Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

1 STOSOWANIE DYSCYPLINARNYCH ŚRODKÓW ZAPOBIEGAWCZYCH WYBRANE ZAGADNIENIA. M I N I S T E R S T W O O B R O N Y N A R O D O W E J DEPARTAMENT WYCHOWANIA.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "1 STOSOWANIE DYSCYPLINARNYCH ŚRODKÓW ZAPOBIEGAWCZYCH WYBRANE ZAGADNIENIA. M I N I S T E R S T W O O B R O N Y N A R O D O W E J DEPARTAMENT WYCHOWANIA."— Zapis prezentacji:

1

2 1 STOSOWANIE DYSCYPLINARNYCH ŚRODKÓW ZAPOBIEGAWCZYCH WYBRANE ZAGADNIENIA. M I N I S T E R S T W O O B R O N Y N A R O D O W E J DEPARTAMENT WYCHOWANIA I PROMOCJI OBRONNOŚCI DEPARTAMENT WYCHOWANIA I PROMOCJI OBRONNOŚCI Warszawa 2009 Zagadnienia: 1.Podstawowe pojęcia dotyczące stosowania dyscyplinarnych środków zapobiegawczych. 2.Rodzaje dyscyplinarnych środków zapobiegawczych. 3.Stosowanie dyscyplinarnych środków zapobiegawczych. 4.Najistotniejsze zmiany w sposobie reagowania dyscyplinarnego na zjawiska alkoholowe i narkotykowe w resorcie obrony narodowej. Zagadnienia: 1.Podstawowe pojęcia dotyczące stosowania dyscyplinarnych środków zapobiegawczych. 2.Rodzaje dyscyplinarnych środków zapobiegawczych. 3.Stosowanie dyscyplinarnych środków zapobiegawczych. 4.Najistotniejsze zmiany w sposobie reagowania dyscyplinarnego na zjawiska alkoholowe i narkotykowe w resorcie obrony narodowej.

3 2 DZIAŁANIA WYCHOWAWCZE: zwrócenie uwagi rozmowa ostrzegawcza WSZCZĘCIE POSTĘPOWANIA DYSCYPLINARNEGO: odstąpienie od ukarania ukaranie DYSCYPLINARNE ŚRODKI ZAPOBIEGAWCZE: niedopuszczenie osadzenie zawieszenie NARUSZENIA DYSCYPLINY WOJSKOWEJ PRZEZ ŻOŁNIERZA REAGOWANIE DYSCYPLINARNE

4 3 UPRAWNIENIA DO STOSOWANIA DSZ NIEDOPUSZCZEZNIE OSADZENIE ZAWIESZENIE KAŻDY PRZEŁOŻONY DYSCYPLINARNY OD DOWÓDCY DRUŻYNY WZWYŻ ŻOŁNIERZ WOP ŻW

5 4 NIEDOPUSZCZENIE DO WYKONYWANIA CZYNNOŚCI SŁUŻBOWYCH Niedopuszczenie (art. 37): Zniszczenia lub uszkodzenia mienia. Życia lub zdrowia żołnierza lub innej osoby. WYJĄTKI ZAGROŻENIE ALKOHOLNARKOTYKI BADANIE JEST TO NIEUSPRAWIEDLIWIONA NIEOBECNOŚĆ W SŁUŻBIE (potrącenie 1/30 miesięcznego uposażenia za każdy dzień) !!!UWAGA!!!

6 5 OSADZENIE W IZBIE ZATRZYMAŃ (do 24 h od chwili OSADZENIA A NIE ZATRZYMANIA!!!) Osadzenie (art. 38): WARUNKI ZDROWOTNEBRAK MOŻLIWOŚCI WYJĄTKI ALKOHOLNARKOTYKI BADANIE ZGORSZENIE ZAGROŻENIE DLA OSÓB ZAGROŻENIE DLA MIENIA JEST TO NIEUSPRAWIEDLIWIONA NIEOBECNOŚĆ W SŁUŻBIE (potrącenie 1/30 miesięcznego uposażenia za każdy dzień) !!!UWAGA!!!

7 6 ZAWIESZENIE W CZYNNOŚCIACH SŁUŻBOWYCH (do 1 miesiąca, z możliwością przedłużenia do 3 miesięcy!!!) Zawieszenie (art. 39): ŻOŁNIERZ WYKONUJE ZADANIA W INNYM OBSZARZE DZIAŁALNOŚCI SŁUŻBOWEJ ZA MNIEJSZE O 50% UPOSAŻENIE !!!UWAGA!!! RAŻĄCE PRZEWINIENIE WSZCZĘTE POSTĘPOWANIE POTRZEBA ODSUNIĘCIA OD WYKONYWANIA CZYNNOŚCI

8 7 KTO WYKONUJE BADANIA? WYKONYWANIE BADAŃ JAK SIĘ WYKONUJE BADANIA? KTO ZARZĄDZA WYKONANIE BADANIA? GDZIE MOŻNA WYKONAĆ BADANIA (ZWYKŁE, LABORATORYJNE)? JAKIE SĄ RODZAJE BADAŃ?


Pobierz ppt "1 STOSOWANIE DYSCYPLINARNYCH ŚRODKÓW ZAPOBIEGAWCZYCH WYBRANE ZAGADNIENIA. M I N I S T E R S T W O O B R O N Y N A R O D O W E J DEPARTAMENT WYCHOWANIA."

Podobne prezentacje


Reklamy Google