Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

WŁOCHY.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "WŁOCHY."— Zapis prezentacji:

1 WŁOCHY

2 Podstawowe informacje.
Powierzchnia: km² Język urzędowy : włoski. Język używane : włoski, sardyński, friulski Stolica : Rzym. Głowa państwa :prezydent Giorgio Napolitano. Szef rządu : premier Mario Monti. Liczba ludności, całkowita: Liczba ludności, zaludnienia : 199,8 osób/km²

3 Góry, rzeki . Apeniny- Łańcuch górski we Włoszech, rozciągający się na długości 1350 km z północy na południe wzdłuż całego Półwyspu Apenińskiego i na szerokość od 40 do 200 km. Pad-rzeka w północnych Włoszech. Najdłuższa i największa rzeka tego kraju. Długość652 km Adyga-rzeka w północnych Włoszech o długości 409 km i powierzchni dorzecza 12,1 tys. km². Tyber- rzeka w środkowej części Włoch. Długość – 405 km (trzecia co do długości po Padzie i Adydze rzeka Włoch), powierzchnia zlewni – tys. km², główny dopływ – Nera

4 Ukształtowanie powierzchni , klimat.
Włochy – duże państwo leżące w Europie Południowej, posiadające na swoim terytorium dwie enklawy: San Marino na północy i Watykan na terenie stolicy kraju, Rzymu. Włochy cechuje wyżynny i górzysty krajobraz. Praktycznie cały kraj reprezentuje klimat podzwrotnikowy i roślinność śródziemnomorska. W skład Włoch wchodzą dwie duże wyspy: Sycylia i Sardynia.

5 Najciekawsze miasta we Włoszech.
Rzym: stolica Włoch, miasto w środkowej części kraju w otoczeniu wzgórz, nad Tybrem, ośrodek administracyjny i polityczny. Coloseum.

6 Neapol. Miasto w południowych Włoszech w rejonie Kampania, którego jest stolicą, a także ośrodkiem administracyjnym prowincji Neapol. Założony przez Greków jako Partenope. Pałac królewski.

7 Mediolan Miasto i gmina w północnych Włoszech, stolica prowincji Mediolan i regionu Lombardia. Położone na północno-zachodnim skraju Niziny Padańskiej pomiędzy rzekami Ticino, Adda, Po i Alpami. Katedra Narodzin św. Marii.

8 Wenecja. Miasto i gmina na północy Włoch nad Adriatykiem, stolica regionu Wenecja Euganejska. Powierzchnia miasta to 412 km² . Wenecja jest miastem kanałów. Bazylika św. Marka.

9 Galeria.

10 Koniec Źródła pomocnicze :
Prezentację wykonały : Agnieszka Dutkowska i Natalia Konik klasa 2c Źródła pomocnicze : Wikipedia : , , Obrazy zostały wzięte z Grafiki


Pobierz ppt "WŁOCHY."

Podobne prezentacje


Reklamy Google