Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kto jest Przyjacielem lasu?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kto jest Przyjacielem lasu?"— Zapis prezentacji:

1 Kto jest Przyjacielem lasu?
Kto jest przyjacielem lasu? Zofia Urban kl. VI

2 Co to jest LAS? Każdy, kto chociaż raz był w lesie, potrafi go bez problemu rozpoznać. Las to bardzo złożony ekosystem, miejsce gdzie rosną drzewa i różne rośliny, żyją zwierzęta. Często przebywają tam przyjaciele lasu, niestety także jego wrogowie.

3 Mieszkańcy lasu Las ma wielu mieszkańców, między innymi mieszkają tam: zające, dziki, jelenie, sarny, niedźwiedzie i różne gatunki ptaków. W polskich lasach żyje około 65 % gatunków wszystkich zwierząt. Każde zwierzę ma jakąś rolę w lesie, i każde może zostać nazwane przyjacielem lasu.

4 Mieszkańcami lasu są między innymi: dzik i sarna

5 żubr i orzeł

6 Natomiast w świecie ludzi, przyjaciółmi lasu są leśnicy i myśliwi.
Leśniczy dba o las i jego zasoby. Pomaga zwierzętom. Dokarmia je w czasie zimy, zajmuje się nimi, pilnuje, aby ludzie odwiedzający las nie niszczyli go, a także nie śmiecili. Wbrew utartym opiniom, myśliwy również jest przyjacielem lasu. Ponieważ w ekosystemie jest coraz mniej drapieżników, to właśnie myśliwi eliminują słabe i chore osobniki.

7 Jest także wiele instytucji, które na co dzień zajmują się ochroną środowiska i one także zasługują na miano przyjaciół lasu np. Parki Narodowe Najbliższy nam jest Woliński Park Narodowy, którego wizytówką jest pokazowa zagroda żubra, naszego największego mieszkańca lasów.

8 Przyjacielem lasu jest też mój dziadek.
Z chęcią pomaga zwierzętom, na przykład dokarmia ptaki i inne zwierzęta w czasie zimy. Zawsze podczas spaceru po lesie zbiera porzucone przez innych śmieci. Zna wszystkie gatunki roślin i zwierząt. Bezbłędnie rozpoznaje ptaki po ich śpiewie. Jest PRAWDZIWYM przyjacielem lasu!

9 Tak naprawdę każdy z nas może być przyjacielem lasu
Tak naprawdę każdy z nas może być przyjacielem lasu. Wystarczy segregować śmieci, nie wyrzucać ich do lasu, dbać o czyste powietrze, dokarmiać zimą zwierzęta , a będąc w lesie uszanować to, że wchodzimy do ich domu i zachować ciszę .

10 Autor: Zofia Urban klasa VI PSP w Rzędzinach
A jak już pokochacie las, nauczycie się korzystać z jego uroków , uszanujecie jego piękno i naturalny charakter, to nagrodą może być spotkanie z rzadkim zwierzęciem w jego naturalnym środowisku… …tak jak ja spotkałam na górskim szlaku Salamandrę Plamistą! Autor: Zofia Urban klasa VI PSP w Rzędzinach


Pobierz ppt "Kto jest Przyjacielem lasu?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google