Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Każdy, kto chociaż raz był w lesie, potrafi go bez problemu rozpoznać. Las to bardzo złożony ekosystem, miejsce gdzie rosną drzewa i różne rośliny, żyją.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Każdy, kto chociaż raz był w lesie, potrafi go bez problemu rozpoznać. Las to bardzo złożony ekosystem, miejsce gdzie rosną drzewa i różne rośliny, żyją."— Zapis prezentacji:

1

2 Każdy, kto chociaż raz był w lesie, potrafi go bez problemu rozpoznać. Las to bardzo złożony ekosystem, miejsce gdzie rosną drzewa i różne rośliny, żyją zwierzęta. Często przebywają tam przyjaciele lasu, niestety także jego wrogowie.

3 Las ma wielu mieszkańców, między innymi mieszkają tam: zające, dziki, jelenie, sarny, niedźwiedzie i różne gatunki ptaków. W polskich lasach żyje około 65 % gatunków wszystkich zwierząt. Każde zwierzę ma jakąś rolę w lesie, i każde może zostać nazwane przyjacielem lasu.

4

5

6 Leśniczy dba o las i jego zasoby. Pomaga zwierzętom. Dokarmia je w czasie zimy, zajmuje się nimi, pilnuje, aby ludzie odwiedzający las nie niszczyli go, a także nie śmiecili. Wbrew utartym opiniom, myśliwy również jest przyjacielem lasu. Ponieważ w ekosystemie jest coraz mniej drapieżników, to właśnie myśliwi eliminują słabe i chore osobniki.

7 Najbliższy nam jest Woliński Park Narodowy, którego wizytówką jest pokazowa zagroda żubra, naszego największego mieszkańca lasów.

8 Z chęcią pomaga zwierzętom, na przykład dokarmia ptaki i inne zwierzęta w czasie zimy. Zawsze podczas spaceru po lesie zbiera porzucone przez innych śmieci. Zna wszystkie gatunki roślin i zwierząt. Bezbłędnie rozpoznaje ptaki po ich śpiewie. Jest PRAWDZIWYM przyjacielem lasu!

9 Tak naprawdę każdy z nas może być przyjacielem lasu. Wystarczy segregować śmieci, nie wyrzucać ich do lasu, dbać o czyste powietrze, dokarmiać zimą zwierzęta, a będąc w lesie uszanować to, że wchodzimy do ich domu i zachować ciszę.

10 A jak już pokochacie las, nauczycie się korzystać z jego uroków, uszanujecie jego piękno i naturalny charakter, to nagrodą może być spotkanie z rzadkim zwierzęciem w jego naturalnym środowisku… …tak jak ja spotkałam na górskim szlaku Salamandrę Plamistą! Autor: Zofia Urban klasa VI PSP w Rzędzinach


Pobierz ppt "Każdy, kto chociaż raz był w lesie, potrafi go bez problemu rozpoznać. Las to bardzo złożony ekosystem, miejsce gdzie rosną drzewa i różne rośliny, żyją."

Podobne prezentacje


Reklamy Google