Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zespół Szkół w Słupnie Szkołą Promującą Zdrowie

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zespół Szkół w Słupnie Szkołą Promującą Zdrowie"— Zapis prezentacji:

1 Zespół Szkół w Słupnie Szkołą Promującą Zdrowie
Podsumowanie projektu edukacyjnego „Mądre żywienie – zdrowe pokolenie” Słupno, 21 marca 2014 r.

2 MĄDRE ŻYWIENIE – ZDROWE POKOLENIE
Tegoroczny projekt edukacyjny klas drugich Gimnazjum realizowany był w ramach projektu „Szkoła Promująca Zdrowie”

3 POCZĄTKI PROJEKTU Listopad 2009 r. – propozycja przystąpienia naszej szkoły do programu „Szkoła Promująca Zdrowie”, zapoznanie Rady Pedagogicznej z jego ideą. Styczeń 2010 – poparcie pomysłu przez Radę Pedagogiczną oraz rodziców i uczniów wyrażone w ankiecie.

4 CZYM JEST SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE?
to taka, która stwarza warunki i podejmuje działania sprzyjające dobremu samopoczuciu społeczności szkolnej, czyli promująca zdrowy styl życia.

5 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE ZATEM TO:
środowisko, w którym nie tylko uczymy się i pracujemy, ale żyjemy – nawiązujemy relacje, odnosimy sukcesy, ponosimy porażki, odpoczywamy i bawimy się. miejsce, w którym przygotowujemy się nie tylko do dalszej nauki, pracy, ale też do życia dorosłego, podejmowania decyzji i dokonywania „zdrowych” wyborów. Szkoła promująca zdrowie umożliwia każdemu aktywne uczestnictwo w działaniach na rzecz zdrowia. Podstawą jej działania jest dostrzeganie oraz rozwiązywanie problemów lokalnych.

6 CZYM JEST ZDROWIE? Zdrowie - stan dobrego samopoczucia fizycznego, psychicznego i społecznego, a nie tylko brak choroby, kalectwa lub niepełnosprawności.

7 Zdrowie: fizyczne, psychiczne, duchowe, społeczne.
Holistyczne ujmowanie zdrowia definiuje je jako harmonijny rozwój wszystkich sfer życia człowieka, który zapewnia dobre samopoczucie i osiąganie sukcesów w życiu. Zdrowie: fizyczne, psychiczne, duchowe, społeczne.

8 DZIAŁANIA NASZEJ SZKOŁY
Marzec 2010 r. – konkurs na szkolne hasło uczestnictwa w programie – zwycięskie hasło: ZDROWE ŻYCIE WARTO MIEĆ, TRZEBA TYLKO TROCHĘ CHCIEĆ! Maj 2010 r. – zgłoszenie Zespołu Szkół do Mazowieckiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie. Lipiec 2010 r. – wpisanie naszej szkoły na listę szkół kandydujących do Sieci Szkół Promujących Zdrowie.

9 DZIAŁANIA NASZEJ SZKOŁY
Rok szkolny 2010/2011: Kolorowe Dni – promowanie wartości odżywczych różnych warzyw i owoców oraz zabawa w przebieranie się w kolory danych warzyw lub owoców.

10 DZIAŁANIA NASZEJ SZKOŁY
Obchody: Światowego Dnia Mleka, Światowego Dnia Żywienia i Walki z Głodem, Światowego Dnia Życzliwości, Dnia Walki z Otyłością.

11 DZIAŁANIA NASZEJ SZKOŁY
„Festyn Rodzinny” – z okazji Światowego Dnia Rodziny promowanie zdrowego odżywiania i zdrowego spędzania czasu wolnego z bliskimi.

12 DZIAŁANIA NASZEJ SZKOŁY
Przystąpienie do programu promującego sport oraz ruch fizyczny dla każdego „Trzymaj Formę”. Podsumowanie rocznej pracy promującej zdrowy styl życia i odżywiania.

13 DZIAŁANIA NASZEJ SZKOŁY
Rok szkolny 2011/2012: „Festyn Smaków” – comiesięczne zadania konkursowe połączone z promocją wartości odżywczych wybranych owoców i warzyw: jabłka, pomidora, marchewki, ogórka, gruszki, winogrona, truskawki.

14 DZIAŁANIA NASZEJ SZKOŁY
Rajd Rowerowy organizowany w ramach programu „Trzymaj Formę”.

15 DZIAŁANIA NASZEJ SZKOŁY
Rok szkolny 2012/2013: Promocja zdrowego stylu życia: Obchody „Dnia Soków” wraz z samodzielnym ich przygotowywaniem

16 DZIAŁANIA NASZEJ SZKOŁY
Dzień Walki z Hałasem

17 DZIAŁANIA NASZEJ SZKOŁY
Rodzinny Piknik Ekologiczny

18 DZIAŁANIA NASZEJ SZKOŁY
Szkolny turniej wiedzy „Wiem, co jem”,

19 DZIAŁANIA NASZEJ SZKOŁY
„Dzień Chleba”,

20 DZIAŁANIA NASZEJ SZKOŁY
Rok szkolny 2013/2014: Promocja zdrowego odżywiania: „Drugie śniadanie, bojowe zadanie” - konkurs na prezentację przepisu wykonania zdrowego drugiego śniadania do szkoły.

21 DZIAŁANIA NASZEJ SZKOŁY
Udział w projektach edukacyjnych: „Zdrowo jem, więcej wiem” – uczniowie SP oraz „ Żyj smacznie i zdrowo” – uczniowie Gimnazjum.

22 DZIAŁANIA NASZEJ SZKOŁY
Budowanie dobrej atmosfery w szkole poprzez promocję właściwych postaw i zachowań: „Tydzień uprzejmości” zakończony szkolnym plebiscytem na najsympatyczniejszego ucznia i nauczyciela w szkole

23 DZIAŁANIA NASZEJ SZKOŁY
„Szkoła pełna kultury” – happening plakatowy, którego celem było grupowe wykonanie przez klasy plakatu reklamującego kulturalne zachowanie w różnych sytuacjach.

24 PROMOCJA ZDROWIA SZKOŁA ZDROWY STYL ŻYCIA WSPÓŁDZIAŁANIE SUKCES
PODSUMOWANIE PROMOCJA ZDROWIA SZKOŁA ZDROWY STYL ŻYCIA WSPÓŁDZIAŁANIE SUKCES


Pobierz ppt "Zespół Szkół w Słupnie Szkołą Promującą Zdrowie"

Podobne prezentacje


Reklamy Google