Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Opracowała: Izabela Pękala. Położenie - Europa południowa, półwysep wychodzący w Morze Śródziemne, na północny wschód od Tunezji Sąsiedzi - Austria 430.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Opracowała: Izabela Pękala. Położenie - Europa południowa, półwysep wychodzący w Morze Śródziemne, na północny wschód od Tunezji Sąsiedzi - Austria 430."— Zapis prezentacji:

1 Opracowała: Izabela Pękala

2 Położenie - Europa południowa, półwysep wychodzący w Morze Śródziemne, na północny wschód od Tunezji Sąsiedzi - Austria 430 km; Francja 488 km; San Marino 39 km; Słowenia 232 km; Szwajcaria 740 km; Watykan 3,2 km Skład etniczny - Włosi, na północy niewielkie grupy Niemców, Francuzów i Słoweńców oraz Albańczyków i Greków na południu Wyznania - głównie katolicy, niewielkie społeczności protestanckie i żydowskie, rosnąca liczba imigrantów muzułmańskich Waluta - 1 euro () = 100 centów Język – włoski Największe miasta - Mediolan, Neapol, Turyn, Palermo, Florencja, Bari, Katania Ustrój polityczny – republika Święta narodowe - rocznica ustanowienia republiki, 2 czerwca (1946)

3 We Włoszech jest dużo ciekawych zabytków, które można zobaczyć np.: KOLOSEUM KRZYWA WIEŻA W PIZIE

4 Wenecja to miasto położone na licznych bagnistych wyspach na Morzu Adriatyckim. Z tego względu jest to miasto kanałów – w większości transport odbywa się drogą wodną lub pieszo. Najpopularniejszym środkiem lokomocji jest vaporetto (tramwaj wodny). W XX wieku wyspy połączono linią kolejową i autostradą.

5 Wezuwiusz przeraża wielkością i straszy często wydobywającym się dymem. Jest najbardziej znanym w Europie wulkanem i znajduje się na liście pięciu najniebezpieczniejszych wulkanów świata.

6 Kuchnia włoska – jedna z dwóch najbardziej popularnych kuchni europejskich obok kuchni francuskiej. Charakterystyczne włoskie potrawy to np.:

7 Każdy Włoch wie, że sportem numer jeden w Italii jest nic innego jak piłka nożna. Włosi to z resztą mistrzowie świata z roku 2006. Nic więc dziwnego w tym, że prawie każdy hotel, bądź apartament posiada przy sobie małe boiska.

8 Na zajęciach e – Twinningu, pani zrobiła nam dzień WŁOSKI. Skonsumowaliśmy potrawę, która jest charakterystyczna dla Włoch, a tą potrawą okazała się PIZZA.

9 1.Z czym kojarzysz Włochy? 2.Ile centów to jedno euro? 3.Wymień przynajmniej dwa zabytki Włoch. 4.Jakie potrawy są charakterystyczne dla Włoch. 5.W którym roku Włosi zdobyli mistrzostwo świata w piłce nożnej?

10


Pobierz ppt "Opracowała: Izabela Pękala. Położenie - Europa południowa, półwysep wychodzący w Morze Śródziemne, na północny wschód od Tunezji Sąsiedzi - Austria 430."

Podobne prezentacje


Reklamy Google