopad 2009 r. – propozycja przystąpienia naszej szkoły do programu Szkoła Promująca Zdrowie, zapoznanie Rady Pedagogicznej z jego ideą. Styczeń 2010 – poparcie pomysłu przez Radę Pedagogiczną oraz rodziców i uczniów wyrażone w ankiecie.

4 CZYM JEST SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE? Szkoła Promująca Zdrowie to taka, która stwarza warunki i podejmuje działania sprzyjające dobremu samopoczuciu społeczności szkolnej, czyli promująca zdrowy styl życia.

5 środowisko, w którym nie tylko uczymy się i pracujemy, ale żyjemy – nawiązujemy relacje, odnosimy sukcesy, ponosimy porażki, odpoczywamy i bawimy się. miejsce, w którym przygotowujemy się nie tylko do dalszej nauki, pracy, ale też do życia dorosłego, podejmowania decyzji i dokonywania zdrowych wyborów. Szkoła promująca zdrowie umożliwia każdemu aktywne uczestnictwo w działaniach na rzecz zdrowia. Podstawą jej działania jest dostrzeganie oraz rozwiązywanie problemów lokalnych.

6 Zdrowie - stan dobrego samopoczucia fizycznego, psychicznego i społecznego, a nie tylko brak choroby, kalectwa lub niepełnosprawności.

7 Zdrowie: fizyczne, psychiczne, duchowe, społeczne.

8 Marzec 2010 r. – konkurs na szkolne hasło uczestnictwa w programie – zwycięskie hasło: ZDROWE ŻYCIE WARTO MIEĆ, TRZEBA TYLKO TROCHĘ CHCIEĆ! Maj 2010 r. – zgłoszenie Zespołu Szkół do Mazowieckiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie. Lipiec 2010 r. – wpisanie naszej szkoły na listę szkół kandydujących do Sieci Szkół Promujących Zdrowie.

9 Rok szkolny 2010/2011: Kolorowe Dni – promowanie wartości odżywczych różnych warzyw i owoców oraz zabawa w przebieranie się w kolory danych warzyw lub owoców.

10 Obchody: Światowego Dnia Mleka, Światowego Dnia Żywienia i Walki z Głodem, Światowego Dnia Życzliwości, Dnia Walki z Otyłością.

11 Festyn Rodzinny – z okazji Światowego Dnia Rodziny promowanie zdrowego odżywiania i zdrowego spędzania czasu wolnego z bliskimi.

12 Przystąpienie do programu promującego sport oraz ruch fizyczny dla każdego Trzymaj Formę. Podsumowanie rocznej pracy promującej zdrowy styl życia i odżywiania.

13 Rok szkolny 2011/2012: Festyn Smaków – comiesięczne zadania konkursowe połączone z promocją wartości odżywczych wybranych owoców i warzyw: jabłka, pomidora, marchewki, ogórka, gruszki, winogrona, truskawki.

14 Rajd Rowerowy organizowany w ramach programu Trzymaj Formę.

15 Rok szkolny 2012/2013: Promocja zdrowego stylu życia: Obchody Dnia Soków wraz z samodzielnym ich przygotowywaniem

16 Dzień Walki z Hałasem

17 Rodzinny Piknik Ekologiczny

18 Szkolny turniej wiedzy Wiem, co jem,

19 Dzień Chleba,

20 Rok szkolny 2013/2014: Promocja zdrowego odżywiania: Drugie śniadanie, bojowe zadanie - konkurs na prezentację przepisu wykonania zdrowego drugiego śniadania do szkoły.

21 Udział w projektach edukacyjnych: Zdrowo jem, więcej wiem – uczniowie SP oraz Żyj smacznie i zdrowo – uczniowie Gimnazjum.

22 Budowanie dobrej atmosfery w szkole poprzez promocję właściwych postaw i zachowań: Tydzień uprzejmości zakończony szkolnym plebiscytem na najsympatyczniejszego ucznia i nauczyciela w szkole

23 Szkoła pełna kultury – happening plakatowy, którego celem było grupowe wykonanie przez klasy plakatu reklamującego kulturalne zachowanie w różnych sytuacjach.

24 PROMOCJA ZDROWIA SZKOŁA ZDROWY STYL ŻYCIA WSPÓŁDZIAŁANIE SUKCES


Pobierz ppt "Podsumowanie projektu edukacyjnego Mądre żywienie – zdrowe pokolenie Słupno, 21 marca 2014 r."

Podobne prezentacje


Reklamy Google