Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Ranking największych dobroczyńców.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Ranking największych dobroczyńców."— Zapis prezentacji:

1 Ranking największych dobroczyńców.
Przyjaciel lasu. Ranking największych dobroczyńców.

2 Bądźmy największymi przyjaciółmi lasu!
Ważna wiadomość! W dzisiejszych czasach człowiekowi łatwo jest zapomnieć o lesie. A przecież w naszym codziennym życiu las pojawia się co krok! Mamy kartki z celulozy pozyskiwanej z drzew, wiele leków pochodzi z roślin rosnących w lasach oraz wreszcie meble bardzo często robione są z drewna. Czy człowiek jest już tak zainfekowany nieczułością, że nie potrafi choćby posortować śmieci? Więc dla dobra nas wszystkich rzucam hasło: Bądźmy największymi przyjaciółmi lasu!

3 Przesłanie rankingu By pokazać niektórym jak te „nieinteligentne” zwierzęta pomagają lasom przygotowałem ranking tych najbardziej pomocnych jako skalę porównawczą dodałem także człowieka. Jego opis oraz miejsce w rankingu powinny zmienić punkt widzenia niektórych osób.

4 ostatnie miejsce Człowiek zasłynął z tego, że nie robi nic dobrego dla lasu. Wręcz niszczy go nie tylko swoją biernością wobec sprawy ale i wieloma innymi niebezpiecznymi dla całego środowiska czynnościami. Nawet grożenie karami nie pomaga.

5 5.miejsce Wilki-utrzymują równowagę biologiczną w lesie. Znane są jako bezwzględne drapieżniki jednak w rzeczywistości bywają lepsze od człowieka. Polują między innymi na pasożytnicze gatunki gryzoni oraz utrzymują w normach populację dzikich królików.

6 4.miejsce Baryłkarze, mrówkopodobne owady pomagające pasożytując. Gdyby nie one wrogie im pasożyty mogłyby bez przeszkód niszczyć wiele cennych roślin. Larwy ich pasożytują w ciele larw (lub postaci dojrzałych) innych owadów, które często są szkodnikami roślin i drzew. Prawdziwe koksy! Niektóre gatunki, np. baryłkarz bieliniak, pasożytują w gąsienicach takich szkodników jak bielinek kapustnik czy brudnica nieparka. Nawet pasożytować umieją dla dobra lasu.

7 3.miejsce Dzięcioł-sanitariusz drzew plasuje się na trzecim miejscu. Gdyby nie on larwy termitów oraz innych pasożytniczo żerujących na drzewach istot mogłyby w znacznym stopniu przyczynić się do zaniku drzew z naszej planety. Jednak kiedy dzięcioł mieszka w twojej okolicy możesz być pewien bezpieczeństwa swego sadu.

8 2.miejsce Na miejscu drugim pojawiają się mrówki—największy leśny zakład przemysłowego dobrodziejstwa. Wyjątkowymi czyni je też wszechobecność-znajdują się nawet w parnych lasach równikowych.

9 1.miejsce Miejsce pierwsze bez dyskusyjnie zajmuje leśniczy. Jako jedyny na liście poświęca się dla lasu z własnej woli, nie tylko wykonując niezbędne do życia czynności. Jest też jedynym nominowanym którego możemy naprawdę naśladować. Pamiętajmy jednak że nikt nie jest w lesie niepotrzebny(z wyjątkiem zanieczyszczeń) a leśniczy zajmuje się głównie dbaniem o innych Przyjaciół. Nie zalicz się go do ludzi, ponieważ jest jak na nich zbyt dobry. ;)

10 Wciąż możemy być największymi przyjaciółmi lasu!
Jak widać człowiek nie jest najlepszym przyjacielem lasu. Wybudźmy się z tego otępienia, w które wprowadza nas dobrobyt! Zróbmy coś dobrego dla środowiska i dla naszego własnego dobra stańmy się jak leśniczy. Zmieńmy swoje miejsce na liście z ostatniego na pierwsze i pomóżmy naszej planecie być dobrym mieszkaniem dla ludzi i zwierząt. Pamiętajmy, że przegrana nie jest nieodwracalna. Wciąż możemy być największymi przyjaciółmi lasu!


Pobierz ppt "Ranking największych dobroczyńców."

Podobne prezentacje


Reklamy Google