Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kto jest przyjacielem lasu ?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kto jest przyjacielem lasu ?"— Zapis prezentacji:

1 Kto jest przyjacielem lasu ?

2 Co to takiego las ? Las to ,,pole’’ , na którym rośnie wiele drzew , mieszkają tam leśne zwierzęta, rośnie w nim bardzo dużo gatunków roślin , krzewów, drzew i grzybów, a nad wszystkim czuwa leśniczy.

3 Kto jest prawdziwym przyjacielem lasu ?
Prawdziwy przyjaciel lasu , nie niszczy i nie zanieczyszcza go. Nie płoszy zwierząt leśnych , nie niszczy drzew , a przede wszystkim żyje w zgodzie z naturą .

4 Znaczenie lasu w środowisku
1. Drzewa produkują tlen potrzebny człowiekowi i zwierzętom do oddychania. 2. Las oczyszcza zatrute powietrze, ponieważ liście drzew zatrzymują różne zanieczyszczenia. 3. W lesie wiele zwierząt znajduje pokarm i schronienie. 4. Las to zbiornik wilgoci, gdyż rośliny pobierają korzeniami wodę z ziemi, a następnie wydalają ją przez liście do atmosfery. 5. Gęste gałęzie drzew powodują, że w lesie jest małe nasłonecznienie i nie ma silnych wiatrów. 6. Dla człowieka las jest miejscem wypoczynku oraz źródłem drzewa, grzybów i owoców leśnych.

5 Zwierzęta lasu Zwierzętami lasu są: Sarna Dzik Jeleń Lis Zając Wilk

6 Ptaki lasu Dzięcioł Puchacz Czajka Sowa Słowik

7 Kto czuwa nad lasem?-LEŚNICZY
Leśniczy – jest to osoba , która sprawuje opiekę nad lasem. Leśniczy jest podwładnym nadleśniczego i przełożonym podleśniczego.

8 Co nam daje las ? Wypoczynek, grzyby , świeże powietrze Drewno na opał
Meble Instrumenty muzyczne Kartki papieru

9 Jak zachowywać się w lesie?
W lesie trzeba być cicho- by nie płoszyć innych zwierząt , nie można zrywać wszystkich roślin, grzybów, nie wolno śmiecić-wtedy zanieczyszczamy środowisko ,nie wolno skrobać kory drzew, nie deptać młodych roślin , i przede wszystkim nie wolno zabierać zwierząt z ich naturalnego środowiska.

10 OSTRZEŻENIE Nigdy nie zbliżaj się do dzikich zwierząt, które przed tobą nie uciekają, chociaż zwykle boją się ludzi. Takie nietypowe zachowanie może być objawem niezwykle groźnej choroby – wścieklizny! Koniecznie poinformuj dorosłych o takim spotkaniu.

11 KONIEC Wykonała Oliwia Kamińska


Pobierz ppt "Kto jest przyjacielem lasu ?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google